DERSLER

Mindfulness temelli ve nörobilimsel alt yapılı bütünsel bakım için her ayrıntısı incelikle planlanan ders ve çember çalışmalarımızda, tüm yaş ve beden ihtiyaçlarını kapsayan içerikler hazırladık.

Yüz Yogası

Yüz Yogası

Yüz yogası, yüz kaslarını uyararak tekrarlayan bir dizi yüz egzersizidir.
Bu egzersizlerle yüzdeki refleksoloji noktalarını uyararak kolajen ve hyalüronik asit üretimi tetiklenir.
Günlük rutine sokulduğunda yaşlanma belirtilerini azaltır, cildi sıkılaştırır ve cilt daha dolgun hale gelir. Yüz kaslarını güçlendirerek ve direnç eğitimine dahil ederek cildinizdeki kan dolaşımı artar.
Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
Gerekli malzemeler: Yüzünü rahatlıkla görebileceğin büyüklükte bir ayna. Yüz yogası yapmadan önce cildin iyice temizlenmiş olmalı. Eğer yüzün çok kuru ve gerginse yoga pozlarını yapmadan yüzüne biraz nemlendirici sürebilirsin. Ama eğer değilse nemlendirici sürmeden pozları yapmanı tavsiye ederiz.
Gün+Saat: Pazartesi ve Cuma 12.30-13.15 - Çarşamba 21.00-21.45 - Pazar 10.00-10.45

Sinir Sistemi Destek Uygulamaları

Sinir Sistemi Destek Uygulamaları

Hayatın karmaşasında nefessiz kalma diye sana oksijen maskesi uzatıyoruz!
Haftada 3 gün gerçekleşecek sinir sistemi destek buluşmalarında:
Duygu dengeni tesis etmeyi ve korumayı öğreneceksin. Zorlayıcı duyguların altında ezilmeden deneyimleme kapasiten artacak. Kriz anında sakin kalma ve doğru kararlar alma becerin gelişecek. Sıkışan nefesin doğal akışına dönecek. Omuzlardaki, baş ve boynun etrafındaki gerginlik azalacak. Çene ve yüz kasları gevşeyecek.
Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
Gün + Saat: Salı-Perşembe 12.30-13.00 / Pazar: 21.00-22.00

Pilates

Pilates

Pilates, Joseph Pilates tarafından kasları güçlendirmek, esnekliği arttırmak ve vücudun genel sağlığını iyileştirmek amacıyla geliştirilmiş bir egzersiz sistemidir. Egzersizler minder üzerinde yapılır. Pilates sistemi vücudun her bölümünü çalıştırmaya yönelik farklı aktivitelere uygun egzersizler içerir.
Pilates egzersizlerinin temel amacı zihin-beden bütünlüğünü sağlamaktır. Pilates vücudunu daha iyi tanımanı sağlar ve faydaları günlük hayatta da hissedilir.
Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
Gerekli malzemeler: Mat
Gün+Saat: Pazartesi 19.30-20.30 - Salı 10.00-11.00 - Cuma 21.00-22.00

Yumuşak Akış Yoga

Yumuşak Akış Yoga

Her kim olursan ol gel! Yumuşak yoga akışı dersine, daha önce yogayla ilgili hiçbir bilgisi ya da tecrübesi olmayan kişiler ve aynı zamanda uzun zamandır yoga uygulayan kişiler de katılabilir. Yumuşak yoga akışında amaç fiziksel güçlenmeden ziyade, sinir sisteminin kapasitesini artırmaktır. Her yaşa ve beden tipine uygun olan bu yogayı deneyimlerken beden farkındalığınız gelişecek, nefes ve meditasyon çalışmaları ile de sinir sisteminizi desteklenecek. Derste yumuşak bir tempoda hareket ederek ‘yapabilir miyim?’ kaygısından çıkıp, seni gevşemeye davet ediyoruz.
Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
Gerekli malzemeler: Yoga matı, blok, yoga kemeri, battaniye
Gün+Saat: Salı 19.30-20.30 - Perşembe 10.00-11.00 - Cuma 19.30-20.30 - Cumartesi 10.00-11.00

