İDARi KADRO

Esra Sert

Esra Sert

Remind Türkiye Kurucusu

Merhaba,
Yoga ve meditasyona 25 yıl önce, boyun ve sırt ağrılarıma çare ararken tesadüfen başladım. Aşırı stres, kaygı ve bedensel ağrı gibi yaşadığım zorluklara iyi geldiğini fark edince, çok genç yaşta yoga ve meditasyon hayatımın bir parçası haline geldi.

Devamını Oku

Gençlik yıllarımda yaşadığım bu zorluklara, beni bu yola soktukları için şimdi müteşekkirim.

Kızımın dünyaya gelmesi, insan olarak yaşadığım dönüşüm, 16 yıldır sürdürdüğüm televizyon haberciliğini bırakmamla son buldu. İç huzurumu ve sağlığımı borçlu olduğum mindfulness pratikleri, mesleğim haline geldi.

İflah olmaz bir öğrenci olarak aldığım uluslararası eğitimlere aralıksız devam ediyorum.

Sinir sistemi üzerine üç senelik bir eğitim olan Organic Intelligence, yaklaşımımı kökünden etkiledi. Eğitimlerimi nörobilim üzerine inşa etmiş olmayı bu eğitime borçluyum.

Yaratıcılık ve ruhsal çalışmalar konularında Kurtlarla Koşan Kadınlar kitabının yazarı Clarisa Pinkola Estes’in kendisinden eğitimler almayı sürdürüyorum.


“Mutluluk, başka insanlara yardım ederek meşgul olmaktır”
Godfrey Devereux


2017 yılında Remind Türkiye’yi kurdum. Bugüne kadar ekibimle birlikte online platformlarda ve yüz yüze 5 binden fazla öğrencinin hayatına olumlu katkı sağlamış olmaktan gurur duyuyoruz.

Sinir sistemi regülasyonu, kadın güçlenmesi, esnek dayanıklılık, yaratıcılık alanlarında Remind Canlı’da haftalık buluşmalar yapıyorum.

200 saatlik mindfulness temelli yoga uzmanlık programında eğitmen eğitimi vererek, yoga ve meditasyona bilim penceresinden bakan uzmanlar yetiştiriyorum.

Esra Sert Podcast ile dijital içerik üretmeye ve sosyal medyada 200 bin kişiyi bulan dijital kabilemize uzaktan ruhsal annelik yapmaya devam ediyorum.


Eğitimler ve Kariyer Yolum


İstanbul Üniversitesi’nde Gazetecilik okudum ve Londra Üniversitesi‘nde İngiliz Devleti’nin Chevening Bursu ile antropoloji masterı (MA) yaptım. On altı yıllık televizyon haberciliği kariyerimin büyük bir kısmını NTV’de geçirdim.

Kurumsal çalışma hayatının son iki senesinde; çalışan memnuniyeti ve iş yerinde verimlilik artışı konularına odaklandım. Bu amaçla kurulan Çalışan Destek Programı’nda (EAP) Genel Müdür olarak görev aldım ve ABD’de yaygın olarak kullanılan, Çalışan Destek Programı’nın Türkiye’de yaygınlaşmasında rol oynadım.

EAEF (Employee Assistance European Forum)’un aktif üyesi olarak çeşitli uluslar arası konferanslara katıldım ve Work Place Options’ın davetlisi olarak “İş Yerinde Mindfulness” ana temalı 2015 yılı uluslararası çalışma grubunda yer aldım.

Kapat
Tuğba Biçer

Tuğba Biçer

Uzman Yoga Eğitmeni & Remind Canlı Marka Müdürü

2007 yılında Kapadokya’da bir at çiftliğinde seyis olarak, gelen misafirlerimizi atlarla saatlik ya da kamplı turlara çıkararak iş hayatına giriş yaptım. Burada geçirdiğim 1 yılın ardından İstanbul’a döndüm. Önce kısa bir süre özel bir turizm acentesinde ardından Dilek Sabancı’nın kurmuş olduğu kurumsal seyahat acentesi Vista Turizm’de 10 yıl çalıştım. 

Devamını Oku

Yıllar içinde okuduklarım, izlediklerim, karşıma çıkan insanlar ile yolum yoga ve meditasyon ile kesişti. Özellikle yoga 2017 yılından beri hayatımın bir parçası oldu.

