Yoga Uzmanlık Programı

“Amacım yoga pratiğimi derinleştirmekti. Oysa bana çok daha fazlasını verdi. Yavaşlamaya, ihtiyaçlarıma kulak vermeye ve kendimi dinlemeye başladım. Meditasyonu deneyimledikçe insanlara verdiğim tepkiler dönüştü. Fiziksel ağrılarım ve kaygılarım azaldı.”

Pınar Gülenç

Sana bakım vermeye ve hayatını dönüştürmeye geldik!

Programın amacı sinir sistemini olumlu yönde dönüştürmek, iyi hissetme ve yaşamdan zevk alma becerini arttırmak. Bu programda sadece bilgi aktarıp, poz öğretmiyoruz. Gerçek bir dönüşüm için seni destekliyoruz. Sinir sisteminin esnek dayanıklılığı artarken, mindfulness pratikleri gündelik yaşamının bir parçası haline gelecek.

Kimler katılmalı?

Eğitmen olmak ya da sadece kendine bakım vermek için katılabilirsin. Programa katılmak için güçlü, zayıf, esnek olman gerekmiyor. Yoga ve meditasyonu bir sinir sistemi çalışması olarak ele alıyoruz ve beynin üzerinde bir değişim amaçlıyoruz. Bizim için güç ve esneklik yoganın amacı değil, çok sevdiğimiz tesadüfi yan etkileri. Programın kapıları yaşam kalitesini artırmak isteyen yoga tecrübesi olan yada olmayan herkese açık.

Bu programdan yeni bir iş sahibi olarak çıktım. Hayatımda yeni sayfalar açılmasına vesile oldu. Bana hayatta sevdiğin şeyi yaparak, keyifle çalışarak para kazanılabileceğimi aynı zamanda insanların iyi hissetme haline katkıda bulunabileceğimi gösterdi .”

Perihan Çıragöz

Programın farkı nedir?

Pusulamız, şefkat ve şiddetsizlik.

Nörobilimsel bir çerçevede sinir sistemini anlaşılır bir şekilde öğretiyoruz. Uygulamaların bilimsel olarak ne anlama geldiğini, beyni nasıl etkilediğini, ne işe yaradığını en ince ayrıntısına kadar aktarıyoruz.

Ruhsal fitlik inşaa etmeyi hedefliyoruz. Akrobasi değil, sinir sisteminin adaptasyonu ve başa çıkma becerisini artırmak için tasarlanmış bir yoga akışı öğreneceksin.

Hayat boyu sende kalacak yoga, meditasyon videoları, ses kayıtları ve eğitim dökümanlarına sahip olacaksın.

Programın sonunda sertifika alacak mıyım?

Programa devam eden herkes sürecin sonunda, uluslararası geçerliliği olan “Yoga Alliance” onaylı yoga uzmanlık sertifikasına hak kazanacak seviyeye ulaşıyor. Mindfulness meditasyonu ve temel yoga akışlarını hem kendi kendine pratik edebilir hem de öğretebilir hale gelmiş olacaksın.

Programa katılım ücreti nedir?

Program 17 Mayıs tarihine kadar %15 indirimli; peşin fiyat seçeneğiyle 10.850 TL, 8 taksitli fiyat seçeneği ise 12.500 TL’dir.

17 Mayıs tarihinden sonraki ödemelerde; peşin fiyat seçeneğiyle 12.750 TL, 8 taksitli fiyat seçeneği ise 14.750 TL’dir. Fiyatlara KDV dahil değildir. Kaydını kesinleştirmek için 750 TL peşinat yatırman yeterli. Programa katılmaktan vazgeçmen durumunda program başlamadan 2 hafta öncesine kadar peşinatını geri alabilirsin. Ödeme planı ayrıntılarını tanıtım dökümanında bulabilirsin.

Nerede, ne zaman, nasıl?

Uzmanlık programı buluşmaları, Ekim – Haziran tarihleri arasında Boğaziçi Mezunlar Derneği’nde ve Bizim Tepe Robert Kolej Mezunlar Derneği’nde gerçekleşiyor. Hafta sonu ve hafta içi olmak üzere iki farklı grup bulunuyor. Programa tamamen online ya da yüz yüze katılım mümkün. Tarihler ve diğer bilgiler için aşağıdaki butona hemen tıklayarak tanıtım dokümanı talep edebilirsin.

Tanıtım toplantısı ne zaman, nasıl katılabilirim?

