UZMANLARıMıZ

Melisa Paker Şen

Melisa Paker Şen

Doktor Klinik Psikolog & Remind Canlı Uzman Eğitmeni

Psikoloji lisans eğitimini Bilkent Üniversitesinde; klinik psikoloji uzmanlığını Avrupa Birliği Bakanlığı Jean Monnet Bursu ile King’s College Londra’da tamamladı.

Devamını Oku

Eylül 2021’de ODTÜ’de klinik psikoloji doktora programını tamamlayarak “Doktor Klinik Psikolog” ünvanı edindi. Psikolojik danışmanlık seansları veriyor ve Mindfulness Temelli Stres Azaltma Programı (MBSR) Eğitici eğitimine devam ediyor.

Kapat
Gizem Çeviker

Gizem Çeviker

Psikolog Doktor & Remind Canlı Uzman Eğitmeni

Gizem Çeviker, ODTÜ Psikoloji Bölümü’nden psikoloji lisans derecesi ile mezun oldu. Uzmanlık derecelerini gelişim psikolojisi ve klinik psikoloji alanlarında,  doktora düzeyinde tamamladı.

Devamını Oku

Mindfulness Temelli Stres Azaltma (MBSR) ve Mindfulness Temelli Kognitif Terapi (MBCT) eğitmen eğitimlerini ve 200 saatlik Yoga Uzmanlık Eğitimini tamamladı. Bireysel psikoterapist ve yarı-zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışma hayatına devam ederken, psikolojik iyi oluş-esenlik hali (wellbeing) üzerine akademik araştırmalar yürütmektedir.

Kapat
Özlem Bayraktar Gökşen

Özlem Bayraktar Gökşen

Ekonomist

Finans sektöründe 24 yıllık deneyime sahip olan Özlem Bayraktar Gökşen, Eylül 2022’de Rota Portföy’e katılmadan önce altı yılı aşkın bir süre boyunca Tacirler Yatırım Menkul Değerler’de, öncesinde ise Philip Capital, Unicorn Capital, Ekspres Yatırım, HC İstanbul ve Ege Yatırım Menkul Değerler’de Ekonomist ve Baş Ekonomist olarak kariyerini sürdürmüş ve görevi çerçevesinde gerek yurtiçi gerekse yurtdışı kurumsal yatırımcılara makro ekonomik gelişmelerle ilgili strateji ve güncel analizler sunmuştur. 

Devamını Oku

Özlem Bayraktar Gökşen, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, Ekonometri Bölümünden lisans derecesini aldıktan sonra, University of California Riverside’da “Global Business Management” programına katılmış sonrasında ise Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden yüksek lisans derecesini almıştır.

Kapat
Aslı Deniz

Aslı Deniz

Psikoterapist

2006 yılında Ankara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun olmuş, yüksek lisansını Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde tamamlamıştır.

Devamını Oku

Kurucusu olduğu Lethe Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde yetişkin ve çiftlerle çalışmalarına devam etmektedir. Gottman Çift Terapisi, EMDR Terapisi, Şema Terapi ve Integratif Psikoterapi Eğitimleri başlıca katıldığı programlar arasındadır.

Kapat
Eda Özkan

Eda Özkan

Fizyoterapist

Ben Eda Özkan, Biruni Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü mezunuyum. Mezun olduğum zamandan bu yana birçok alanda çalışma imkanım oldu ve tecrübe edindim. Şu an özel sektörde çalışmaya devam ediyorum.

Devamını Oku

Küçüklüğümden itibaren doktor önerisi ve yönlendirmesi ile yaptığım nefes/meditasyon çalışmaları yogaya yönelmemde etkili oldu. 2020 yılında Remind Türkiye çatısı altında Esra Sert ile 200 saat Mindfulness Temelli Yoga Uzmanlık Programını tamamladım. Hem online hem yüz yüze bireysel ve grup dersleri vermekteyim. Ayrıca yaklaşık 1.5 senedir devam eden görme engelliler ile kapalı bir yoga grubumuz var.Remind Canlı'da Sinir Sistemi Destek Uygulamaları dersleri vermekteyim.

Derslerde görüşmek üzere!

Kapat
Güliz Taylan Eren

Güliz Taylan Eren

NeuroSystemics Care Klinik Protokol Uygulayıcısı

Remind Türkiye Uzmanlık Programı mezunuyum. MBSR eğitimini Oxford Mindfulness Center ve Bangor University UK çatısı altında tamamladım. Daha sonra Eline Snel Metodu ile Çocuk ve Ergen Mindulness Eğitmenliği eğitimini bitirdim. Amerikan Beden Psikoterapistler Birliği’nden akredite NeuroSystemics Care klinik protokol uygulayıcısıyım.

