Esra Sert Kimdir?

Mutluluk, başka insanlara yardım ederek meşgul olmaktır.

Godfrey Devereux

Merhaba,
Yoga ve meditasyona 24 yıl önce, boyun ve sırt ağrılarıma çare ararken tesadüfen başladım. Aşırı stres, kaygı ve ağrı gibi yaşadığım zorluklara iyi geldiğini fark edince, çok genç yaşta yoga ve meditasyon hayatımın bir parçası haline geldi. Gençlik yıllarımda yaşadığım bu zorluklara, beni bu yola soktukları için müteşekkirim.


Kızımın dünyaya gelmesi ile insan olarak yaşadığım dönüşüm, on altı yıldır sürdürdüğüm televizyon haberciliğini bırakmamla son buldu. İç huzurumu borçlu olduğum mindfulness pratikleri, mesleğim haline geldi. Bu uygulamaların hayatımdaki yeri daha da derinleşti.


Sinir sistemi üzerine aldığım üç senelik bir eğitim olan Organic Intelligence eğitimi, yaklaşımımı kökünden etkiledi. Yaklaşımımı, mindfulness/farkındalık ve nörobilim üzerine inşa etmiş olmayı bu eğitime borçluyum.


Mindfulness pratiklerinin; anneliğim, arkadaşlığım, hocalığım, eş olma halimdeki yansımalarına şükran duyuyorum. Bir yağmur damlasının yaprağın üzerinden yavaşça kayışını fark edip, bundan zevk alabilecek bir sinir sistemine sahip olduğum için müteşekkirim.


Hepimizin sinir sisteminde mevcut olan bu kapasitenin, doğru çabanın gündelik tekrarıyla kolayca uyandığını kalpten biliyorum.

Mindfulness pratikleri, profesyonel hayatta yolumu bulmam, yaratıcı ve üretken bir hayat sürmem konusunda en büyük rolü oynadı. Kalpten ve şevkle yaptığım işlerimi seçmiş ve uygulayabiliyor olmayı günlük mindfulness pratiklerinin etkilerine borçluyum.

Kalpten işler peşinde…
Mindfulness, sinir sistemi regülasyonu ve esnek dayanıklılık alanlarında gruplarla, kurumlarla ve bireylerle çalışıyorum.
Yaratıcılık ve ruhsal çalışmalar konularında Kurtlarla Koşan Kadınlar kitabının yazarı Clarissa Pinkola Estes’ten eğitimler almaya devam ediyorum. Dr. Estes’in yöntemleri ile gruplara kolaylaştırıcı rolüyle destek veriyorum.


Yoga ve meditasyon hocalığına, eğitmen eğitimi ve kapalı gruplara verdiğim 8 haftalık kurslarla ve online eğitimle devam ediyorum.
İlk romanım Renkli Rüyalar Oteli 2016 yılında yayınlandı, yayınlanma sürecindeki ikinci romanımın heyecanı içindeyim.

Kalpten işler peşinde koşarken, başka insanlara yardım etmekle meşgul olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Umarım Remind Türkiye'de bulacaklarınız da size yardım eder.

Sevgiyle
Esra

Hemen Kayıt Ol
HEMEN İLETİŞİME GEÇ

Whatsapp iletişim hattımız ile hızlı iletişimin tadını çıkarın

WhatsApp
Remind Türkiye