İDARI KADRO

Esra Sert

Esra Sert

Remind Türkiye Kurucusu

Merhaba,
Yoga ve meditasyona 25 yıl önce, boyun ve sırt ağrılarıma çare ararken tesadüfen başladım. Aşırı stres, kaygı ve bedensel ağrı gibi yaşadığım zorluklara iyi geldiğini fark edince, çok genç yaşta yoga ve meditasyon hayatımın bir parçası haline geldi.

Devamını Oku

Gençlik yıllarımda yaşadığım bu zorluklara, beni bu yola soktukları için şimdi müteşekkirim.

Kızımın dünyaya gelmesi, insan olarak yaşadığım dönüşüm, 16 yıldır sürdürdüğüm televizyon haberciliğini bırakmamla son buldu. İç huzurumu ve sağlığımı borçlu olduğum mindfulness pratikleri, mesleğim haline geldi.

İflah olmaz bir öğrenci olarak aldığım uluslararası eğitimlere aralıksız devam ediyorum.

Sinir sistemi üzerine üç senelik bir eğitim olan Organic Intelligence, yaklaşımımı kökünden etkiledi. Eğitimlerimi nörobilim üzerine inşa etmiş olmayı bu eğitime borçluyum.

Yaratıcılık ve ruhsal çalışmalar konularında Kurtlarla Koşan Kadınlar kitabının yazarı Clarisa Pinkola Estes’in kendisinden eğitimler almayı sürdürüyorum.


“Mutluluk, başka insanlara yardım ederek meşgul olmaktır”
Godfrey Devereux


2017 yılında Remind Türkiye’yi kurdum. Bugüne kadar ekibimle birlikte online platformlarda ve yüz yüze 5 binden fazla öğrencinin hayatına olumlu katkı sağlamış olmaktan gurur duyuyoruz.

Sinir sistemi regülasyonu, kadın güçlenmesi, esnek dayanıklılık, yaratıcılık alanlarında Remind Canlı’da haftalık buluşmalar yapıyorum.

200 saatlik mindfulness temelli yoga uzmanlık programında eğitmen eğitimi vererek, yoga ve meditasyona bilim penceresinden bakan uzmanlar yetiştiriyorum.

Esra Sert Podcast ile dijital içerik üretmeye ve sosyal medyada 200 bin kişiyi bulan dijital kabilemize uzaktan ruhsal annelik yapmaya devam ediyorum.


Eğitimler ve Kariyer Yolum


İstanbul Üniversitesi’nde Gazetecilik okudum ve Londra Üniversitesi‘nde İngiliz Devleti’nin Chevening Bursu ile antropoloji masterı (MA) yaptım. On altı yıllık televizyon haberciliği kariyerimin büyük bir kısmını NTV’de geçirdim.

Kurumsal çalışma hayatının son iki senesinde; çalışan memnuniyeti ve iş yerinde verimlilik artışı konularına odaklandım. Bu amaçla kurulan Çalışan Destek Programı’nda (EAP) Genel Müdür olarak görev aldım ve ABD’de yaygın olarak kullanılan, Çalışan Destek Programı’nın Türkiye’de yaygınlaşmasında rol oynadım.

EAEF (Employee Assistance European Forum)’un aktif üyesi olarak çeşitli uluslar arası konferanslara katıldım ve Work Place Options’ın davetlisi olarak “İş Yerinde Mindfulness” ana temalı 2015 yılı uluslararası çalışma grubunda yer aldım.

Kapat
Tuğba Atamer

Tuğba Atamer

Uzman Yoga Eğitmeni & Remind Canlı Marka Müdürü

2007 yılında Kapadokya’da bir at çiftliğinde çalışmaya başlayarak iş hayatına giriş yaptım :) Burada geçirdiğim 1 yılın ardından İstanbul’a döndüm. Önce kısa bir süre özel bir turizm acentesinde ardından Dilek Sabancı’nın kurmuş olduğu Vista Turizm’de 10 yıl çalıştım. 

Devamını Oku

Yıllar içinde okuduklarım, izlediklerim, karşıma çıkan insanlar derken yolum yoga ve meditasyon ile kesişti. 2017 yılından beri yoga yapıyorum. Bir süre daha kurumsal yapı içerisinde çalışmaya devam ettikten sonra 2019 yılında İstanbul’dan ayrılıp küçük bir şehre taşındık. Bu süreçte kendimle olan bağım daha da güçlendi.