Devamını Oku

Halen sinir sistemi üzerine bir eğitim olan Organic Intelligence eğitimine devam ediyorum.

Daniel Siegel, Mark Williams, Paul and Hannah Gilbert, John Kabat-Zhin ve Gabor Mate'den canlı dersler alarak ve alandaki bilgimii derinleştirmeye devam etmekteyim. 2021 yılında bir yıl boyunca Psikoterapide Öz-şefkat Programı'nda Chris Germer’in SCIP programına henüz psikoloji öğrencisi iken uzmanlarla çalışmayı hak eden ilk kişi oldum.

Türkiye’de Sinan Canan’dan Nörobilim dersleri aldım. Şu anda psikoloji eğitimi için Naropa Üniversitesi'nde “Contemplative Psikoloji ve Farkındalık Odaklı Transpersonal Danışmanlık” üzerine mastır yapıyor ve bireysel danışmanlık veriyorum. Remind Canlı'nın Adile Naşit'i ve buyuk kuzucukların Masalcı Teyzesi olmaya devam ediyorum.

Kapat
Damla Ertürk

Damla Ertürk

NeuroSystemics Care Klinik Protokol Uygulayıcısı & Uzman Yoga Eğitmeni

2018-2019 döneminde Deniz Bağan eğitmenliğinde 200 saat Temel Yoga Eğitmenlik Eğitimi’ni tamamladım.Ardından Deniz Bağan ile Meditasyon Eğitimi ve 100 saat Yin Yoga Eğitmenlik Eğitimi’ni aldım.

Devamını Oku

Yoga, beden, sinir sistemi ilişkisine dair daha net bir anlayış edindim ve Boaz Feldman & Heath Wilson’un eğitmenlik yaptığı, 2020-2023 dönemini kapsayan Neurosystemics Care eğitimine katıldım. Şu anda Neurosystemics Care yaklaşımıyla sinir sistemi güçlendirme gruplarında kolaylaştırıcılık yapıyorum.

2021 yılında Remind Türkiye asistan ekibine dahil oldum. Deniz Bağan ve Mehmet Ali Kara ile 100 saat Yin Yoga Uzmanlık Programı’nda asistanlık yapmaya başladım. 2022-2023 döneminde ise Esra Sert ile 200 saat Mindfulness Temelli Yoga Eğitimi ve Deniz Bağan & Sevgen Bengi Kıran ile 40 saat Meditasyon Uzmanlaşma Programı’nda asistanlık yaptım.

Kapat
Gülsün Özatalay

Gülsün Özatalay

NeuroSystemics Care Klinik Protokol Uygulayıcısı & Uzman Yoga Eğitmeni

2016’dan beri yoga ve meditasyon eğitmenliğine devam ederken bir yandan da çeşitli eğitimlerle kendimi geliştirip hocalarıma asistanlık yaptım. Somatik travma terapisi üzerine 3 yıl süren Neurosystemics CARE eğitimini almaya başladım.

Devamını Oku

Sinir sistemini destekleyen CARE seansları uygulamak dışında bir de Breathingmind mindfulness koçluk seansları veriyorum. Ayrıca Sinir Sistemi Güçlendirme Grupları açıyorum. Remind Canlı’da Çarşamba günü güçlü akış yoga dersi veriyorum. Görüşmek üzere!

Kapat
İlknur Yüzüak

İlknur Yüzüak

NeuroSystemics Care Klinik Protokol Uygulayıcısı & Uzman Yoga Eğitmeni

2015 yılında yoga eğitmenlik eğitimini alıp, İstanbul’da bir çok stüdyoda yoga dersleri vermeye başladım. Devamında Mindfulness ve Sinir Sistemi ile tanıştım. Üç yıl süren NeuroSysytemics Care eğitimini aldım.

Devamını Oku

Şimdi NeuroSysytemics Care protokollerinde bir taraftan Sinir Sistemi Güçlendirme Grupları açıyor, bir taraftan da hem kolaylaştırıcı hem mindfulness ve yaşam koçu olarak bireysel seanslar veriyorum. Deniz Bağan’ın yaratıcısı ve lideri olduğu Kalbin Dinlensin de, kolaylaştırıcı olarak yer alıyorum. E-RYT 500 saatlik Yoga Alliance onaylı Uzman Yoga Eğitmeni olarak Remind Canlı’da meditasyon ve yoga dersleri vermekteyim.

Kapat
Şeyma Erdoğan

Şeyma Erdoğan

Yüz Yogası Eğitmeni

Masaj Terapistliği eğitimi ardından Yoga Eğitmenliği eğitimini; 200 saat Hatha Yoga ve 100 saat Yin Yoga olarak tamamladım. Meditasyon Rehberliği, Nefes Koçluğu eğitimleri, Mindfulness, chi gong seminerleri, bio enerji çalışmaları yaptım.

