UZMANLARIMIZ

Gizem Çeviker

Gizem Çeviker

Psikolog Doktor & Remind Canlı Uzman Eğitmeni

Gizem Çeviker, ODTÜ Psikoloji Bölümü’nden psikoloji lisans derecesi ile mezun oldu. Uzmanlık derecelerini gelişim psikolojisi ve klinik psikoloji alanlarında,  doktora düzeyinde tamamladı.

Devamını Oku

Mindfulness Temelli Stres Azaltma (MBSR) ve Mindfulness Temelli Kognitif Terapi (MBCT) eğitmen eğitimlerini ve 200 saatlik Yoga Uzmanlık Eğitimini tamamladı. Bireysel psikoterapist ve yarı-zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışma hayatına devam ederken, psikolojik iyi oluş-esenlik hali (wellbeing) üzerine akademik araştırmalar yürütmektedir.

Instagram Hesabı

Kapat
Mehmet Yaygın

Mehmet Yaygın

Uzman Psikolojik Danışman

“Beden Odaklı Psikoloji” modeli üzerinde uzmanlaşan, Kanada ve Türkiye’de eğitim veren Mehmet Yaygın, eğitimini Kanada’da tamamladıktan sonra 10 sene Britanya Kolombiya’sında aile terapisti olarak çalıştı.

Devamını Oku

Madde bağımlılığı rehabilitasyon merkezlerinde çalışırken tüm bağımlılık kalıpların altında travmanın yattığını fark ederek travma konusunda uzmanlaşmaya karar verdi. Somatik Deneyimleme, Bodynamic, Organik Intelligence gibi sinir sistemi odaklı profesyonel eğitimleri bulunuyor.

Kapat
Deniz Bağan

Deniz Bağan

Yoga, Meditasyon ve Farkındalık Eğitmeni

20’lerimin başından beri meditasyon, tai chi, yoga, enerji beden terapileri, öz-şefkat yaklaşımı ve somatik uygulamalarla ilerleyen bir yolculuktayım. Farkındalık, hareket ve ilişkilenme keşiflerimi yazıyor, anlatıyor, metodoloji haline getirdiğim yolu öğretiyorum.

Devamını Oku

İTÜ’den Makine Fakültesinden mezun, kurumsal kariyerinde başarılı, hevesli ve çalışmayı seven bir gençtim. 29 yaşımda bir yol ayrımına geldim ve bu hikayeyi tümüyle geride bıraktım. Yogayı öğretmek ana arzum oldu. 2012'den beri 200 ve 500 saatlik uluslararası uzmanlık programlarıyla şefkati temel alarak yoga, hareket ve meditasyon uzmanları yetiştirdim.

Meditopia meditasyon uygulamasının kuruluşundan beri içerik yaratıcısı ve sesiyim. Yarattığım içerikler 12 dilde, 28 milyonun üzerinde insana ulaştı. Meditasyon ve mindfulness pratikleri anlatıyor, derin gevşeme, uykuya hazırlık ve imgelem içeren alıştırmalar öğretiyorum. İnsanların kendi düşünce, duygu ve dürtülerinin ayırdına varması, yargısız ve dostça bir tavırla kendine yakınlaşmasına eşlik ve rehberlik ediyorum.

Remind Türkiye’de yılda bir kez psoas ile bütüne varmak, meditasyon uzmanlaşma (Sevgen Bengi Kıran ile), yin yoga uzmanlaşma (Mehmet Ali Kara ile) eğitimlerini veriyorum.

Organic Intelligence programından mezunum, Neurosystemics CARE programında mentör olarak yer alıyorum. Travma protokolü farkındalığıyla, hem bilimsel temellere hem de kalbimin mevcudiyetine dayanan online farkındalık programları sunuyorum. Verdiğim tüm eğitimlerde, değişim ve dönüşüme açık, özgür, yalın ve anlaşılır bir anlatımı benimsiyorum. Bireysel ve gruplarla çalışmalarım; açık farkındalık, radikal kabul, özşefkat yaklaşımlarından organik olarak sentezleniyor.Yolun bir yerinde seninle de karşılaşmak, Keşfetmek, büyümek ve hayatı kutlamak dileğimle.

Kapat
Barış Menekay

Barış Menekay

Kişisel Antrenör & Yüzme Eğitmeni

1979 yılında İstanbul’da doğdu. 6 yaşından 10 yaşına kadar halk oyunları, 10 yaşından 32 yaşına kadar lisanslı olarak su topu oynadı. Basketbol, snowboard, kayak, yüzme, mountain bike, wakeboard gibi birçok spor dalıyla yakından ilgileniyor.

Devamını Oku

Bütünsel olarak spor hayatında çok büyük bir önem ve yer kaplıyor. Hayattaki en önemli kimliğini disiplinli ve tutkulu bir sporcu olmak olduğuna inanıyor. Lisans eğitimini ise 1997-2003 yılları arasında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Beden Eğitimi Öğretmenliği ve Yüzme Antrenörlüğü bölümlerinden mezun olarak tamamladı. 2007 yılından beri fitness, stüdyo dersleri ve yüzme eğitmenliği yapıyor. Remind Canlı’da her pazartesi 21:30’da zumba derslerini veriyor.