Yoga Terapi

Yoga Terapi

Yoga Terapi beden farkındalığına odaklanır. Modifiye edilmiş hatha yoga pozlarıyla nefes tekniklerini ve meditasyonu birleştirir. Öğrencilerin anatomik sınırlarına saygılı bir hiza anlayışı ile uygulanır. Özellikle yavaş hareketler, somatik çalışmalar ile artan farkındalık sayesinde, öğrencilerin kendi bedenlerini tanımalarını, kas ve eklem sınırları ile tanışmalarını sağlar. Yoganın sağladığı faydalara ek olarak rahatsızlıkların tedavi süreçleri için de faydalıdır.
Yoga terapi derslerine her yaştan kişi rahatlıkla katılabilir. Herhangi bir yoga deneyimine gerek yoktur.
Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
Gerekli malzemeler: Yoga matı, blok, yoga minderi, battaniye
Gün+Saat: Pazartesi 10.00-11.00 - Cumartesi 17.00-18.00

Güçlü Akış Yoga

Güçlü Akış Yoga

Başlangıç ve yumuşak yoga derslerine en az 15 ders devam etmiş olan katılımcılar için uygun olan bir yoga dersidir.
Derse katılmak için esnek ve kuvvetli olmanız gerekmez. Bedenin ateşini arttıran ve fiziksel eforu daha yüksek bir yoga akışı arayanlar için idealdir.
Güçlü yogaya girebilmeniz için yumuşak akış yoga derslerine 15 kere katılmış olmanız beklenmektedir.
Gerekli malzemeler: Yoga matı, blok, yoga kemeri ve battaniye
Gün+Saat: Pazartesi 22.30-23.30 - Çarşamba 10.00-11.00 - Perşembe 19.30-20.30 - Pazar 10.00-11.00

Öz-şefkat Molası

Öz-şefkat Molası

Zorlayıcı anlar ve acılar hayatımızın gerçekleridir. Öz-şefkat ise bu zorlu anlarda olan biteni gözlemleme, kabul etme ve kendisine nezaketle yaklaşabilme kapasitemizdir.
Bu niyet ve eylem aslında hepimizin özünde var. Bazen sadece biraz hatırlamamız gerekiyor. Birlikte yapacağımız şefkat meditasyonları sayesinde bu yetimizi güçlendirecek, geliştirecek ve derinleştireceğiz
Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
Gerekli malzemeler: Meditasyon minderi ya da yastık
Gün+Saat: Pazartesi 21.00-21.30 - Çarşamba 12.30-13.00

Yin Yoga

Yin Yoga

Yin yoga dersinde pozların içinde 3-5 dakika mümkünse hareketsiz ve pasif kaldığımız ve bu sayede bedendeki derin dokuları daha yumuşakça çalıştırdığımız ve esnettiğimiz meditatif bir uygulamadır. Eklemleri esneterek, eklem ağrılarına ve bedenin genel sağlığına iyi gelirken enerjimizi dengelemeyi hedefler.
Yin Yogadaki pozların içinde uzun süreli kalışlar meridyenleri uyarır. Meridyenler; her zaman sıkça duyduğumuz, ‘Akupunktur’ noktalarının bir sırada, peş peşe izledikleri, gözle görünmeyen ve deri altında mevcut olan enerji taşıyan hatlardır. Yani aslında vücudumuzun enerji ırmakları olarak adlandırılırlar.
Yin yoga her yaş için uygun bir çalışmadır.
Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
Gerekli malzemeler: Yoga matı, blok, battaniye, bolster (silindir yoga minderi) ve varsa göz yastığı. Bu malzemelerin yoksa evdeki çeşitli boy ve kalınlıktaki yastıklardan ve kalın kitaplardan faydalanabilirsin.
Gün+Saat: Çarşamba 19.30-20.30 - Cuma 10.00-11.00 - Cumartesi 17.00-18.00