Devamını Oku

Kozmetik akupunktur ve yüz masajı ile ilgili eğitimlerim devam ediyor. Yaklaşık 3 yıldır yüz yogası ile ilgileniyor ve özel ve grup dersleri veriyorum, atölyeler düzenliyorum. Bantlama, kupa ve gua sha masajı da uzmanlık alanlarım. Gülen yüzler, parlayan gözler, pamuk olmuş cilt ve ifadeler de en sevdiğim! Dokunmanın şifasını birlikte deneyimleyelim.

Kapat
Gizem Çimşit Güner

Gizem Çimşit Güner

Uzman Yoga Eğitmeni

Yoga ile ilk tanışmam bundan 11 sene önceydi. 2011 yılında Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. 2019’da Deniz Bağan, Vedat Havlucu, Sevgen Bengi ile Temel Yoga Uzmanlık eğitimimi tamamladım ve o tarihten beri yoga öğretiyorum.

Devamını Oku

Temel eğitimin ardından orta seviye, yin yoga, bütünsel yoga terapi, meditasyon ve psoas eğitimlerini de tamamladım. 2021 ve 2022 yıllarında farklı eğitimlerde asistan olarak görev aldım. Esra Sert’in eğitmenliğinde 2022-2023 dönemi mindfulness temelli yoga uzmanlık programında asistan olarak yer alıyorum.

Hayat boyu öğrenci olmanın keyfiyle öğrenmeye ve öğretmeye devam ediyorum.

Remind Canlı’da yin yoga ve güçlü akış yoga derslerini veriyorum.

Derslerde buluşmak dileğiyle!

Kapat
Filiz Akçabozan

Filiz Akçabozan

Mindfulness & Yoga & Çocuk Yogası Eğitmeni

Hayatımdaki dönüşümün bir parçası olarak 2009 yılında başladığım yoga serüvenimi, Remind Türkiye çatısı altında ve Esra Sert öncülüğünde katıldığım “2021-2022 Dönemi 200 Saatlik Uluslararası Sertifikalı Yoga Eğitmenliği Programı” ile taçlandırdırdım.

Devamını Oku

Programın “2022-2023 Dönemi 300 Saatlik Uzman Yoga Eğitmenliği” kısmına halen devam etmekteyim. Aynı zamanda yine Remind Türkiye çatısı altında Özlem Çalışkan ile Yoga Alliance onaylı 95 saat Çocuk ve Ergen Yogası Eğitmenlik Eğitimini aldım. Akrediteli MBSR eğitmeniyim.“Eline Snel Metodu ile Çocuk Mindfulness Eğitmenliği” ve “Eline Snel Metodu ile Ergen Mindfulness Eğitmenliği” eğitimini tamamladım.

Daha huzurlu ve mutlu bir yaşam dengesine kavuşmak adına çıktığım bu yolda, tecrübelerimi paylaştığım insanların kendi yaşamlarına da bu bilgileri uygulayabildiklerini görmek benim için en büyük sevinç ve gurur kaynağıdır.

Öğrenmenin ve eğitim vermenin hep devam ettiği bu süreçte buluşmak üzere…

Kapat
Gonca Öztürk

Gonca Öztürk

Pilates ve Yüz Yogası Eğitmeni

2010 yılından beri profesyonel olarak pilates yapıyorum. Bedenimi daha iyi dinleyebilmek ve her açıdan ona destek olabilmek adına yogayla da ilgilenmeye başladım.

Devamını Oku

Esra Sert ile 200 saat mindfulness temelli yoga uzmanlık programını tamamladıktan sonra, Deniz Bağan’dan meditasyon ve psoas eğitimlerini aldım. Mehmet Ali Kara ve Deniz Bağan’dan yin yoga eğitimi aldım. Remind Canlı’da pilates ve yüz yogası dersleri veriyorum. Buluşmak dileğiyle!

Kapat
Duygu Doğan

Duygu Doğan

Ebeveyn ve Gençler İçin Mindfulness Eğitmeni

Ebeveynler için mindfulness eğitimi ve çocuk yogası eğitmenlik eğitimi aldım. Bunları takiben hem çocuk yogasında uygulamak hem de grup dersleri ile çocuklara fayda sağlamak adına katıldığım Eline Snel metodu ile çocuklar ve gençler için mindfulness eğitmen programı kapsamında ilk önce 4-12 yaş grubu daha sonrasında 12-19 yaş grubu eğitmenlik eğitimini tamamladım.

Devamını Oku

Çocukların yanı sıra gençlere ve yetişkinlere yoga dersleri ve mindfulness temelli profesyonel koçluk seansları veriyorum. Benim için yoga ve mindfulness pratikleri durmaya, gözlem yapabilmeye, zihnin işleyişini fark ederken bedensel sınırlarımı keşfetmeye hizmet ediyor. Mindfulness pratiklerinin çocuklarımıza kazandıracağımız en faydalı alışkanlıklardan biri olduğuna inanıyorum. Remind Türkiye çatısı altında “Gençler için Mindfulness” dersleri veriyorum.