Instagram Hesabı

Kapat
Yasemin Serintürk

Yasemin Serintürk

Beslenme ve Diyet Uzmanı

Yasemin Serintürk, 8 yaşından 24 yaşına kadar lisanslı olarak basketbol oynadı. Kendisi basketbol, snowboard, tenis, yüzme, paten, yoga, pilates, fitness gibi bir çok spor dalıyla yakından ilgilenen bir spor tutkunu.

Devamını Oku

Hayatta beni en iyi tanımlayan özelliklerimi iyi bir sporcu olmamdan edindiğime inanıyorum diyor. Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde tamamladıktan sonra 2005 yılında lisansüstü programını Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Beslenme ve Biyokimyası bölümünde bitirdi.

Halen eğitimine Brunel University’de -Public Health and Health Promotion bölümünde devam etmektedir.

Instagram Hesabı

Kapat
Mediha Gramos

Mediha Gramos

Astrolog-Juno Yıldız Gözlemcisi

Adım Mediha ama sizler beni Juno olarak biliyorsunuz. Kendime astrolog demiyorum. Daha ziyade; kendi halinde bir hayat ve yıldız gözlemcisiyim! Zamanın bir ruhu olduğuna ve yıldızları okumanın buna dair çok kıymetli ipuçları verdiğine inanıyorum.

Devamını Oku

Hayat yolculuğumuzda başımıza gelenlerin bizi daha da biz yaptığını, doğum haritalarımızda ''üstünde çalış tatlım'' diye önümüze sürülen konuların bizi güçlendirdiğini düşünüyorum. Bu yüzden de kehanet yapmayı değil, ''hal bu ise biz faniler bu yolda yürürken nasıl daha da güzelleşelim'' sorusuna cevap bulmayı seviyorum. Her ay Remind Canlı’da sizlerle olacağım. Görüşmek üzere.

Instagram Hesabı

Kapat
Nur Sakallı

Nur Sakallı

Beden psikosoterapisti, Hamilelik-Doğum Uzmanı

Nur Sakallı, Somatik Deneyimleme ve TRE Uygulayıcısı, Doğuma Hazırlık Eğitmeni, Doğum Destekçisi (Doula), Bebek ve Hamile Yogası Eğitmenidir. DOUM’un kurucularından olan Nur, kendi merkezinde ve çeşitli yoga okullarında Doula ve Doğum Rehberliği, Hamile Yogası ve Bebek Yogası eğitmenleri yetiştiriyor.

Devamını Oku

Yoga, beden merkezli terapiler, meditasyon ve meditatif terapi çalışmaları konusunda uzmanlaşan Nur, farkındalık, sinir sistemi dengeleme, kronik stres ve travma çözümleme konularında seanslar veriyor ve atölyeler düzenliyor. Türkiye’de doğum şartları konusundaki farkındalığın filizlenmesinde katkısı olan Nur aynı zamanda Doğana Doğumda Kadın Hakları Derneğinin ve Türkiye Doulalar Birliği’nin kurucularındandır.

Instagram Hesabı

Kapat
Aslı Tür

Aslı Tür

Beslenme Terapisi Uygulayıcısı

Amerika’nın önde gelen beslenme okullarından biri olan NTA tarafından tasdikli bir Beslenme Terapisi Uygulayıcısıdır (Nutritional Therapy Practitioner). Aynı zamanda Restorative Wellness Practitioner™ olarak eğitim alan Aslı, gastrointestinal sistem üzerine odaklanan fonksiyonel testlerin yorumlanmasında da yetkin olarak çalışır.

Devamını Oku

Gerçek gıda kaynakları üzerinden şekillenen fonksiyonel bir beslenme yaklaşımına sahiptir. Bağırsak & zihin sağlığı ilişkisi, stres & hastalık bağı, ekosistem/doğa/insan sağlığı bütünlüğü sıklıkla üzerinde çalıştığı konulardır. Atalarımızdan miras sofra geleneklerini, bilimin sunduğu fonksiyonel araçlarla harmanlayarak hem yemek ile ilişkilerimizi pekiştirirken, hem de süzgecinden yaşamı deneyimlediğimiz bedenlerimiz için optimum sıhhate ulaşmayı araştırır.

Instagram Hesabı

Kapat
Hazal Ekser

Hazal Ekser

Beden Odaklı Farkındalık ve Dans Eğitmeni

Performans sanatları alanında aldığım lisans eğitim esnasında hareket ettikçe dönüşen ruh hallerimin gözlemcisi oldum. Hareket ve psişe arasındaki bağlantı beni sinir sistemi araştırmalarına taşıdı. Şimdilerde Psikoloji Bilim Uzmanı olmak üzere Polyvagal Teori, bağlanma yapıları ve beden farkındalığı üzerine deney dizaynı oluşturarak yüksek lisans tezi yazıp araştırmalarımı akademik düzeyde devam ettiriyorum.