Tanıtım toplantısı 20 Nisan 2021 Salı günü saat 20.00-21.00 arasında Zoom platformu üzerinden online olarak gerçekleşecek. Tanıtım toplantısına kayıt olmak için aşağıdaki linki tıklayarak kayıt olman yeterli. Kayıt sonrası tanıtım günü için Zoom linki e-mail adresine otomatik olarak gelecek.

Programı nasıl bir ekip veriyor?

Program Remind Türkiye Kurucusu Esra Sert ve alanında deneyimli yardımcı eğitmenler: Ezgi Koca, Işıl Tong ve Uzman Fizyoterapist Zeynep Seyran tarafından veriliyor. Ekip hakkında detaylı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsin.

Esra Sert kimdir?

Esra, kahkahası ile ünlüdür. Onun eğitimleri hem yumuşacık hem capcanlıdır. İş anlaşılması, kavranması zor konulara gelince tam bir büyücüdür. Herşeyi büyük bir sadelikle anlatır. Kafası başka türlü çalışır. Yoga felsefesini Sezen Aksu şarkıları ve Einstein üzerinden anlatır, sinir sistemini gönül ilişkileri üzerinden. Doğru bildiklerinizi alt üst eder. Öğrencisini aşağı çeken güçsüzleştiren her şeye karşı sert, öğrencisine karşı tamamen şiddetsizdir. Gücü elinde tutmaz öğrenciye aktarır. Esra’ya katılmamak, anlattığını sorgulamak serbesttir. Onun kurduğu alanda, sürüye ayak uydurman gerekmez, sen kendin olabilirsin.

"Esra’nın eğitimde sürekli tekrarladığı “şefkatli bir alan yaratmak” sanırım bu programın en değerli özelliği. Esra öyle bir ortam yaratıyor ki, hiç hissettirmeden, tatlılıkla sizi o “şefkatli alanın” içinde sarıp sarmalıyor. Bilmediğiniz, farkında olmadığınız incinmiş, naif yaralarınızı ve yanlarınızı sarıyor. Ekip içindeki herkesin birbirine de aynı alanı, şefkati, sarıp sarmalamasını sağlıyor."

Begüm Doğantan

Bu programla birlikte gelen hediyeler neler?

Programla birlikte aşağıdaki eğitimlere de ücretsiz olarak katılabileceksin:

 • Psikolog Mehmet Yaygın: Sinir Sistemi ve Travmayı Tanıma
 • Gözde Bayraktar: Çocuklar İçin Mindfulness ve Mindful Ebeveynlik
 • 8 Haftalık Online Mindfulness Programı

(www.online-mindfulness.com)

Programın içeriği nedir?

 • Sinir Sisteminin Temel Çalışma Prensipleri.
 • Esnek Dayanıklılık: Adaptasyon ve Başa Çıkma Becerisi
 • “Kaç-savaş-don” Tepkileri ve Polyvagal Teori.
 • Yoga ve Meditasyonun Sinir Sistemi Uyumlanmasındaki Rolü.
 • Psikoloji ve Fizyoloji Bağlantısı.
 • Duyu Bütünleme Teorisi ve Mutlulukta Fizyolojik İhtiyaçların Rolü
 • Temel Hatha Yoga Duruşları-Varyasyonları
 • Duruşları Uygulama ve Öğretme Metotları
 • Temel Nefes Teknikleri ve Mindfulness Meditasyonu
 • Güvenli Ders Verme ve Dokunarak Yönlendirme
 • Fonksiyonel Anatomi
 • Kinesiyoloji Hareket Bilimi Açısından Hareket
 • Ders Planlama ve Seri Hazırlama
 • Gündelik Hayatın İçinde Yoga Felsefesi ve Tarihi
 • Alan Tutma, Mindful İletişim ve Grup Yönetirken Şiddetsizlik
 • Travmaya Duyarlı Yoga
 • Hoca ve İnsan Olarak Kendine Bakım Verme, Özşefkat Uygulamaları
 • Yakın İlişkilerde Mindfulness
 • Sosyal Medya Yönetimi, Pazarlama, Kendi İşini Kurma/Yürütme

Mezunlar ne dedi?Mindfulness Temelli Yoga Uzmanlık Programı’na katılanlardan daha fazla yorum duymak için Remind Türkiye YouTube sayfamızı ziyaret edin!

Programlar
Hemen Kayıt Ol
HEMEN İLETİŞİME GEÇ

Whatsapp iletişim hattımız ile hızlı iletişimin tadını çıkarın

WhatsApp
Remind Türkiye