Kapat
Aynur Mutlu Tuncer

Aynur Mutlu Tuncer

Uzman Yoga Eğitmeni

Esra Sert ile 200 saat Mindfulness Temelli Yoga Uzmanlık Programı’nın ardından Sevgen Bengi Kıran’dan Bütünsel Yoga Terapi, Deniz Bağan’dan Yin Yoga eğitimi aldım.

Devamını Oku

Halen hem online hem yüz yüze farklı eğitim ve atölyelere katılarak bu alanlarda gelişmeye devam etmeye çalışıyorum. Remind Canlı’da uyku meditasyonu dersi veriyorum. Hani sosyal medya ile hayatımıza giren bir kalıp vardır ya “yemin edebilirim ama ispatlayamam” işte ben yoganın sağlığıma ne kadar iyi geldiğine hem yemin edebilirim hem de bunu ispatlayabilirim :)

Kapat
Gülce Burçak Şahin

Gülce Burçak Şahin

Uzman Yoga Eğitmeni

Sadece fiziksel bir egzersiz zannederek başladığım yoga pratiğe devam ettikçe matta bedenimi güçlendirirken matın dışında kendimle, dünyayla ve diğer insanlarla ilişkilenme şeklimi dönüştürdü.

Devamını Oku

Remind çatısı altında 200 saatlik yoga uzmanlığı aldıktan sonra Yin yoga, yoga terapi ve meditasyon uzmanlaşma programlarını tamamladım. Remind Canlı'da uzman yoga eğitmeni olarak Güçlü Akış Yoga dersleri veriyorum.

Kapat
Gül Erel

Gül Erel

Uzman Yoga Eğitmeni & Ses Meditasyon Uygulayıcısı

Kendime ait rahatlayacağım bir alan yaratabilmek için bedenime, ruhuma iyi gelen birçok farklı eğitimlere katıldım. Bunlardan bazıları çocuk yogası, mindfulness temelli yoga uzmanlık programı, yin yoga, meditasyon, soundhealing. .

Devamını Oku

Remind Ailem, olduğun halinle yeterli olduğunu hatırlatan, daha doyumlu bir hayat için alan açan bir yuva. Remind Canlı bünyesinde yer almak bu yüzden benim için çok keyifli.

Kapat
Nevra Utku Yılmaz

Nevra Utku Yılmaz

Pilates Eğitmeni

2020 yılında 1. Kademe mat ve reformer, 2021 yılında ise 2. Kademe mat ve reformer eğitimlerimi BAPS Academy’de tamamladım. Hamile pilatesi, bel ve boyun rahatsızlıkları eğitimlerimi yine BAPS Academy’den aldım.

Devamını Oku

Aynı zamanda TCF 1. Kademe pilates eğitmenliği sertifikasına sahibim.

Yeni bir haftaya dik ve sağlam bir duruşla aynı zamanda enerjik ve rahatlamış olarak başlamak için Pazartesi akşamları 19.30-20.30’da pilates derslerime hepinizi bekliyorum.

Kapat
Oya Gökler Yüksel

Oya Gökler Yüksel

Uzman Yoga Eğitmeni

2019 yılında Esra Sert ile 200 saatlik mindfulness temelli yoga uzmanlık programına başladım. Sevgen Bengi’den bütünsel yoga terapi eğitiminin 1. ve 2. modüllerini aldim. Kendi adıma zorlandığım meditasyon ile yakınlaşmak için Deniz Bağan ile meditasyon eğitimini tamamladım.

Devamını Oku

Hali hazırda Remind Canlı’da yoga dersleri veriyorum. Remind Türkiye bünyesinde verilen Bütünsel Yoga Terapi ve Mindfulness Temelli Yoga Uzmanlık programında asistanlık yapıyorum.

Derslerde görüşmek dileğiyle.

Kapat
Hande Baytekin

Hande Baytekin

Uzman Yoga Eğitmeni

2021 yılında Esra Sert’in 200 saatlik temel eğitim programına dahil oldum ve eğitmenliğe adım attım. Remind Türkiye’den Esra Sert eğitmenliğinde Haziran 2022'de “200 saat Hatha Yoga Temel Eğitim” eğitiminden mezun oldum.

Devamını Oku

Remind Türkiye bünyesinde Akış Tasarlama ve İleri Seviye Pozlara Giriş, Psoas ile Bütüne Varmak, Çocuk ve Ergen Yogası, Bütünsel Yoga Terapi eğitimleri aldım. Remind Canlı’da uzman yoga eğitmeni olarak yumuşak akış yoga dersini veriyorum. Dersleri şefkat ve farkındalık üzerine kurgulamaya özen göstererek öğrenmeye ve öğretmeye devam ediyorum.