Devamını Oku

Farkındalıkla dönüşen bedenler için hareket ve araştırma alanı olarak kurguladığım Bedenle Bağ çalışmalarını bedenlerin özgün hareketlerini keşfetmeleri için çeşitli içeriklerde sunuyorum. Doğaçlama hareket, oryantal, mindfulness, yoga ve psikoloji alanlarını harmanlayarak bedenlere yaklaşmanın, bedenden öğrenmenin ve bedenle öğretmenin yollarına hizmet ediyorum.

Hala bir bedenimiz varsa farkındalıkla dönüşmek için şansımız var. Bedende varolan bağların içine yeniden dolarak yaratım potansiyellerimize varmak dileği ile…

Kapat
Gamze Arman

Gamze Arman

Endüstri-Örgüt Psikoloğu, Kariyer Araştırmacısı

Psikoloji alanındaki lisans ve yüksek lisans eğitimlerini sırasıyla Boğaziçi Üniversitesi ve Koç Üniversitesi'nde tamamladı, ardından DePaul Üniversitesi'nde (Chicago, ABD) Endüstri/Örgüt Psikolojisi alanında doktora yaptı. Şu anda İngiltere’de bulunan University of the West of England'da (UWE Bristol) öğretim üyesi olarak görev yapıyor.

Devamını Oku

Araştırmalarına Fortune dergisinde ve BBC Radio’da da yer verildi. Ayrıca, Harvard Business Review Türkiye sayısı için blog yazıları hazırlıyor. Teori ve pratiği birleştirerek değer ve etki yaratma isteği onu kariyer koçu kimliğini de geliştirip benimsemeye yönlendirdi.

Kapat
Tülin Erinç

Tülin Erinç

Sosyal Bilimci ve Eğitim Yaşam NLP Koçu

2012 yılında İstanbul Üniversitesi Tarih bölümünden mezun oldu. Aynı yıl pedagojik formasyon eğitimini de tamamladı. Freud’un “psikoanaliz arkeolojiye benzer” söylemi üzerine tarihçiliğin de toplumların psikoanalizine benzediği fikrini benimsedi ve ilgisini psikolojiye çevirdi.

Devamını Oku

Yüksek lisansını Harp Akademileri’nde Harp Tarihi ve Strateji Anabilim Dalı’nda bellek, günlükler ve propaganda üzerine yaptı. Şu an İstanbul Üniversitesi Eskiçağ Anabilim Dalı’nda “Anadolu’da mağara tapınımlarının psikolojisi” üzerine psikotarih doktora eğitimine devam etmektedir. Uluslararası Psikotarih Derneği üyesidir.

Instagram Hesabı

Kapat
Aslı Deniz

Aslı Deniz

Psikoterapist

2006 yılında Ankara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun olmuş, yüksek lisansını Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde tamamlamıştır.

Devamını Oku

Kurucusu olduğu Lethe Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde yetişkin ve çiftlerle çalışmalarına devam etmektedir. Gottman Çift Terapisi, EMDR Terapisi, Şema Terapi ve Integratif Psikoterapi Eğitimleri başlıca katıldığı programlar arasındadır.

Instagram Hesabı

Kapat
Melisa Paker Şen

Melisa Paker Şen

Doktor Klinik Psikolog & Remind Canlı Uzman Eğitmeni

Psikoloji lisans eğitimini Bilkent Üniversitesinde; klinik psikoloji uzmanlığını Avrupa Birliği Bakanlığı Jean Monnet Bursu ile King’s College Londra’da tamamladı.

Devamını Oku

Eylül 2021’de ODTÜ’de klinik psikoloji doktora programını tamamlayarak “Doktor Klinik Psikolog” ünvanı edindi. Psikolojik danışmanlık seansları veriyor ve Mindfulness Temelli Stres Azaltma Programı (MBSR) Eğitici eğitimine devam ediyor.

Instagram Hesabı

Kapat
Özgür Taşkıran

Özgür Taşkıran

Enneagram Danışmanı & Well-Being Uzmanı

Sinir sistemi üzerine aldığım Organic Intelligence ve Neurosystemic Care eğitimleri, 1000 saati aşan ve uluslararası geçerliliği olan masaj terapistliği, cilt ve vücut bakımları, Yoga ve Well-being uzmanlığı eğitimlerini tamamladım. Bu sıralarda başladığım ve 18 yıldır devam eden Buddha Spa işletmeciliğine devam etmekteyim.

Devamını Oku

Aldığım tüm bu eğitimler ve yaptığım çalışmalardan yola çıkarak aradığımız huzur ve mutluluğun ilk koşulunun kişinin kendisini derinden tanıması ve anlaması olduğuna yürekten inanıyorum. Bu inancıma temel oluşturan, etkisini defalarca kendi hayatımda ve çalıştığım kişilerle deneyimlediğim kıymetli sistem ise Enneagram. Kendimde ve Enneagramla tanışan kişilerde gördüğüm birçok pratik faydasının, alana katkı sağlayabilmesi için de halihazırda Dokuz Tipli Mizaç Modeli ile Bağlanma Stilleri arasındaki ilişkiyi incelediğim yüksek lisansıma devam etmekteyim.

