fbpx

RUHSAL ÇALIŞMA GRUBU

“Ayağa kalkmak ve ruhunu göstermek, bu fırtınalı dünyaya yapabileceğin en huzur verici ve en güçlü müdahalelerden biridir.”

Clarissa Pinkola Estes

ÇALIŞMANIN AMACI

Kurtlarla Koşan Kadınlar kitabının yazarı Estes’in kendisi ile çalışan Esra, Estes yaklaşımını düzenli buluşmalarla 7 ay sürecek bu yolculukla katılımcılarla buluşturuyor. Estes’in inzivalarında yaptırdığı çok sayıda uygulama ve öğreti çalışmada yer alacak.

Bu çalışma bir okuma etkinliği değil Estes yöntemleri ile gerçekleştirilecek bir psiko/spiritüel grup çalışmasıdır.

Kurtlarla Koşan Kadınlar, son 26 yıldır dünyada kadınlara kadın olmanın el kitabı olarak hizmet ediyor. Ruhsal Çalışma Grubu’nun amacı da kadınlara özünde oldukları “şeyi” vahşi benliklerini hatırlatarak; yaratan, üreten, besleyen, beslenen yaşamı bilgece yaşayan doğal hallerine dönmeleri için yardım etmektir.

UYGULAMA

 • Çalışmanın en önemli özelliği kapalı bir grup çalışması olması ve 8 aya yayılmasıdır. Katıldığımız birçok eğitim ya da kitap bizi etkiler ama yarattıkları etki geçici olur. Kısa bir süre sonra eğitimin yarattığı etkinin yer etmeden bir idrake dönüşmeden solup gittiğini fark ederiz. Bu tür çalışmaların bir dönüşüme ve derin bir anlayışa dönüşmesi için gerekli olan en önemli etken etkinin yer edebilmesi için bir süre süreçte kalmaktır. Üç haftada bir tasarlanan bu toplantılar bizi 8 ay boyunca yormadan, “üreten, yaratan, besleyen/beslenen, bilgece yaşayan” kadınlar olmamız için süreçte tutacak. 
 • Bu çerçevede Esra’nın en büyük rolü; katılımcılara başlarını dayayabilecekleri; yumuşak, anlayışlı, saygılı ve güvenli bir alan yaratmak olacak.
 • Duygu ve kişisel deneyim paylaşımı tamamen spontan ve isteğe bağlıdır. Herkese sırayla duygusu ya da ne düşündüğü sorulmaz.  
 • Çalışma içerik olarak Estes öğretilerine dayansa da Esra grubunun genel işleyişini Organic Intelligence klinik protokolüne dayandırır. Sinir sistemi sınırlarına saygılı, iyi hissetme halinin ön planda olduğu, çözüm odaklı, katarsisi teşvik etmeyen, yumuşak bir ortam tutuculuğu yapar. 
 • Çalışmanın ana ekseninde Estes’in inzivalarında yer verdiği öğretiler ve pratikler olacak.Kitabı okumuş olmanız gerekmiyor. Kitap buluşmaların sadece bir kısmında konu ediliyor. Konu edileceği zaman ilgili bölümü Esra katılımcılara bir önceki buluşmadan katılımcılara söylüyor. 
 • Bu yolu yürürken yanımızda yol arkadaşlarımızın olması kadar önemli bir şey yoktur. Aynı yolu yürüyen küçük bir kabilemiz olacak.
 • Ruhsal Çalışma Grubu, birinin bir şey öğrettiği diğerlerinin öğrendiği yukarıdan aşağıya bir model izlemez. Bu alan ortak bir yaratım alanıdır.      

İŞLEYİŞ

 • Sabah ve akşam grubu olmak üzere iki ayrı grup oluşturulacak. 
 • Gruplara minimum 3, maksimum 8 kişi kabul edilecek ve kapalı grup olacak.
 • Herhangi bir kişinin gelmemesi ya da ayrılması durumunda yeni biri gruba eklenmeyecek. Grubun mahremiyetini korumak ve kalplerimizi açabilmek için şefkatli, güvenli bir alan yaratabilmek adına bunu çok önemsiyoruz.
 • Her grup Kasım/Haziran tarihleri arasında üç haftada bir toplam 12 kez buluşacak. Buluşma tarihleri aşağıda bulabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve kayıt için lütfen bize mail atın: info@remindturkiye.com

BULUŞMA SAATLERİ

Gündüz grubu 11.00-13.00

Akşam grubu 19.00-21.00 

BULUŞMA MEKANI

Alkent Sitesi, Akatlar/İstanbul

BULUŞMA GÜNLERİ

07  KASIM PERŞEMBE

28  KASIM PERŞEMBE

12  ARALIK PERŞEMBE

02  0CAK PERŞEMBE

15 OCAK ÇARŞAMBA

13 ŞUBAT PERŞEMBE

05 MART PERŞEMBE 

19 MART PERŞEMBE

31 MART SALI 

16 NİSAN PERŞEMBE 

07 MAYIS PERŞEMBE 

28 MAYIS PERŞEMBE

Eğitimlerden haberdar olmak için kayıt ol !