Kapat
Nilda Geyikoğlu

Nilda Geyikoğlu

Yüz Yogası Eğitmeni

"Yaşlanmak bu kadar kolay teslim olunacak bir şey olmamalı" düşüncemin peşinde koşarken yüz yogası ile tanıştım ve şu tanıma ikna oldum “Yaşlanmamalıyız, yaş almalıyız".

Devamını Oku

Bütünsel şifanın verileriyle 4 sene boyunca eğitimler, deneyimler sonucunda 2022 yılında artık bunu paylaşmalı ve aktarmalıyım diyerek eğitmenlik yoluna çıktım. Şimdi birçok güzel insanla birlikte ilk gün ki hevesimi, heyecanımı, merakımı ve mutluluğumu burada Remind Canlı çatısı altında paylaşıyoruz.

Bana iyi gelen size de iyi gelsin. Derslerde görüşmek üzere :)

Kapat
Müge Artar

Müge Artar

Uzman Yoga Eğitmeni

Remind Türkiye’de Esra Sert’le mindfulness temelli yoga uzmanlık programını tamamladım.. Ardından Deniz Bağan ve Mehmet Ali Kara`dan Yin Yoga, Deniz Bağan ve Sevgen Bengi Kıran’dan meditasyon öğrendim.

Devamını Oku

Bu eğitimlerde bedene şefkati tattıktan sonra Chris Germer ve Kristin Neff`le Farkindalikli Öz Şefkat (MSC) çalıştım. Halihazirda Liz Koch ile PSOAS, Gül Dirican ile Restoratif Yoga ve yine Remind Türkiye bunyesinde Bütünsel Yoga Terapi eğitimlerine devam ediyorum. Remind Türkiye'de, şefkat odaklı ve her bedenin biricik ihtiyaçlarına duyarlı yin yoga ve güçlü akış yoga dersleri veriyorum.

Kapat
Gizem Cevheri

Gizem Cevheri

Uzman Yoga Eğitmeni

Remind Türkiye bünyesinde 200 saatlik Mindfulness Temelli Yoga Uzmanlık Programı, Akış Tasarlama Uzmanlık Eğitimi, Bütünsel Yoga Terapi Uzmanlık Programı, Psoas ile Bütüne Varmak, Aydınlanmanın Felsefesi ve Meditasyon Uzmanlaşma Programı’nı tamamladım.

Devamını Oku

Uzun yıllar boyunca akademisyen olma hayalimi gerçeğe dönüştürmek için çabaladım. Türkiye siyasetini konu alan doktora tezimi yazarken ‘kendim için bir şey yapmalıyım’ dediğimi hatırlıyorum. Tüm sıfatlardan sıyrılmış, özüm olan ‘ben’ için o güne kadar yaptığım, yapmayı planladığım her şeyden farklı bir yola çıkmak istedim. Daha önce, kısa süreliğine deneyimlediğim yogaya yönelerek bir yolculuğa çıktım. Deneyimlerimi ve edindiğim bilgileri derslerimde katılanlarla paylaşmaktan keyif alıyorum. Remind Canlı’da verdiğim yoga terapi dersinde görüşmek dileğiyle…

Kapat
Petek Çavdar

Petek Çavdar

Uzman Yoga Eğitmeni

2019 yılında Deniz Bağan’ın düzenlediği Kalbin Dinlensin kampına katılarak yin yoga ile tanıştım.Deniz Bağan’dan 200 saatlik Yoga Alliance onaylı hatha yoga eğitmenlik programına başladım.

Devamını Oku

2020 yılında bel fıtığım ve uzun süreler masa başında çalışmaktan kaynaklı ağrılarım için gittiğim doktorun yoga terapiyi önermesi ile yoga terapi derslerine katılmaya başladım ve ardından Sevgen Bengi Kıran’dan 60 saatlik bütünsel yoga terapi eğitimini tamamladım.

Deniz Bağan ve Mehmet Ali Kara ile 100 saatlik yin yoga uzmanlık programını tamamladım. Yoga eğitimlerim sırasında yoganın yalnızca bedensel değil aynı zamanda zihinsel etkilerini de fark ederek sinir sistemi ile ilgilenmeye başladım. Buna bağlı olarak 2020 yılında başladığım 3 yıllık Neurosystemics Care eğitiminin son dönem öğrencisiyim. Remind Canlı'da Sinir Sistemi Destek uygulamaları dersini veriyorum.