Kapat
Özlem Bayraktar Gökşen

Özlem Bayraktar Gökşen

Ekonomist

Finans sektöründe 24 yıllık deneyime sahip olan Özlem Bayraktar Gökşen, Eylül 2022’de Rota Portföy’e katılmadan önce altı yılı aşkın bir süre boyunca Tacirler Yatırım Menkul Değerler’de, öncesinde ise Philip Capital, Unicorn Capital, Ekspres Yatırım, HC İstanbul ve Ege Yatırım Menkul Değerler’de Ekonomist ve Baş Ekonomist olarak kariyerini sürdürmüş ve görevi çerçevesinde gerek yurtiçi gerekse yurtdışı kurumsal yatırımcılara makro ekonomik gelişmelerle ilgili strateji ve güncel analizler sunmuştur. 

Devamını Oku

Özlem Bayraktar Gökşen, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, Ekonometri Bölümünden lisans derecesini aldıktan sonra, University of California Riverside’da “Global Business Management” programına katılmış sonrasında ise Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden yüksek lisans derecesini almıştır.

Kapat
Şeyma Erdoğan

Şeyma Erdoğan

Yüz Yogası Eğitmeni

Masaj Terapistliği eğitimi ardından Yoga Eğitmenliği eğitimini; 200 saat Hatha Yoga ve 100 saat Yin Yoga olarak tamamladım. Meditasyon Rehberliği, Nefes Koçluğu eğitimleri, Mindfulness, chi gong seminerleri, bio enerji çalışmaları yaptım.

Devamını Oku

Kozmetik akupunktur ve yüz masajı ile ilgili eğitimlerim devam ediyor. Yaklaşık 3 yıldır yüz yogası ile ilgileniyor ve özel ve grup dersleri veriyorum, atölyeler düzenliyorum. Bantlama, kupa ve gua sha masajı da uzmanlık alanlarım. Gülen yüzler, parlayan gözler, pamuk olmuş cilt ve ifadeler de en sevdiğim! Dokunmanın şifasını birlikte deneyimleyelim.

Instagram Hesabı

Kapat
İlknur Yüzüak

İlknur Yüzüak

NeuroSystemics Care Klinik Protokol Uygulayıcısı & Uzman Yoga Eğitmeni

2015 yılında yoga eğitmenlik eğitimini alıp, İstanbul’da bir çok stüdyoda yoga dersleri vermeye başladım. Devamında Mindfulness ve Sinir Sistemi ile tanıştım. Üç yıl süren NeuroSysytemics Care eğitimini aldım.

Devamını Oku

Şimdi NeuroSysytemics Care protokollerinde bir taraftan Sinir Sistemi Güçlendirme Grupları açıyor, bir taraftan da hem kolaylaştırıcı hem mindfulness ve yaşam koçu olarak bireysel seanslar veriyorum. Deniz Bağan’ın yaratıcısı ve lideri olduğu Kalbin Dinlensin de, kolaylaştırıcı olarak yer alıyorum. E-RYT 500 saatlik Yoga Alliance onaylı Uzman Yoga Eğitmeni olarak Remind Canlı’da meditasyon ve yoga dersleri vermekteyim.

Instagram Hesabı

Kapat
Belma Öztürk

Belma Öztürk

Uzman Yoga Eğitmeni

Esra Sert'in Online Mindfulness Programı ve 200 saatlik Mindfulness Temelli Yoga Uzmanlık Programı, Sevgen Bengi ile Bütünsel Yoga Terapi Programı, Deniz Bağan ve Sevgen Bengi Kıran ile Meditasyon Uzmanlaşma Programı, Deniz Bağan ile Psoas Uzmanlaşma Programı ve Özlem Çalışkan ile Çocuk ve Genç Yogası eğitmenlik eğitimlerini tamamladım.

Devamını Oku

Yoganın, mindfulness çalışmalarının ve meditasyonun iyileştirici gücünü yaşıyor, günlük hayatıma gün ışığı gibi dolan yansımalarını görüyorum. İnanarak ve çok severek girdiğim bu yol, beni bana ve beni bütüne her an daha da yakınlaştırıyor.

Yakınlık çok güzel.

Instagram Hesabı

Kapat
Gülce Burçak Şahin

Gülce Burçak Şahin

Uzman Yoga Eğitmeni

Sadece fiziksel bir egzersiz zannederek başladığım yoga pratiğe devam ettikçe matta bedenimi güçlendirirken matın dışında kendimle, dünyayla ve diğer insanlarla ilişkilenme şeklimi dönüştürdü.

Devamını Oku

Remind çatısı altında 200 saatlik yoga uzmanlığı aldıktan sonra Yin yoga, yoga terapi ve meditasyon uzmanlaşma programlarını tamamladım. Remind Canlı'da uzman yoga eğitmeni olarak Güçlü Akış Yoga dersleri veriyorum.

Instagram Hesabı

Kapat
Tuğba Atamer

Tuğba Atamer

Uzman Yoga Eğitmeni & Remind Canlı Marka Müdürü

2007 yılında Kapadokya’da bir at çiftliğinde çalışmaya başlayarak iş hayatına giriş yaptım :) Burada geçirdiğim 1 yılın ardından İstanbul’a döndüm. Önce kısa bir süre özel bir turizm acentesinde ardından Dilek Sabancı’nın kurmuş olduğu Vista Turizm’de 10 yıl çalıştım. 