Yoga Uykusu

Yoga Uykusu

Yoga Nidra olarak da bilinen uyku yogası sizin sadece uzandığınız ama bedeninizin uyku ile uyanıklık arasında olduğu, derin bir rahatlama deneyimidir.
Önce hazırlık yapacağız, yani bedenin bütün parçalarını tek tek gevşeteceğiz, daha sonra bedeni gevşetip bıraktığımız gibi zihni de tamamen gevşetmeyi ve bırakmayı deneyimleyeceğiz. Tüm varlığınla bütünsel bir rahatlama deneyimi yaşayacaksın.
Dersin sonunda derin bir uykudan uyanır gibi yavaşça uyanarak rahatlamış olarak güne devam edebilirsin ya da dilersen direkt uykuya da geçebilirsin!
Sadece yatarak yapılan bir çalışmadır.
Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
Gerekli malzemeler: Yoga matı, battaniye
Gün+Saat: Salı-Çarşamba 22.30-23.00

Çocuk Yogası 6-9 Yaş

Çocuk Yogası 6-9 Yaş

Çocuk yogasında niyetimiz, çocuklar ile bağ kurarak nefes almayı ve vermeyi fark eden, bedeninde olan hisleri anlayan, ihtiyaçlarını gören ve bu ihtiyaçları dile getiren, aynı zamanda hayal dünyalarını canlı tutan çocuklar olmalarını desteklemek.
Derslerimizde yoga pozları, müzik, resim, bol bol oyun ve tabii ki masal var.
İstiyoruz ki eğlensinler, güzel ve yaratıcı zaman geçirsinler. Bu keyifli zaman içinde de güç ve esneklik kazansınlar.
Bu ders 6-9 yaş aralığında olan çocuklara özeldir ve tüm seviyelere uygundur.
Gerekli malzemeler: Mat ve su matarası.
Gün+Saat: Pazar 11.30-12.15

Gençler için Mindfulness

Gençler için Mindfulness

Tıpkı fiziksel egzersiz yaptığında kaslarını geliştirdiğin gibi, durmayı ve gözlem yapmayı devam ettirdikçe dikkat kasını geliştirirsin. Çünkü, dikkatini neye verirsen ve düzenli olarak pratik yaparsan onu büyütürsün. Bu atölyede gündelik hayatında rahatlıkla uygulayabileceğin pratiklerle dikkat kasını geliştirmeyi öğreneceksin. Böylece iç dünyanı ve dış dünyanı daha iyi tanıyacaksın.
Gün+Saat:Cumartesi 19.30-20.30

Ebeveynler için Mindfulness

Ebeveynler için Mindfulness

Yıllar su gibi akıp geçerken, çocuklar bir anda büyürken ve aramızdaki uçurum gitgide açılırken bize destek olacak, çocuğumuzla bebekliğindeki gibi iletişim kurmamızı sağlayacak bir araca ihtiyacımız oluyor.
Ebeveynler için mindfulness eğitiminde; anda var olarak duyguları kabul etmeyi, kendimize destek olmayı, duygularımızı ve duyumlarımızı keşfetmeyi ve böylece çocuğumuzla ilişkimizi güçlendirmeyi öğreneceğiz.
Gün sonunda vicdan azabı olmadan yatağa girebilmek ve “Yıllar ne ara geçti…” dememek için dikkatimizi ana getirerek ve olanı fark ederek yaşamanın inceliklerini paylaşacağız.
Bu ders ebeveynler için hazırlanmıştır ve tüm seviyelere uygundur.
Gerekli malzemeler: Yok
Gün+Saat: Cumartesi 11.30-12.30

Ses Banyosu ile Uykuya Geçiş

Ses Banyosu ile Uykuya Geçiş

Seslerle şifa etkisi bin yıllara dayanan kadim bir geçmişe sahip. Vücudunun her bir bölgesinde dolaşırken rahatlayacak ve gerilimini atacaksın. Sen de seslerle gerçekleşen bu derin gevşemede parasempatik sinir sistemini harekete geçirip kendi bilgeliğinle bağlantıya geçebilirsin.
Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur. Seslerin iletimi için derse kulaklıkla katılmanızı tavsiye ederiz.
Gerekli malzemeler: Mat, battaniye, yastık, kulaklık
Gün+Saat: Perşembe 22.30-23.00