Bir süre daha kurumsal yapı içerisinde çalışmaya devam ettikten sonra ailevi sebeplerle İstanbul’dan ayrılıp daha küçük bir şehre taşındık. Bu süreçte doğayla, yogayla ve kendimle olan bağım daha da güçlendi.

Evde kendi kendime yaptığım yoga pratiklerini farklı bir yere taşımak istedim. Bu isteğim ise yolumu Esra Sert ve Remind Türkiye ile birleştirdi. Esra Sert'le 200 saat mindfulness temelli yoga uzmanlık programı, Özlem Çalışkan'la 30 saat akış tasarlama ve güçlü pozlara giriş ile 95 saat çocuk ve genç yogası, Deniz Bağan'la 15 saat psoas uzmanlaşma, Deniz Bağan ve Sevgen Bengi Kıran ile 40 saat meditasyon uzmanlaşma, Gülsün Özatalay ile 40 saat hamile yogası ve doğum sonrası yoga programlarını tamamladım.

2021 yılında Remind Türkiye ekibine Öğrenci İlişkileri Sorumlusu olarak katıldım. Ekipteki görevime Öğrenci İlişkileri ve Remind Canlı Marka Müdürü olarak devam ediyorum. Remind Canlı’da Salı akşamları 19:30'da yoga, nefes ve mindfulness dersi veriyorum.

Kapat
Özlem Çalışkan

Özlem Çalışkan

Uzman Yoga Eğitmeni & Remind Eğitim Koordinatörü

2014 yılında kızımın doğumuyla birlikte derinden hissettiğim çevremle ve kendimle uyumsuzluk hissi beni bir arayışa itti ve her şeyden uzaklaşma çabasıyla ofiste öğle aralarında yoga derslerine katılmaya başladım. Yaptığım çeşitli pozlardan oluşan bu derslerin bendeki etkilerini fark ettikçe yoganın ne olduğuna, içimde hissettiğim bu değişimi nasıl mümkün kıldığına dair merakım ve öğrenme isteğim alevlendi. 

Devamını Oku

Bana iyi gelen bu uygulamayı derinlemesine öğrenme ve kızımın hayatına da dahil etme dürtüsü ile 2017’de İstanbul Yoga Merkezi’nde eğitmen eğitimine katıldım.

Yogayı öğrendikçe, deneyimledikçe kendime ve duygularıma mesafem azaldı. Zamanla, içinde kendime yer bulamadığım bir hayat inşa ettiğimi gördüm. Hayatımda meydana gelen değişimlerle birlikte odağımı yogaya daha çok çevirdim. Kendi pratiğim ve kızımın hayatına yogayı dahil etme isteğiyle başlayan eğitim süreci, eğitmenlikle devam etti. Eğitmenlik yaparken kendimde gördüğüm eksikleri tamamlamak için Deniz Bağan, Sevgen Bengi Kıran ve Vedat Havlucu’nun eğitmenliğinde ikinci bir temel uzmanlık eğitimi aldım. Her eğitim süreci, kendi içimde başka bir değişimi, dönüşümü beraberinde getirdi.

Çocuk Yogası, Yin Yoga, Bütünsel Yoga Terapi alanlarında uzmanlık eğitimleri alarak bu alandaki bilgimi ve deneyimimi genişletmeye devam ettim. Ardından Deniz Bağan ve Sevgen Bengi Kıran’ın verdiği uzmanlık eğitimlerinde asistanlık yapmaya başladım. Tüm bu eğitimlerde yoga ve sinir sistemi ilişkisini öğrendikçe ilgim de bu alana doğru genişledi ve 2019 yılında üç yıllık Neurosystemics Care eğitimine katıldım.

2021 yılında Remind Türkiye ekibine katıldım; temel uzmanlık eğitiminde ve bütünsel yoga terapi eğitimlerinde yardımcı eğitmenlik yapıyorum. Aynı zamanda yine Remind bünyesinde Akış Tasarlama ve Çocuk Yogası eğitimlerini veriyorum.

Deniz Bağan’ın Kalbin Dinlensin programında asistanlık yapıyorum.

Ayrıca Neurosystemics Care yaklaşımıyla sinir sistemi güçlendirme gruplarında kolaylaştırıcılık yapıyorum.

Birlikte öğrenmeye duyduğum merak, kendimle ve hayatla kurduğum bağı sürdürme isteği, toplulukların iyileştirici gücü beni bu alana derinden bağlıyor.