Devamını Oku

Yıllar içinde okuduklarım, izlediklerim, karşıma çıkan insanlar derken yolum yoga ve meditasyon ile kesişti. 2017 yılından beri yoga yapıyorum. Bir süre daha kurumsal yapı içerisinde çalışmaya devam ettikten sonra 2019 yılında İstanbul’dan ayrılıp küçük bir şehre taşındık. Bu süreçte kendimle olan bağım daha da güçlendi.

Yoga üzerine kendimi geliştirmek ve eğitmen olmak istedim. Bu isteğim yolumu Esra Sert ve Remind Türkiye ile birleştirdi. Esra Sert'le 200 saat Mindfulness Temelli Yoga Uzmanlık Programı'nı tamamladım. Tamamladığım diğer eğitimler;

Özlem Çalışkan'la 30 saat Akış Tasarlama Programı // 95 saat Çocuk ve Genç Yogası
Deniz Bağan'la 15 saat Psoas Uzmanlaşma (CRP-Yapılandırıcı Dinlenme)
Deniz Bağan ve Sevgen Bengi Kıran ile 40 saat Meditasyon Uzmanlaşma
Gülsün Özatalay ile 40 saat Hamile Yogası ve Doğum Sonrası Yoga

Bedenin sonsuz ihtimallerini keşfettikçe bedende daha da derinleşmeye karar verip "100 Saat Anatomi Eğitimi"i aldım. Halen "Kinesiyolojik Anatomi" ve "Yoganın Fizyolojisi" eğitimlerine devam ediyorum. 2021 yılında Remind Türkiye ekibine Öğrenci İlişkileri Sorumlusu olarak katıldım. Ekipteki görevime Remind Canlı Marka Müdürü olarak devam ediyorum. Remind Canlı’da Cuma günleri 12.30'da "Canlandırıcı Yoga Akışı" dersini veriyorum.

Instagram Hesabı

Kapat
Oya Gökler Yüksel

Oya Gökler Yüksel

Uzman Yoga Eğitmeni

2019 yılında Esra Sert ile 200 saatlik mindfulness temelli yoga uzmanlık programına başladım. Sevgen Bengi’den bütünsel yoga terapi eğitiminin 1. ve 2. modüllerini aldim. Kendi adıma zorlandığım meditasyon ile yakınlaşmak için Deniz Bağan ile meditasyon eğitimini tamamladım.

Devamını Oku

Hali hazırda Remind Canlı’da yoga dersleri veriyorum. Remind Türkiye bünyesinde verilen Bütünsel Yoga Terapi ve Mindfulness Temelli Yoga Uzmanlık programında asistanlık yapıyorum.

Derslerde görüşmek dileğiyle.

Instagram Hesabı

Kapat
Nilda Geyikoğlu

Nilda Geyikoğlu

Yüz Yogası Eğitmeni

"Yaşlanmak bu kadar kolay teslim olunacak bir şey olmamalı" düşüncemin peşinde koşarken yüz yogası ile tanıştım ve şu tanıma ikna oldum “Yaşlanmamalıyız, yaş almalıyız".

Devamını Oku

Bütünsel şifanın verileriyle 4 sene boyunca eğitimler, deneyimler sonucunda 2022 yılında artık bunu paylaşmalı ve aktarmalıyım diyerek eğitmenlik yoluna çıktım. Şimdi birçok güzel insanla birlikte ilk gün ki hevesimi, heyecanımı, merakımı ve mutluluğumu burada Remind Canlı çatısı altında paylaşıyoruz.

Bana iyi gelen size de iyi gelsin. Derslerde görüşmek üzere :)

Instagram Hesabı

Kapat
Gizem Çimşit Güner

Gizem Çimşit Güner

Uzman Yoga Eğitmeni

Yoga ile ilk tanışmam bundan 11 sene önceydi. 2011 yılında Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. 2019’da Deniz Bağan, Vedat Havlucu, Sevgen Bengi ile Temel Yoga Uzmanlık eğitimimi tamamladım ve o tarihten beri yoga öğretiyorum.

Devamını Oku

Temel eğitimin ardından orta seviye, yin yoga, bütünsel yoga terapi, meditasyon ve psoas eğitimlerini de tamamladım. 2021 ve 2022 yıllarında farklı eğitimlerde asistan olarak görev aldım. Esra Sert’in eğitmenliğinde 2022-2023 dönemi mindfulness temelli yoga uzmanlık programında asistan olarak yer alıyorum.

Hayat boyu öğrenci olmanın keyfiyle öğrenmeye ve öğretmeye devam ediyorum.

Remind Canlı’da yin yoga ve güçlü akış yoga derslerini veriyorum.

Derslerde buluşmak dileğiyle!

Instagram Hesabı

Kapat
Filiz Akçabozan

Filiz Akçabozan

Mindfulness & Yoga & Çocuk Yogası Eğitmeni

Hayatımdaki dönüşümün bir parçası olarak 2009 yılında başladığım yoga serüvenimi, Remind Türkiye çatısı altında ve Esra Sert öncülüğünde katıldığım “2021-2022 Dönemi 200 Saatlik Uluslararası Sertifikalı Yoga Eğitmenliği Programı” ile taçlandırdırdım.