Büyüklere Masallar

Büyüklere Masallar

Masal dediğin; kadim bir miras, nesilden nesile, gönülden gönüle aktarılan. Hem anlatana dokunur hem dinleyene. Sembolik bir yolculuk masal... Hem anlatanı hem dinleyeni taşır diyardan diyara.
Az gideceğiz, uz gideceğiz, dere tepe düz gideceğiz. Krallara, padişahlara oyun edip, kötü kalpli devlere meydan okuyacağız. Açılmaması gereken kapıyı açıp, girilmemesi gereken odaya gireceğiz. Hanlarda saraylarda uyuyup, cadının kazanında kaynayacağız. Ormanın derinliklerinde kaybola kaybola yolumuzu bulmanın zevkine varacağız. Tilkinin teki, yılanın birisi derken bir bakacağız yolda 40 gün 40 gece geçmiş ve biz hepimiz birbirimize görünmez iplerle bağlanmışız.
Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
Gerekli malzemeler: Yok
Gün+Saat:Cumartesi 21.00-21.30

Hamile Yogası

Hamile Yogası

Hamile yogası; rahat ve sağlıklı bir hamilelik geçirmek, anne-bebek arasındaki bağı kuvvetlendirmek, nefes çalışmalarıyla sinir sistemini desteklemek ve bedeni doğuma hazırlamak için uygulanan bir çalışmadır.
Pozlar bel ve sırt ağrılarının, ödemlerin ve krampların azalmasına katkı sağlarken; nefes ve meditasyon çalışmaları ise hem bedendeki hislerin farkına varmayı hem de yavaşlamayı beraberinde getirir.
Bütün bu etkiler birleştiğinde anne adayı doğuma hazırlanır. Hamilelik süresince bebeğiyle nazikçe bağ kuran anne aynı zamanda da kendi beden duyumlarıyla ve hisleriyle de daha fazla samimiyet kurar.
Hamile yogası mutlaka uzman bir eğitmen eşliğinde yapılmalıdır. Hamile yogasına hamileliğin her döneminde doktor izniyle başlanabilir.
Gerekli malzemeler: Yoga matı, yoga minderi, yoga kemeri, battaniye ve bolster (silindir yoga minderi)
Gün+Saat:Cumartesi 10.00-11.00

Yin Yoga ile Uykuya Geçiş

Yin Yoga ile Uykuya Geçiş

Yin yoga dersinde pozların içinde 3-5 dakika mümkünse hareketsiz ve pasif kaldığımız ve bu sayede bedendeki derin dokuları daha yumuşakça çalıştırdığımız ve esnettiğimiz meditatif bir uygulamadır. Eklemleri esneterek, eklem ağrılarına ve bedenin genel sağlığına iyi gelirken enerjimizi dengelemeyi hedefler.
Yin Yogadaki pozların içinde uzun süreli kalışlar meridyenleri uyarır. Meridyenler; her zaman sıkça duyduğumuz, ‘Akupunktur’ noktalarının bir sırada, peş peşe izledikleri, gözle görünmeyen ve deri altında mevcut olan enerji taşıyan hatlardır. Yani aslında vücudumuzun enerji ırmakları olarak adlandırılırlar. Dersin sonuna doğru yapılacak yoga nidra ile uykuya geçiş kolaylaşır.
Yin yoga her yaş için uygun bir çalışmadır.
Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
Gerekli malzemeler: Yoga matı, blok, battaniye, bolster (silindir yoga minderi) ve varsa göz yastığı. Bu malzemelerin yoksa evdeki çeşitli boy ve kalınlıktaki yastıklardan ve kalın kitaplardan faydalanabilirsin.
Gün+Saat: Pazartesi: 22.30-23.30

 • Yüz Yogası

  Yüz Yogası

  Yüz yogası, yüz kaslarını uyararak tekrarlayan bir dizi yüz egzersizidir.
  Bu egzersizlerle yüzdeki refleksoloji noktalarını uyararak kolajen ve hyalüronik asit üretimi tetiklenir.
  Günlük rutine sokulduğunda yaşlanma belirtilerini azaltır, cildi sıkılaştırır ve cilt daha dolgun hale gelir. Yüz kaslarını güçlendirerek ve direnç eğitimine dahil ederek cildinizdeki kan dolaşımı artar.
  Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
  Gerekli malzemeler: Yüzünü rahatlıkla görebileceğin büyüklükte bir ayna. Yüz yogası yapmadan önce cildin iyice temizlenmiş olmalı. Eğer yüzün çok kuru ve gerginse yoga pozlarını yapmadan yüzüne biraz nemlendirici sürebilirsin. Ama eğer değilse nemlendirici sürmeden pozları yapmanı tavsiye ederiz.
  Gün+Saat: Pazartesi ve Cuma 12.30-13.15 - Çarşamba 21.00-21.45 - Pazar 10.00-10.45