Yoga üzerine kendimi geliştirmek ve eğitmen olmak istedim. Bu isteğim yolumu Esra Sert ve Remind Türkiye ile birleştirdi. Esra Sert'le 200 saat Mindfulness Temelli Yoga Uzmanlık Programı'nı tamamladım. Tamamladığım diğer eğitimler;

Özlem Çalışkan'la 30 saat Akış Tasarlama Programı // 95 saat Çocuk ve Genç Yogası
Deniz Bağan'la 15 saat Psoas Uzmanlaşma (CRP-Yapılandırıcı Dinlenme)
Deniz Bağan ve Sevgen Bengi Kıran ile 40 saat Meditasyon Uzmanlaşma
Gülsün Özatalay ile 40 saat Hamile Yogası ve Doğum Sonrası Yoga

Bedenin sonsuz ihtimallerini keşfettikçe bedende daha da derinleşmeye karar verip "100 Saat Anatomi Eğitimi"i aldım. Halen "Kinesiyolojik Anatomi" ve "Yoganın Fizyolojisi" eğitimlerine devam ediyorum. 2021 yılında Remind Türkiye ekibine Öğrenci İlişkileri Sorumlusu olarak katıldım. Ekipteki görevime Remind Canlı Marka Müdürü olarak devam ediyorum. Remind Canlı’da Cuma günleri 12.30'da "Canlandırıcı Yoga Akışı" dersini veriyorum.

Instagram Hesabı

Kapat
Seher Elbeyoğlu

Seher Elbeyoğlu

Öğrenci İlişkileri Uzmanı

Önce güzel sanatlar alanında lisans eğitimimi, sonrasında yüksek lisans eğitimimi tamamladım. Ardından doktora eğitimime başladım ve eş zamanlı olarak bir üniversitede akademik kadroda görev aldım. Çeşitli yurtiçi ve yurtdışı sanat etkinliklerinde yer aldım.

Devamını Oku

Yıllardır durmadan yol almanın verdiği tükenmişlik hali ve otomatik pilotta akıp giden, içinden çıkılması imkansız gelen bir yaşam modelinin içinden çıkmak için önce işimden istifa ederek bir adım attım. Yalnızca zihin performansından ibaret canlılar olmadığımızı, ruh-beden ve zihnin bütünlüğünden ve iyilik halinden sorumlu olduğumuzu öğrenirken yoga ve meditasyon pratikleriyle karşılaştım. “Başka türlü bir hayat mümkün mü?” sorusu rehberliğinde devam eden yolculuğumda Remind Türkiye ekibiyle karşılaştım. Şimdi Remind Türkiye’de yoga eğitmenliği eğitimime devam ederken aynı zamanda ekibin bir parçası olarak öğrenci ilişkileri uzmanı olarak görev almaktayım.

Kapat
icon

Ders Programına Gözat

Biliyoruz sen bir süper kahramansın ama süper kahramanların da bakıma ihtiyacı vardır. Sen süper güçlerini koru diye biz de sana bakmaya geldik. Mindfulness temelli ve nörobilimsel alt yapılı bütünsel bakım için her ayrıntısı incelikle planlanan ders ve çember çalışmalarımızda, tüm yaş ve beden ihtiyaçlarını kapsayan içerikler hazırladık. Kendine uygun gün ve saatlerde istediğin derse katılabilirsin. Tüm dersler online ve canlı gerçekleşiyor. Derslere zoom platformu üzerinden katılabilirsin.

Ders Programını İncele
icon

Remind Canlı Nedir?

Remind Canlı, mindfulness ve şefkat odaklı online kendine bakım okuludur. Sen her yere, herkese yetişmek için süper kahraman gibi koştururken Remind Canlı enerjini koru diye sana bakmaya geldi.
Her hafta: 24 canlı ders ve 1 atölye ile sana her yönden 360 derece bakım vermek için buradayız. Tüm derslere zoom platformu üzerinden online katılabilirsin. Kaydı alınan derslere "Ders Kayıtları" menüsünden ulaşabilirsin.

Daha Fazlasını Keşfedin
Hemen Üye Ol
Remind Türkiye