Devamını Oku

Programın “2022-2023 Dönemi 300 Saatlik Uzman Yoga Eğitmenliği” kısmına halen devam etmekteyim. Aynı zamanda yine Remind Türkiye çatısı altında Özlem Çalışkan ile Yoga Alliance onaylı 95 saat Çocuk ve Ergen Yogası Eğitmenlik Eğitimini aldım. Akrediteli MBSR eğitmeniyim.“Eline Snel Metodu ile Çocuk Mindfulness Eğitmenliği” ve “Eline Snel Metodu ile Ergen Mindfulness Eğitmenliği” eğitimini tamamladım.

Daha huzurlu ve mutlu bir yaşam dengesine kavuşmak adına çıktığım bu yolda, tecrübelerimi paylaştığım insanların kendi yaşamlarına da bu bilgileri uygulayabildiklerini görmek benim için en büyük sevinç ve gurur kaynağıdır.

Öğrenmenin ve eğitim vermenin hep devam ettiği bu süreçte buluşmak üzere…

Instagram Hesabı

Kapat
Neslihan Eralp

Neslihan Eralp

Uzman Yoga Eğitmeni

2019’da 200 saat Mindfulness Temelli Vinyasa Programına katıldım. Devamında derin doku beden terapisi eğitimi aldım. Bu eğitim bitince ileri seviye bel boyun fıtığı, donuk omuz gibi vakalarla çalışabileceğimiz eğitimi tamamladım.

Devamını Oku

2021’de Yin Yoga Uzmanlık Eğitimine katıldım. Bu eğitimle paralel olarak access bars uygulayıcısı eğitimi aldım.

Pandemi döneminde eğitimlerime reiki eğitimini de dahil ettim ve aldığım bütün eğitimleri harmanlayarak beden terapimde ve derslerimde uyguluyorum. Halen Deniz Bağan ve Mehmet Ali Kara ile Yin Yoga Uzmanlık Programı’na devam ediyor ve 2022-2023 döneminde Esra Sert'in vermiş olduğu Mindfulness Temelli Yoga Uzmanlık Programı’nda asistanlık yapıyorum.

Kendimi aradığım bu yolda bana iyi gelen tüm bilgileri derslerimde öğrencilere aktarmak amacım. Her Perşembe sabah saat 10.00’da yumusak akış yoga dersime bekliyorum.

Instagram Hesabı

Kapat
Seda Dinler Karakaya

Seda Dinler Karakaya

Uzman Yoga Eğitmeni

Sırasıyla Sepin Sinanlıoğlu’ndan MBSR, Esra Sert’ten Online Mindfulness, Remind Türkiye çatısı altında Esra Sert’ten Mindfulness Temelli Yoga Uzmanlık Programı, Sevgen Bengi ile Bütünsel Yoga Terapi Programı, Deniz Bağan ile Psoas Uzmanlaşma Programı, Deniz Bağan ve Mehmet Ali Kara’ dan Yin Yoga Uzmanlaşma Programı ve Özlem Çalışkan ile Çocuk ve Genç Yogası Eğitmenlik eğitimlerini tamamladım.

Devamını Oku

Breathing Mind çatısı altında,IMTA (International Mindfulness Teachers Association) akreditasyonlu Mindfulness ve Şefkat (MCP) Eğitmenlik eğitimini David Cornwell ve Banu Çeçen’den aldım.
Uzun yıllar özel sektörde İnsan Kaynakları’nda çalıştım. Kendime iyi geleni paylaşma isteğimle çıktığım bu yeni yolda, öğrenmeye ve öğretmeye devam ediyorum. Eğitimlerime katılanlarda gözlemlediğim değişim beni çok mutlu ediyor. Tüm eğitimlerimi ve derslerimi şefkat ve bilinçli farkındalık temelli hazırlamaya çalıyorum.
Derslerde görüşmek üzere.

Instagram Hesabı

Kapat
Gonca Öztürk Tuzer

Gonca Öztürk Tuzer

Pilates ve Yüz Yogası Eğitmeni

2010 yılından beri profesyonel olarak pilates yapıyorum. Bedenimi daha iyi dinleyebilmek ve her açıdan ona destek olabilmek adına yogayla da ilgilenmeye başladım.

Devamını Oku

Esra Sert ile 200 saat mindfulness temelli yoga uzmanlık programını tamamladıktan sonra, Deniz Bağan’dan meditasyon ve psoas eğitimlerini aldım. Mehmet Ali Kara ve Deniz Bağan’dan yin yoga eğitimi aldım. Remind Canlı’da pilates ve yüz yogası dersleri veriyorum. Buluşmak dileğiyle!

Instagram Hesabı

Kapat
Nevra Utku Yılmaz

Nevra Utku Yılmaz

Pilates Eğitmeni

2020 yılında 1. Kademe mat ve reformer, 2021 yılında ise 2. Kademe mat ve reformer eğitimlerimi BAPS Academy’de tamamladım. Hamile pilatesi, bel ve boyun rahatsızlıkları eğitimlerimi yine BAPS Academy’den aldım.

Devamını Oku

Aynı zamanda TCF 1. Kademe pilates eğitmenliği sertifikasına sahibim.