 • Sinir Sistemi Destek Uygulamaları

  Sinir Sistemi Destek Uygulamaları

  Hayatın karmaşasında nefessiz kalma diye sana oksijen maskesi uzatıyoruz!
  Haftada 3 gün gerçekleşecek sinir sistemi destek buluşmalarında:
  Duygu dengeni tesis etmeyi ve korumayı öğreneceksin. Zorlayıcı duyguların altında ezilmeden deneyimleme kapasiten artacak. Kriz anında sakin kalma ve doğru kararlar alma becerin gelişecek. Sıkışan nefesin doğal akışına dönecek. Omuzlardaki, baş ve boynun etrafındaki gerginlik azalacak. Çene ve yüz kasları gevşeyecek.
  Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
  Gün + Saat: Salı-Perşembe 12.30-13.00 / Pazar: 21.00-22.00

 • Pilates

  Pilates

  Pilates, Joseph Pilates tarafından kasları güçlendirmek, esnekliği arttırmak ve vücudun genel sağlığını iyileştirmek amacıyla geliştirilmiş bir egzersiz sistemidir. Egzersizler minder üzerinde yapılır. Pilates sistemi vücudun her bölümünü çalıştırmaya yönelik farklı aktivitelere uygun egzersizler içerir.
  Pilates egzersizlerinin temel amacı zihin-beden bütünlüğünü sağlamaktır. Pilates vücudunu daha iyi tanımanı sağlar ve faydaları günlük hayatta da hissedilir.
  Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
  Gerekli malzemeler: Mat
  Gün+Saat: Pazartesi 19.30-20.30 - Salı 10.00-11.00 - Cuma 21.00-22.00

 • Yumuşak Akış Yoga

  Yumuşak Akış Yoga

  Her kim olursan ol gel! Yumuşak yoga akışı dersine, daha önce yogayla ilgili hiçbir bilgisi ya da tecrübesi olmayan kişiler ve aynı zamanda uzun zamandır yoga uygulayan kişiler de katılabilir. Yumuşak yoga akışında amaç fiziksel güçlenmeden ziyade, sinir sisteminin kapasitesini artırmaktır. Her yaşa ve beden tipine uygun olan bu yogayı deneyimlerken beden farkındalığınız gelişecek, nefes ve meditasyon çalışmaları ile de sinir sisteminizi desteklenecek. Derste yumuşak bir tempoda hareket ederek ‘yapabilir miyim?’ kaygısından çıkıp, seni gevşemeye davet ediyoruz.
  Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
  Gerekli malzemeler: Yoga matı, blok, yoga kemeri, battaniye
  Gün+Saat: Salı 19.30-20.30 - Perşembe 10.00-11.00 - Cuma 19.30-20.30 - Cumartesi 10.00-11.00

 • Yoga Terapi

  Yoga Terapi

  Yoga Terapi beden farkındalığına odaklanır. Modifiye edilmiş hatha yoga pozlarıyla nefes tekniklerini ve meditasyonu birleştirir. Öğrencilerin anatomik sınırlarına saygılı bir hiza anlayışı ile uygulanır. Özellikle yavaş hareketler, somatik çalışmalar ile artan farkındalık sayesinde, öğrencilerin kendi bedenlerini tanımalarını, kas ve eklem sınırları ile tanışmalarını sağlar. Yoganın sağladığı faydalara ek olarak rahatsızlıkların tedavi süreçleri için de faydalıdır.
  Yoga terapi derslerine her yaştan kişi rahatlıkla katılabilir. Herhangi bir yoga deneyimine gerek yoktur.
  Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
  Gerekli malzemeler: Yoga matı, blok, yoga minderi, battaniye
  Gün+Saat: Pazartesi 10.00-11.00 - Cumartesi 17.00-18.00