Kapat
Gizem Hatipoğlu

Gizem Hatipoğlu

Uzman Yoga Eğitmeni

2005 yılında başladığım yogaya, Remind ve Esra Sert önderliğinde “2021-2022 Dönemi Mindfulness Temelli Yoga Eğitmenliği Programı” ile devam ettim. 2022 yılında Deniz Bağan ve Mehmet Ali Kara’dan 100 saat Yin Yoga eğitimi aldım. Şu anda Breathing Mind’ın Mindfulness Koçluğu eğitimini almaktayım.

Devamını Oku

2018 yılında Almanya’ya taşındım ve şu anda otomotiv sektöründe bataryaların geri dönüşümü üzerine çalışıyorum.

Yogaya başlamamın tek sebebi, an’a gelebilmekti… Şu anda aldığım eğitimler sayesinde bunu uygulayabildiğimi görmek beni mutlu ediyor. Diğer taraftan bu öğrendiklerimi insanlarla paylaşmayı çok seviyorum ve onlara da iyi gelmesini istiyorum…

Derslerde sizi an’a davet ediyor olacağım… Görüşmek üzere =)

Kapat
Seda Karakaya

Seda Karakaya

Uzman Yoga Eğitmeni

Sırasıyla Sepin Sinanlıoğlu’ndan MBSR, Esra Sert’ten online mindfulness, Remind Türkiye çatısı altında Esra Sert’ten mindfulness temelli yoga uzmanlık programı, Sevgen Bengi’den bütünsel yoga terapi, Özlem Çalışkan’dan çocuk ve genç yogası, Deniz Bağan’dan psoas uzmanlaşma programlarını tamamladım.

Devamını Oku

Remind Türkiye çatısı altında Deniz Bağan ve Mehmet Ali Kara’ dan Yin Yoga uzmanlaşma programına devam ediyorum. Remind Canlı’da Salı akşamları uyku meditasyonu dersinde buluşmak dileğiyle.

Kapat
Neslihan Eralp

Neslihan Eralp

Uzman Yoga Eğitmeni

2019’da 200 saat Mindfulness Temelli Vinyasa Programına katıldım. Devamında derin doku beden terapisi eğitimi aldım. Bu eğitim bitince ileri seviye bel boyun fıtığı, donuk omuz gibi vakalarla çalışabileceğimiz eğitimi tamamladım.

Devamını Oku

2021’de Yin Yoga Uzmanlık Eğitimine katıldım. Bu eğitimle paralel olarak access bars uygulayıcısı eğitimi aldım.

Pandemi döneminde eğitimlerime reiki eğitimini de dahil ettim ve aldığım bütün eğitimleri harmanlayarak beden terapimde ve derslerimde uyguluyorum. Halen Deniz Bağan ve Mehmet Ali Kara ile Yin Yoga Uzmanlık Programı’na devam ediyor ve 2022-2023 döneminde Esra Sert'in vermiş olduğu Mindfulness Temelli Yoga Uzmanlık Programı’nda asistanlık yapıyorum.

Kendimi aradığım bu yolda bana iyi gelen tüm bilgileri derslerimde öğrencilere aktarmak amacım. Her Perşembe sabah saat 10.00’da yumusak akış yoga dersime bekliyorum.

Kapat
Belma Öztürk

Belma Öztürk

Uzman Yoga Eğitmeni

Esra Sert'in Online Mindfulness Programı ve 200 saatlik Mindfulness Temelli Yoga Uzmanlık Programı, Sevgen Bengi ile Bütünsel Yoga Terapi Programı, Deniz Bağan ve Sevgen Bengi Kıran ile Meditasyon Uzmanlaşma Programı, Deniz Bağan ile Psoas Uzmanlaşma Programı ve Özlem Çalışkan ile Çocuk ve Genç Yogası eğitmenlik eğitimlerini tamamladım.

Devamını Oku

Yoganın, mindfulness çalışmalarının ve meditasyonun iyileştirici gücünü yaşıyor, günlük hayatıma gün ışığı gibi dolan yansımalarını görüyorum. İnanarak ve çok severek girdiğim bu yol, beni bana ve beni bütüne her an daha da yakınlaştırıyor.

Yakınlık çok güzel.

Kapat
Tuğba Biçer

Tuğba Biçer

Uzman Yoga Eğitmeni & Remind Canlı Marka Müdürü

2007 yılında Kapadokya’da bir at çiftliğinde seyis olarak, gelen misafirlerimizi atlarla saatlik ya da kamplı turlara çıkararak iş hayatına giriş yaptım. Burada geçirdiğim 1 yılın ardından İstanbul’a döndüm. Önce kısa bir süre özel bir turizm acentesinde ardından Dilek Sabancı’nın kurmuş olduğu kurumsal seyahat acentesi Vista Turizm’de 10 yıl çalıştım. 