Yeni bir haftaya dik ve sağlam bir duruşla aynı zamanda enerjik ve rahatlamış olarak başlamak için Pazartesi akşamları 19.30-20.30’da pilates derslerime hepinizi bekliyorum.

Kapat
Aynur Mutlu Tuncer

Aynur Mutlu Tuncer

Uzman Yoga Eğitmeni

Esra Sert ile 200 saat Mindfulness Temelli Yoga Uzmanlık Programı’nın ardından Sevgen Bengi Kıran’dan Bütünsel Yoga Terapi, Deniz Bağan’dan Yin Yoga eğitimi aldım.

Devamını Oku

Halen hem online hem yüz yüze farklı eğitim ve atölyelere katılarak bu alanlarda gelişmeye devam etmeye çalışıyorum. Remind Canlı’da uyku meditasyonu dersi veriyorum. Hani sosyal medya ile hayatımıza giren bir kalıp vardır ya “yemin edebilirim ama ispatlayamam” işte ben yoganın sağlığıma ne kadar iyi geldiğine hem yemin edebilirim hem de bunu ispatlayabilirim :)

Instagram Hesabı

Kapat
Petek Çavdar

Petek Çavdar

Uzman Yoga Eğitmeni

2019 yılında Deniz Bağan’ın düzenlediği Kalbin Dinlensin kampına katılarak yin yoga ile tanıştım.Deniz Bağan’dan 200 saatlik Yoga Alliance onaylı hatha yoga eğitmenlik programına başladım.

Devamını Oku

2020 yılında bel fıtığım ve uzun süreler masa başında çalışmaktan kaynaklı ağrılarım için gittiğim doktorun yoga terapiyi önermesi ile yoga terapi derslerine katılmaya başladım ve ardından Sevgen Bengi Kıran’dan 60 saatlik bütünsel yoga terapi eğitimini tamamladım.

Deniz Bağan ve Mehmet Ali Kara ile 100 saatlik yin yoga uzmanlık programını tamamladım. Yoga eğitimlerim sırasında yoganın yalnızca bedensel değil aynı zamanda zihinsel etkilerini de fark ederek sinir sistemi ile ilgilenmeye başladım. Buna bağlı olarak 2020 yılında başladığım 3 yıllık Neurosystemics Care eğitiminin son dönem öğrencisiyim. Remind Canlı'da Sinir Sistemi Destek uygulamaları dersini veriyorum.

Instagram Hesabı

Kapat
Müge Artar

Müge Artar

Uzman Yoga Eğitmeni

Remind Türkiye’de Esra Sert’le mindfulness temelli yoga uzmanlık programını tamamladım.. Ardından Deniz Bağan ve Mehmet Ali Kara`dan yin yoga, Deniz Bağan ve Sevgen Bengi Kıran’dan meditasyon, psoas ve bütünsel yoga terapi öğrendim.

Devamını Oku

Bu eğitimlerde bedene şefkati tattıktan sonra Chris Germer ve Kristin Neff`le Farkindalikli Öz Şefkat (MSC) çalıştım. Halihazirda Liz Koch ile PSOAS eğitimine devam ediyorum. Yoga ve Öz Şefkat, kendimle olan ilişkimden, nasil bir araştırmacı, ve yönetici olduğuma kadar her yerde beni bana getiren bir yol olmaya devam ediyor. Remind Türkiye'de, şefkat odaklı ve her bedenin biricik ihtiyaçlarına duyarlı Yin Yoga ve Güçlü Akış Yoga dersleri veriyorum. Derslerde görüşmek üzere!

Instagram Hesabı

Kapat
Gül Erel

Gül Erel

Uzman Yoga Eğitmeni & Ses Meditasyon Uygulayıcısı

Kendime ait rahatlayacağım bir alan yaratabilmek için bedenime, ruhuma iyi gelen birçok farklı eğitimlere katıldım. Bunlardan bazıları çocuk yogası, mindfulness temelli yoga uzmanlık programı, yin yoga, meditasyon, soundhealing. .

Devamını Oku

Remind Ailem, olduğun halinle yeterli olduğunu hatırlatan, daha doyumlu bir hayat için alan açan bir yuva. Remind Canlı bünyesinde yer almak bu yüzden benim için çok keyifli.

Instagram Hesabı

Kapat
Gizem Cevheri

Gizem Cevheri

Uzman Yoga Eğitmeni

Remind Türkiye bünyesinde 200 saatlik Mindfulness Temelli Yoga Uzmanlık Programı, Akış Tasarlama Uzmanlık Eğitimi, Bütünsel Yoga Terapi Uzmanlık Programı, Psoas ile Bütüne Varmak, Aydınlanmanın Felsefesi ve Meditasyon Uzmanlaşma Programı’nı tamamladım.