 • Güçlü Akış Yoga

  Güçlü Akış Yoga

  Başlangıç ve yumuşak yoga derslerine en az 15 ders devam etmiş olan katılımcılar için uygun olan bir yoga dersidir.
  Derse katılmak için esnek ve kuvvetli olmanız gerekmez. Bedenin ateşini arttıran ve fiziksel eforu daha yüksek bir yoga akışı arayanlar için idealdir.
  Güçlü yogaya girebilmeniz için yumuşak akış yoga derslerine 15 kere katılmış olmanız beklenmektedir.
  Gerekli malzemeler: Yoga matı, blok, yoga kemeri ve battaniye
  Gün+Saat: Pazartesi 22.30-23.30 - Çarşamba 10.00-11.00 - Perşembe 19.30-20.30 - Pazar 10.00-11.00

 • Öz-şefkat Molası

  Öz-şefkat Molası

  Zorlayıcı anlar ve acılar hayatımızın gerçekleridir. Öz-şefkat ise bu zorlu anlarda olan biteni gözlemleme, kabul etme ve kendisine nezaketle yaklaşabilme kapasitemizdir.
  Bu niyet ve eylem aslında hepimizin özünde var. Bazen sadece biraz hatırlamamız gerekiyor. Birlikte yapacağımız şefkat meditasyonları sayesinde bu yetimizi güçlendirecek, geliştirecek ve derinleştireceğiz
  Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
  Gerekli malzemeler: Meditasyon minderi ya da yastık
  Gün+Saat: Pazartesi 21.00-21.30 - Çarşamba 12.30-13.00

 • Yin Yoga

  Yin Yoga

  Yin yoga dersinde pozların içinde 3-5 dakika mümkünse hareketsiz ve pasif kaldığımız ve bu sayede bedendeki derin dokuları daha yumuşakça çalıştırdığımız ve esnettiğimiz meditatif bir uygulamadır. Eklemleri esneterek, eklem ağrılarına ve bedenin genel sağlığına iyi gelirken enerjimizi dengelemeyi hedefler.
  Yin Yogadaki pozların içinde uzun süreli kalışlar meridyenleri uyarır. Meridyenler; her zaman sıkça duyduğumuz, ‘Akupunktur’ noktalarının bir sırada, peş peşe izledikleri, gözle görünmeyen ve deri altında mevcut olan enerji taşıyan hatlardır. Yani aslında vücudumuzun enerji ırmakları olarak adlandırılırlar.
  Yin yoga her yaş için uygun bir çalışmadır.
  Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
  Gerekli malzemeler: Yoga matı, blok, battaniye, bolster (silindir yoga minderi) ve varsa göz yastığı. Bu malzemelerin yoksa evdeki çeşitli boy ve kalınlıktaki yastıklardan ve kalın kitaplardan faydalanabilirsin.
  Gün+Saat: Çarşamba 19.30-20.30 - Cuma 10.00-11.00 - Cumartesi 17.00-18.00

 • Yoga Uykusu

  Yoga Uykusu

  Yoga Nidra olarak da bilinen uyku yogası sizin sadece uzandığınız ama bedeninizin uyku ile uyanıklık arasında olduğu, derin bir rahatlama deneyimidir.
  Önce hazırlık yapacağız, yani bedenin bütün parçalarını tek tek gevşeteceğiz, daha sonra bedeni gevşetip bıraktığımız gibi zihni de tamamen gevşetmeyi ve bırakmayı deneyimleyeceğiz. Tüm varlığınla bütünsel bir rahatlama deneyimi yaşayacaksın.
  Dersin sonunda derin bir uykudan uyanır gibi yavaşça uyanarak rahatlamış olarak güne devam edebilirsin ya da dilersen direkt uykuya da geçebilirsin!
  Sadece yatarak yapılan bir çalışmadır.
  Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
  Gerekli malzemeler: Yoga matı, battaniye
  Gün+Saat: Salı-Çarşamba 22.30-23.00