Devamını Oku

Yıllar içinde okuduklarım, izlediklerim, karşıma çıkan insanlar ile yolum yoga ve meditasyon ile kesişti. Özellikle yoga 2017 yılından beri hayatımın bir parçası oldu.

Bir süre daha kurumsal yapı içerisinde çalışmaya devam ettikten sonra ailevi sebeplerle İstanbul’dan ayrılıp daha küçük bir şehre taşındık. Bu süreçte doğayla, yogayla ve kendimle olan bağım daha da güçlendi.

Evde kendi kendime yaptığım yoga pratiklerini farklı bir yere taşımak istedim. Bu isteğim ise yolumu Esra Sert ve Remind Türkiye ile birleştirdi. Esra Sert'le 200 saat mindfulness temelli yoga uzmanlık programı, Özlem Çalışkan'la 30 saat akış tasarlama ve güçlü pozlara giriş ile 95 saat çocuk ve genç yogası, Deniz Bağan'la 15 saat psoas uzmanlaşma, Deniz Bağan ve Sevgen Bengi Kıran ile 40 saat meditasyon uzmanlaşma, Gülsün Özatalay ile 40 saat hamile yogası ve doğum sonrası yoga programlarını tamamladım.

2021 yılında Remind Türkiye ekibine Öğrenci İlişkileri Sorumlusu olarak katıldım. Ekipteki görevime Öğrenci İlişkileri ve Remind Canlı Marka Müdürü olarak devam ediyorum. Remind Canlı’da Salı akşamları 19:30'da yoga, nefes ve mindfulness dersi veriyorum.

Kapat
Özlem Çalışkan

Özlem Çalışkan

Uzman Yoga Eğitmeni & Remind Eğitim Koordinatörü

2014 yılında kızımın doğumuyla birlikte derinden hissettiğim çevremle ve kendimle uyumsuzluk hissi beni bir arayışa itti ve her şeyden uzaklaşma çabasıyla ofiste öğle aralarında yoga derslerine katılmaya başladım. Yaptığım çeşitli pozlardan oluşan bu derslerin bendeki etkilerini fark ettikçe yoganın ne olduğuna, içimde hissettiğim bu değişimi nasıl mümkün kıldığına dair merakım ve öğrenme isteğim alevlendi. 

Devamını Oku

Bana iyi gelen bu uygulamayı derinlemesine öğrenme ve kızımın hayatına da dahil etme dürtüsü ile 2017’de İstanbul Yoga Merkezi’nde eğitmen eğitimine katıldım.

Yogayı öğrendikçe, deneyimledikçe kendime ve duygularıma mesafem azaldı. Zamanla, içinde kendime yer bulamadığım bir hayat inşa ettiğimi gördüm. Hayatımda meydana gelen değişimlerle birlikte odağımı yogaya daha çok çevirdim. Kendi pratiğim ve kızımın hayatına yogayı dahil etme isteğiyle başlayan eğitim süreci, eğitmenlikle devam etti. Eğitmenlik yaparken kendimde gördüğüm eksikleri tamamlamak için Deniz Bağan, Sevgen Bengi Kıran ve Vedat Havlucu’nun eğitmenliğinde ikinci bir temel uzmanlık eğitimi aldım. Her eğitim süreci, kendi içimde başka bir değişimi, dönüşümü beraberinde getirdi.

Çocuk Yogası, Yin Yoga, Bütünsel Yoga Terapi alanlarında uzmanlık eğitimleri alarak bu alandaki bilgimi ve deneyimimi genişletmeye devam ettim. Ardından Deniz Bağan ve Sevgen Bengi Kıran’ın verdiği uzmanlık eğitimlerinde asistanlık yapmaya başladım. Tüm bu eğitimlerde yoga ve sinir sistemi ilişkisini öğrendikçe ilgim de bu alana doğru genişledi ve 2019 yılında üç yıllık Neurosystemics Care eğitimine katıldım.

2021 yılında Remind Türkiye ekibine katıldım; temel uzmanlık eğitiminde ve bütünsel yoga terapi eğitimlerinde yardımcı eğitmenlik yapıyorum. Aynı zamanda yine Remind bünyesinde Akış Tasarlama ve Çocuk Yogası eğitimlerini veriyorum.

Deniz Bağan’ın Kalbin Dinlensin programında asistanlık yapıyorum.

Ayrıca Neurosystemics Care yaklaşımıyla sinir sistemi güçlendirme gruplarında kolaylaştırıcılık yapıyorum.

Birlikte öğrenmeye duyduğum merak, kendimle ve hayatla kurduğum bağı sürdürme isteği, toplulukların iyileştirici gücü beni bu alana derinden bağlıyor.