Devamını Oku

Uzun yıllar boyunca akademisyen olma hayalimi gerçeğe dönüştürmek için çabaladım. Türkiye siyasetini konu alan doktora tezimi yazarken ‘kendim için bir şey yapmalıyım’ dediğimi hatırlıyorum. Tüm sıfatlardan sıyrılmış, özüm olan ‘ben’ için o güne kadar yaptığım, yapmayı planladığım her şeyden farklı bir yola çıkmak istedim. Daha önce, kısa süreliğine deneyimlediğim yogaya yönelerek bir yolculuğa çıktım. Deneyimlerimi ve edindiğim bilgileri derslerimde katılanlarla paylaşmaktan keyif alıyorum. Remind Canlı’da verdiğim yoga terapi dersinde görüşmek dileğiyle…

Instagram Hesabı

Kapat
Esra Sert

Esra Sert

Remind Türkiye Kurucusu

Merhaba,
Yoga ve meditasyona 25 yıl önce, boyun ve sırt ağrılarıma çare ararken tesadüfen başladım. Aşırı stres, kaygı ve bedensel ağrı gibi yaşadığım zorluklara iyi geldiğini fark edince, çok genç yaşta yoga ve meditasyon hayatımın bir parçası haline geldi.

Devamını Oku

Gençlik yıllarımda yaşadığım bu zorluklara, beni bu yola soktukları için şimdi müteşekkirim.

Kızımın dünyaya gelmesi, insan olarak yaşadığım dönüşüm, 16 yıldır sürdürdüğüm televizyon haberciliğini bırakmamla son buldu. İç huzurumu ve sağlığımı borçlu olduğum mindfulness pratikleri, mesleğim haline geldi.

İflah olmaz bir öğrenci olarak aldığım uluslararası eğitimlere aralıksız devam ediyorum.

Sinir sistemi üzerine üç senelik bir eğitim olan Organic Intelligence, yaklaşımımı kökünden etkiledi. Eğitimlerimi nörobilim üzerine inşa etmiş olmayı bu eğitime borçluyum.

Yaratıcılık ve ruhsal çalışmalar konularında Kurtlarla Koşan Kadınlar kitabının yazarı Clarisa Pinkola Estes’in kendisinden eğitimler almayı sürdürüyorum.


“Mutluluk, başka insanlara yardım ederek meşgul olmaktır”
Godfrey Devereux


2017 yılında Remind Türkiye’yi kurdum. Bugüne kadar ekibimle birlikte online platformlarda ve yüz yüze 5 binden fazla öğrencinin hayatına olumlu katkı sağlamış olmaktan gurur duyuyoruz.

Sinir sistemi regülasyonu, kadın güçlenmesi, esnek dayanıklılık, yaratıcılık alanlarında Remind Canlı’da haftalık buluşmalar yapıyorum.

200 saatlik mindfulness temelli yoga uzmanlık programında eğitmen eğitimi vererek, yoga ve meditasyona bilim penceresinden bakan uzmanlar yetiştiriyorum.

Esra Sert Podcast ile dijital içerik üretmeye ve sosyal medyada 200 bin kişiyi bulan dijital kabilemize uzaktan ruhsal annelik yapmaya devam ediyorum.


Eğitimler ve Kariyer Yolum


İstanbul Üniversitesi’nde Gazetecilik okudum ve Londra Üniversitesi‘nde İngiliz Devleti’nin Chevening Bursu ile antropoloji masterı (MA) yaptım. On altı yıllık televizyon haberciliği kariyerimin büyük bir kısmını NTV’de geçirdim.

Kurumsal çalışma hayatının son iki senesinde; çalışan memnuniyeti ve iş yerinde verimlilik artışı konularına odaklandım. Bu amaçla kurulan Çalışan Destek Programı’nda (EAP) Genel Müdür olarak görev aldım ve ABD’de yaygın olarak kullanılan, Çalışan Destek Programı’nın Türkiye’de yaygınlaşmasında rol oynadım.

EAEF (Employee Assistance European Forum)’un aktif üyesi olarak çeşitli uluslar arası konferanslara katıldım ve Work Place Options’ın davetlisi olarak “İş Yerinde Mindfulness” ana temalı 2015 yılı uluslararası çalışma grubunda yer aldım.

Kapat
icon

Ders Programına Gözat

Biliyoruz sen bir süper kahramansın ama süper kahramanların da bakıma ihtiyacı vardır. Sen süper güçlerini koru diye biz de sana bakmaya geldik. Mindfulness temelli ve nörobilimsel alt yapılı bütünsel bakım için her ayrıntısı incelikle planlanan ders ve çember çalışmalarımızda, tüm yaş ve beden ihtiyaçlarını kapsayan içerikler hazırladık. Kendine uygun gün ve saatlerde istediğin derse katılabilirsin. Tüm dersler online ve canlı gerçekleşiyor. Derslere zoom platformu üzerinden katılabilirsin.

Ders Programını İncele
icon

Remind Canlı Nedir?

Remind Canlı, mindfulness ve şefkat odaklı online kendine bakım okuludur. Sen her yere, herkese yetişmek için süper kahraman gibi koştururken Remind Canlı enerjini koru diye sana bakmaya geldi.
Her hafta: 24 canlı ders ve 1 atölye ile sana her yönden 360 derece bakım vermek için buradayız. Tüm derslere zoom platformu üzerinden online katılabilirsin. Kaydı alınan derslere "Ders Kayıtları" menüsünden ulaşabilirsin.

Daha Fazlasını Keşfedin
Hemen Üye Ol
Remind Türkiye