Esra Sert Kimdir?Merhaba,

Hayatını değiştirmek için hayatını değiştirmene gerek yok! İşte bunu fark ettiğim gün; hayatım değişti. Varoluşun tatlı paradoksları! Nasıl olduğunu size de anlatmak isterim.

Hepimiz aklımızı kaçırmış olmalıyız!

Esra Sert

Dişlerimizi fırçalamadığımızda çürüyeceklerini, arabamızı bakıma götürmediğimizde bozulacağını biliyoruz. Ama sinir sistemimize hiçbir bakım vermediğimiz halde, çöktüğü zaman şaşırıp kalıyoruz. Evimize, arabamıza gösterdiğimiz özeni kendi sinir sistemimize, bedenimize ve ruhumuza göstermemek ve buna rağmen ağız tadıyla yaşayabileceğimizi umut etmek bana bugün durduğum yerden delilik gibi geliyor.

Gençlik yıllarımda bunu bilmiyordum. Bedenime ve ruhuma hiç bakım vermeden onlardan hep almak istiyordum. Mutlu olmak için hayatımda büyük değişimler olması gerektiğine inanmıştım. Kronik sırt ve boyun ağrısı, panik atak gibi sorunlar beni yoga, mindfulness gibi farkındalık pratikleri ile tanıştırdı. Gençlik yıllarımda yaşadığım bu zorluklara, beni bu yola soktukları için şimdi müteşekkirim.

Remind Canlı, online kendine bakım okulu gözümün bebeği en yeni projem. Artık tüm eğitimlerimi bu dijital platformda veriyorum. Senin benim gibi her yere, herkese yetişmek icin süper kahraman gibi koştururken, kendini unutan kadınlar için kurdum. Remind Canlı’da seni pamuklara sarıp her yönden 360 derece bakım veriyoruz.

Bizim hakkımızda daha fazla bilgi için aşağıdaki linke tıklayabilirsin. Bu sayfadaki canlı yardım kutusundan ekip arkadaşlarımla canlı sohbet başlatabilir, soruların varsa sorabilirsin. İki gözümüz önümüze aksın robot değiliz!

Remind Canlı’da haftalık canlı interaktif buluşmalarda karşılıklı konuşma imkanı buluyoruz, böylece sosyal medyadaki tek taraflı iletişim bir diyaloğa ve gerçek bir ilişkiye dönüşüyor. Remind Canlı ders programını aşağıdaki linkten inceleyebilirsin.

Bugüne kadar ekibimle birlikte online platformlarda ve yüz yüze 5 binden fazla öğrencinin hayatına olumlu katkı sağlamış olmaktan gurur duyuyoruz.

Kendi yolunu bulan her kahraman gibi benim serüvenim de nice mücadeleler, düşmeler, kalkmalar, yaralanıp yola devam etmelerden örülü.

Esra Sert

2010 yılında kızımın dünyaya gelmesi, en büyük dönüşümlerden biriydi. 16 yıldır sürdürdüğüm televizyon haberciliğini bırakmamla son buldu. İç huzurumu ve sağlığımı borçlu olduğum mindfulness pratikleri, mesleğim haline geldi.

İflah olmaz bir öğrenci olarak aldığım uluslararası eğitimler aralıksız devam ediyor. Sinir sistemi üzerine üç senelik bir eğitim olan Organic Intelligence, yaklaşımımı kökünden etkiledi. Eğitimlerimi nörobilim üzerine inşa etmiş olmayı bu eğitime borçluyum.

Yaratıcılık, kadın güçlenmesi ve ruhsal çalışmalar konularında Kurtlarla Koşan Kadınlar kitabının yazarı Dr. Clarissa Pinkola Estes’in kendisinden eğitimler almayı sürdürüyorum. Bu eğitimleri Remind Canlı’da online canlı buluşmalarla öğrencilerime aktarıyorum. Buluşmalar hakkında bilgi almak istersen aşağıdaki linke göz at.

Esra Sert

Esra Sert Podcast ile dijital içerik üretmeye ve sosyal medyada 200 bin kişiyi bulan dijital kabilemize ruhsal annelik yapmaya devam ediyorum. Aşağıdaki linki takip edip, Esra Sert Podcast’in bölümlerinin tamamını Remind Canlı’dan izleyebilirsin.

Remind Canlı’daki online buluşmalar dışında benimle çalışabileceğiniz tek eğitim 200 saatlik mindfulness temelli yoga uzmanlık programı. Bu programda yoga ve meditasyona bilim penceresinden bakan uzmanlar yetiştiriyoruz. Bilgi almak istersen link burada.

EĞİTİMLERİM VE KARİYER YOLUM

İstanbul Üniversitesi'nde Gazetecilik okudum ve Londra Üniversitesi'nde İngiliz Devleti’nin Chevening Bursu ile antropoloji masterı (MA) yaptım. On altı yıllık televizyon haberciliği kariyerimin büyük bir kısmını NTV'de haber spikeri olarak geçirdim.

İlk romanım Renkli Rüyalar Oteli Okuyanus yayınlarından 2016 yılında yayınlandı.

2023 yılı Eylül ayında yeni bir maceraya atılıyor ve Goldsmiths Londra Üniversitesi’nde Psikoloji ve Nörobilim (BSC) lisans eğitimine başlıyorum.
İflah olmaz bir öğrenci olduğumu söylemiş miydim? ?

Sevgilerimle,

Esra Sert
Esra Sert
Hemen Üye Ol
Remind Türkiye