Kapat
Esra Sert

Esra Sert

Remind Türkiye Kurucusu

Merhaba,
Yoga ve meditasyona 25 yıl önce, boyun ve sırt ağrılarıma çare ararken tesadüfen başladım. Aşırı stres, kaygı ve bedensel ağrı gibi yaşadığım zorluklara iyi geldiğini fark edince, çok genç yaşta yoga ve meditasyon hayatımın bir parçası haline geldi.

Devamını Oku

Gençlik yıllarımda yaşadığım bu zorluklara, beni bu yola soktukları için şimdi müteşekkirim.

Kızımın dünyaya gelmesi, insan olarak yaşadığım dönüşüm, 16 yıldır sürdürdüğüm televizyon haberciliğini bırakmamla son buldu. İç huzurumu ve sağlığımı borçlu olduğum mindfulness pratikleri, mesleğim haline geldi.

İflah olmaz bir öğrenci olarak aldığım uluslararası eğitimlere aralıksız devam ediyorum.

Sinir sistemi üzerine üç senelik bir eğitim olan Organic Intelligence, yaklaşımımı kökünden etkiledi. Eğitimlerimi nörobilim üzerine inşa etmiş olmayı bu eğitime borçluyum.

Yaratıcılık ve ruhsal çalışmalar konularında Kurtlarla Koşan Kadınlar kitabının yazarı Clarisa Pinkola Estes’in kendisinden eğitimler almayı sürdürüyorum.


“Mutluluk, başka insanlara yardım ederek meşgul olmaktır”
Godfrey Devereux


2017 yılında Remind Türkiye’yi kurdum. Bugüne kadar ekibimle birlikte online platformlarda ve yüz yüze 5 binden fazla öğrencinin hayatına olumlu katkı sağlamış olmaktan gurur duyuyoruz.

Sinir sistemi regülasyonu, kadın güçlenmesi, esnek dayanıklılık, yaratıcılık alanlarında Remind Canlı’da haftalık buluşmalar yapıyorum.

200 saatlik mindfulness temelli yoga uzmanlık programında eğitmen eğitimi vererek, yoga ve meditasyona bilim penceresinden bakan uzmanlar yetiştiriyorum.

Esra Sert Podcast ile dijital içerik üretmeye ve sosyal medyada 200 bin kişiyi bulan dijital kabilemize uzaktan ruhsal annelik yapmaya devam ediyorum.


Eğitimler ve Kariyer Yolum


İstanbul Üniversitesi’nde Gazetecilik okudum ve Londra Üniversitesi‘nde İngiliz Devleti’nin Chevening Bursu ile antropoloji masterı (MA) yaptım. On altı yıllık televizyon haberciliği kariyerimin büyük bir kısmını NTV’de geçirdim.

Kurumsal çalışma hayatının son iki senesinde; çalışan memnuniyeti ve iş yerinde verimlilik artışı konularına odaklandım. Bu amaçla kurulan Çalışan Destek Programı’nda (EAP) Genel Müdür olarak görev aldım ve ABD’de yaygın olarak kullanılan, Çalışan Destek Programı’nın Türkiye’de yaygınlaşmasında rol oynadım.

EAEF (Employee Assistance European Forum)’un aktif üyesi olarak çeşitli uluslar arası konferanslara katıldım ve Work Place Options’ın davetlisi olarak “İş Yerinde Mindfulness” ana temalı 2015 yılı uluslararası çalışma grubunda yer aldım.

Kapat
icon

Ders Programına Gözat

Biliyoruz sen bir süper kahramansın ama süper kahramanların da bakıma ihtiyacı vardır. Sen süper güçlerini koru diye biz de sana bakmaya geldik. Mindfulness temelli ve nörobilimsel alt yapılı bütünsel bakım için her ayrıntısı incelikle planlanan ders ve çember çalışmalarımızda, tüm yaş ve beden ihtiyaçlarını kapsayan içerikler hazırladık. Kendine uygun gün ve saatlerde istediğin derse katılabilirsin. Tüm dersler online ve canlı gerçekleşiyor. Derslere zoom platformu üzerinden katılabilirsin.

Ders Programını İncele
icon

Remind Canlı Nedir?

Remind Canlı, mindfulness ve şefkat odaklı online kendine bakım okuludur. Sen her yere, herkese yetişmek için süper kahraman gibi koştururken Remind Canlı enerjini koru diye sana bakmaya geldi.
Her hafta: 30 canlı ders ve 1 kadın çemberi ile sana her yönden 360 derece bakım vermek için buradayız. Tüm derslere zoom platformu üzerinden online katılabilirsin. Uygulama dersleri canlı gerçekleşiyor, mahremiyet gereği kayıt almıyoruz. Esra Sert ile yapılan çember buluşmaları kayda alınıyor ve Remind Canlı üyeleri ile paylaşılıyor.

Daha Fazlasını Keşfedin
Hemen Üye Ol
Remind Türkiye