Kapat
Özden Özsoy Çelik

Özden Özsoy Çelik

Sosyal Medya ve İçerik Sorumlusu

Sevgili sol beynimi memnun ederek 2002 yılında mühendislik diploması edindim. 14 yıl farklı firmalarda uluslararası ticaret yöneticisi olarak görev aldım ve mesleğimin en heyecanlı tarafı dünyayı görmek ve yeni kültürleri yakından izleyebilmek oldu.

Devamını Oku

2008 senesinde tanıştığım yoga ile kendimi ve hayatı anlamlandırma çabam başka bir platforma taşındı. Yoga ve mindfulness ile inişli çıkışlı ilişkimiz 2016’da anne olduğum zaman bambaşka bir ihtiyaca dönüştü ve yoga uzmanlık eğitimleri almaya başladım. Hatha Yoga, Çocuk Yogası ve Mindfulness Temelli Yoga Eğitimlerini tamamlayarak konu hakkında biraz daha derinleşme imkanı buldum. Bunların yanı sıra fonksiyonel tıp ve fonksiyonel beslenme ile yakından ilgileniyorum. Kısa süre önce dahil olduğum Remind Türkiye ekibinde ise içerik ve sosyal medya sorumlusu olarak görev alıyorum. Konusunu “insanın işletim sistemini çözmek ve tasarımına uygun yaşamanın ipuçları” olarak tanımladığım bu alanda çalışmaktan son derece mutluyum.

Kapat
Seher Elbeyoğlu

Seher Elbeyoğlu

Öğrenci İlişkileri Uzmanı

Önce güzel sanatlar alanında lisans eğitimimi, sonrasında yüksek lisans eğitimimi tamamladım. Ardından doktora eğitimime başladım ve eş zamanlı olarak bir üniversitede akademik kadroda görev aldım. Çeşitli yurtiçi ve yurtdışı sanat etkinliklerinde yer aldım.

Devamını Oku

Yıllardır durmadan yol almanın verdiği tükenmişlik hali ve otomatik pilotta akıp giden, içinden çıkılması imkansız gelen bir yaşam modelinin içinden çıkmak için önce işimden istifa ederek bir adım attım. Yalnızca zihin performansından ibaret canlılar olmadığımızı, ruh-beden ve zihnin bütünlüğünden ve iyilik halinden sorumlu olduğumuzu öğrenirken yoga ve meditasyon pratikleriyle karşılaştım. “Başka türlü bir hayat mümkün mü?” sorusu rehberliğinde devam eden yolculuğumda Remind Türkiye ekibiyle karşılaştım. Şimdi Remind Türkiye’de yoga eğitmenliği eğitimime devam ederken aynı zamanda ekibin bir parçası olarak öğrenci ilişkileri uzmanı olarak görev almaktayım.

Kapat
icon

Ders Programına Gözat

Biliyoruz sen bir süper kahramansın ama süper kahramanların da bakıma ihtiyacı vardır. Sen süper güçlerini koru diye biz de sana bakmaya geldik. Mindfulness temelli ve nörobilimsel alt yapılı bütünsel bakım için her ayrıntısı incelikle planlanan ders ve çember çalışmalarımızda, tüm yaş ve beden ihtiyaçlarını kapsayan içerikler hazırladık. Kendine uygun gün ve saatlerde istediğin derse katılabilirsin. Tüm dersler online ve canlı gerçekleşiyor. Derslere zoom platformu üzerinden katılabilirsin.

Ders Programını İncele
icon

Remind Canlı Nedir?

Remind Canlı, mindfulness ve şefkat odaklı online kendine bakım okuludur. Sen her yere, herkese yetişmek için süper kahraman gibi koştururken Remind Canlı enerjini koru diye sana bakmaya geldi.
Her hafta: 30 canlı ders ve 1 kadın çemberi ile sana her yönden 360 derece bakım vermek için buradayız. Tüm derslere zoom platformu üzerinden online katılabilirsin. Uygulama dersleri canlı gerçekleşiyor, mahremiyet gereği kayıt almıyoruz. Esra Sert ile yapılan çember buluşmaları kayda alınıyor ve Remind Canlı üyeleri ile paylaşılıyor.

Daha Fazlasını Keşfedin
Hemen Üye Ol
Remind Türkiye