 • Çocuk Yogası 6-9 Yaş

  Çocuk Yogası 6-9 Yaş

  Çocuk yogasında niyetimiz, çocuklar ile bağ kurarak nefes almayı ve vermeyi fark eden, bedeninde olan hisleri anlayan, ihtiyaçlarını gören ve bu ihtiyaçları dile getiren, aynı zamanda hayal dünyalarını canlı tutan çocuklar olmalarını desteklemek.
  Derslerimizde yoga pozları, müzik, resim, bol bol oyun ve tabii ki masal var.
  İstiyoruz ki eğlensinler, güzel ve yaratıcı zaman geçirsinler. Bu keyifli zaman içinde de güç ve esneklik kazansınlar.
  Bu ders 6-9 yaş aralığında olan çocuklara özeldir ve tüm seviyelere uygundur.
  Gerekli malzemeler: Mat ve su matarası.
  Gün+Saat: Pazar 11.30-12.15

 • Gençler için Mindfulness

  Gençler için Mindfulness

  Tıpkı fiziksel egzersiz yaptığında kaslarını geliştirdiğin gibi, durmayı ve gözlem yapmayı devam ettirdikçe dikkat kasını geliştirirsin. Çünkü, dikkatini neye verirsen ve düzenli olarak pratik yaparsan onu büyütürsün. Bu atölyede gündelik hayatında rahatlıkla uygulayabileceğin pratiklerle dikkat kasını geliştirmeyi öğreneceksin. Böylece iç dünyanı ve dış dünyanı daha iyi tanıyacaksın.
  Gün+Saat:Cumartesi 19.30-20.30

 • Ebeveynler için Mindfulness

  Ebeveynler için Mindfulness

  Yıllar su gibi akıp geçerken, çocuklar bir anda büyürken ve aramızdaki uçurum gitgide açılırken bize destek olacak, çocuğumuzla bebekliğindeki gibi iletişim kurmamızı sağlayacak bir araca ihtiyacımız oluyor.
  Ebeveynler için mindfulness eğitiminde; anda var olarak duyguları kabul etmeyi, kendimize destek olmayı, duygularımızı ve duyumlarımızı keşfetmeyi ve böylece çocuğumuzla ilişkimizi güçlendirmeyi öğreneceğiz.
  Gün sonunda vicdan azabı olmadan yatağa girebilmek ve “Yıllar ne ara geçti…” dememek için dikkatimizi ana getirerek ve olanı fark ederek yaşamanın inceliklerini paylaşacağız.
  Bu ders ebeveynler için hazırlanmıştır ve tüm seviyelere uygundur.
  Gerekli malzemeler: Yok
  Gün+Saat: Cumartesi 11.30-12.30

 • Ses Banyosu ile Uykuya Geçiş

  Ses Banyosu ile Uykuya Geçiş

  Seslerle şifa etkisi bin yıllara dayanan kadim bir geçmişe sahip. Vücudunun her bir bölgesinde dolaşırken rahatlayacak ve gerilimini atacaksın. Sen de seslerle gerçekleşen bu derin gevşemede parasempatik sinir sistemini harekete geçirip kendi bilgeliğinle bağlantıya geçebilirsin.
  Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur. Seslerin iletimi için derse kulaklıkla katılmanızı tavsiye ederiz.
  Gerekli malzemeler: Mat, battaniye, yastık, kulaklık
  Gün+Saat: Perşembe 22.30-23.00

 • Büyüklere Masallar

  Büyüklere Masallar

  Masal dediğin; kadim bir miras, nesilden nesile, gönülden gönüle aktarılan. Hem anlatana dokunur hem dinleyene. Sembolik bir yolculuk masal... Hem anlatanı hem dinleyeni taşır diyardan diyara.
  Az gideceğiz, uz gideceğiz, dere tepe düz gideceğiz. Krallara, padişahlara oyun edip, kötü kalpli devlere meydan okuyacağız. Açılmaması gereken kapıyı açıp, girilmemesi gereken odaya gireceğiz. Hanlarda saraylarda uyuyup, cadının kazanında kaynayacağız. Ormanın derinliklerinde kaybola kaybola yolumuzu bulmanın zevkine varacağız. Tilkinin teki, yılanın birisi derken bir bakacağız yolda 40 gün 40 gece geçmiş ve biz hepimiz birbirimize görünmez iplerle bağlanmışız.
  Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
  Gerekli malzemeler: Yok
  Gün+Saat:Cumartesi 21.00-21.30

 • Hamile Yogası

  Hamile Yogası

  Hamile yogası; rahat ve sağlıklı bir hamilelik geçirmek, anne-bebek arasındaki bağı kuvvetlendirmek, nefes çalışmalarıyla sinir sistemini desteklemek ve bedeni doğuma hazırlamak için uygulanan bir çalışmadır.
  Pozlar bel ve sırt ağrılarının, ödemlerin ve krampların azalmasına katkı sağlarken; nefes ve meditasyon çalışmaları ise hem bedendeki hislerin farkına varmayı hem de yavaşlamayı beraberinde getirir.
  Bütün bu etkiler birleştiğinde anne adayı doğuma hazırlanır. Hamilelik süresince bebeğiyle nazikçe bağ kuran anne aynı zamanda da kendi beden duyumlarıyla ve hisleriyle de daha fazla samimiyet kurar.
  Hamile yogası mutlaka uzman bir eğitmen eşliğinde yapılmalıdır. Hamile yogasına hamileliğin her döneminde doktor izniyle başlanabilir.
  Gerekli malzemeler: Yoga matı, yoga minderi, yoga kemeri, battaniye ve bolster (silindir yoga minderi)
  Gün+Saat:Cumartesi 10.00-11.00

 • Yin Yoga ile Uykuya Geçiş

  Yin Yoga ile Uykuya Geçiş

  Yin yoga dersinde pozların içinde 3-5 dakika mümkünse hareketsiz ve pasif kaldığımız ve bu sayede bedendeki derin dokuları daha yumuşakça çalıştırdığımız ve esnettiğimiz meditatif bir uygulamadır. Eklemleri esneterek, eklem ağrılarına ve bedenin genel sağlığına iyi gelirken enerjimizi dengelemeyi hedefler.
  Yin Yogadaki pozların içinde uzun süreli kalışlar meridyenleri uyarır. Meridyenler; her zaman sıkça duyduğumuz, ‘Akupunktur’ noktalarının bir sırada, peş peşe izledikleri, gözle görünmeyen ve deri altında mevcut olan enerji taşıyan hatlardır. Yani aslında vücudumuzun enerji ırmakları olarak adlandırılırlar. Dersin sonuna doğru yapılacak yoga nidra ile uykuya geçiş kolaylaşır.
  Yin yoga her yaş için uygun bir çalışmadır.
  Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
  Gerekli malzemeler: Yoga matı, blok, battaniye, bolster (silindir yoga minderi) ve varsa göz yastığı. Bu malzemelerin yoksa evdeki çeşitli boy ve kalınlıktaki yastıklardan ve kalın kitaplardan faydalanabilirsin.
  Gün+Saat: Pazartesi: 22.30-23.30

 • avatar
  icon Uzmanınla Tanış

  Esra Sert

  Remind Canlı, Esra Sert tarafından kurulan kendine bakım okulu ve sosyal medyada 200 bin kişiyi çatısı altında toplayan bir dijital topluluktur. "Mutluluk, başka insanlara yardım ederek meşgul olmaktır" sözünü kendimize deniz feneri yapıyor ve 25 yıllık tecrübemizi şimdiye kadar 5 binden fazla öğrenciyle paylaşmış olmaktan gurur duyuyoruz.

icon

Remind Canlı Nedir?

Remind Canlı, mindfulness ve şefkat odaklı online kendine bakım okuludur. Sen her yere, herkese yetişmek için süper kahraman gibi koştururken Remind Canlı enerjini koru diye sana bakmaya geldi.
Her hafta: 30 canlı ders ve 1 kadın çemberi ile sana her yönden 360 derece bakım vermek için buradayız. Tüm derslere zoom platformu üzerinden online katılabilirsin. Uygulama dersleri canlı gerçekleşiyor, mahremiyet gereği kayıt almıyoruz. Esra Sert ile yapılan çember buluşmaları kayda alınıyor katılımcıların sesli ve görüntülü paylaşım yaptığı bölümler kayıttan kaldırılarak Remind Canlı üyeleri ile paylaşılıyor.

Daha Fazlasını Keşfedin
Hemen Üye Ol
Remind Türkiye