DERS-ATÖLYE-PODCAST

Mindfulness temelli ve nörobilimsel alt yapılı bütünsel bakım için her ayrıntısı incelikle planlanan ders ve atölye çalışmalarımızda, tüm yaş ve beden ihtiyaçlarını kapsayan içerikler hazırladık. Üstelik Esra Sert Podcast de tüm bölümleriyle Remind Canlı'da.

Yoga Terapi

Yoga Terapi

Bilgisayar başında ve telefona bakarken geçirdiğimiz saatler boyun, sırt ve omurga sağlığı üzerinde ciddi etkiler oluşturuyor. Giydiğimiz ayakkabılar, çantamızı hep aynı omuzumuzda taşımamız gibi basit alışkanlıklar omurgamızı etkiliyor. Yoga Terapi beden farkındalığına odaklanır. Modifiye edilmiş hatha yoga pozlarıyla nefes ve meditasyonu birleştirir. Öğrencilerin anatomik sınırlarına saygılı bir anlayış ile uygulanır.
Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
Gerekli malzemeler: Yoga matı, blok, yoga minderi, battaniye
Gün+Saat: Pazartesi 10.00-11.00

Yüz Yogası

Yüz Yogası

Yüz Yogası Dersi Remind Canlı’da! Yüz yogası, yüz kaslarını uyararak tekrarlayan bir dizi yüz egzersizidir. Bu egzersizlerle yüzdeki refleksoloji noktalarını uyararak kolajen ve hyalüronik asit üretimi tetiklenir. Günlük rutine sokulduğunda yaşlanma belirtilerini azaltır, cildi sıkılaştırır ve dolgun hale getirir. Yüz kaslarının güçlenmesi sayesinde ciltte kan dolaşımı artar.
Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
Gerekli malzemeler: Yüzünü rahatlıkla görebileceğin büyüklükte bir ayna ve temiz bir cilt. Cildin çok kuru değilse nemlendirici sürmeden pozları yapmamanı öneririz.
Gün+Saat: Pazartesi ve Perşembe 12.30-13.15 - Cuma ve Pazar 21.00-21.45 - Pazar 10.00-10.45

Sinir Sistemi Destek Uygulamaları

Sinir Sistemi Destek Uygulamaları

Sinir Sistemi Destek Uygulamaları Remind Canlı’da! Hayatın karmaşasında nefessiz kalma diye sana oksijen maskesi uzatıyoruz! Her Pazar psikolog doktor uzmanlar 1 saat süreyle sinir sistemine destek oluyor. Mindfulness ve öz şefkat temelli pratik ve hayat dönüştürücü egzersizler için Sinir Sistemi Destek Uygulamaları dersini kaçırma! Bu buluşmalarda: Duygu dengeni tesis etmeyi ve korumayı öğreneceksin. Zorlayıcı duyguların altında ezilmeden deneyimleme kapasiten artacak. Kriz anında sakin kalma ve doğru kararlar alma becerin gelişecek.
Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
Gün + Saat: Pazar: 21.00-22.00

Doğru Postür

Doğru Postür

Doğru Postür Dersi Remind Canlı’da Kendine güvenen bir duruş gençliğin ve gücün ilk göstergesi, ne de olsa omurganın yaşı ve kapasitesi kadar genç kalabilirsin! Muazzam bir mühendislik eseri olan insan omurgası, çok sofistike hareketleri yapabilmek üzere tasarlanmış ve rutinimize bazı basit hareketleri ekleyerek omurganın ihtiyacı olan bakımı vermek mümkün. Aksi takdirde masa başı çalışmanın verdiği hasarı dengelemek zor görünüyor! Omurga ve postür farkındalığı sadece genç görünüş değil, sinir sistemi dengesi için de vazgeçilmez bir unsur. Remind Canlı'da Doğru Postür derslerine davetlisin!
Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
Gün + Saat: Perşembe: 19.30-20.00

Yin Yoga ve Mindfulness

Yin Yoga ve Mindfulness

Yin Yoga pozların içinde pasif kaldığımız ve bedendeki derin dokuları daha yumuşakça çalıştırıp esnettiğimiz meditatif bir uygulamadır. Eklemleri esneterek, eklem ağrılarına ve bedenin genel sağlığına iyi gelirken enerjimizi dengelemeyi hedefler. Pozların içinde uzun süreli kalmak meridyenleri uyarır. Meridyenler; her zaman sıkça duyduğumuz, ‘akupunktur’ noktalarının bir sırada bulunduğu deri altındaki enerji taşıyan hatları, yani vücudumuzun enerji ırmaklarıdır.
Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
Gerekli malzemeler: Yoga matı, blok, battaniye, bolster ve varsa göz yastığı
Gün+Saat: Perşembe 21.00-22.00

Mindful Kardiyo Pilates

Mindful Kardiyo Pilates

Gonca Öztürk Tuzer ile Mindful Kardiyo Pilates dersleri her salı ve cuma Remind Canlı'da! Mayıs dönüşüm atölyesi kapsamında 4 hafta sürecek bu derslerde haftada 2 gün buluşuyoruz. Yaz gelirken bedenimizi ısıtmak, hareket kazandırmak için mindfulness odaklı kardiyo pilates dersleri harika bir başlangıç. Günlük enerjini yükseltecek ve bedenine zindelik getirecek bu egzersizle kendini yaza hazırlayabilirsin. Kardiyo pilates kalp ve solunum hızınızı yükselten; kalbinizin, akciğerlerinizin ve dolaşım sisteminizin işlevini iyileştiren bir egzersiz türüdür.
Bu ders tüm üyelere açık ve tüm seviyelere uygundur.
Gün+Saat:Üyelerimiz bu dersin kayıtlarına Mayıs Dönüşüm Atölyesi'den ulaşabilir.

Masabaşı Sinir Sistemi Dengeleme

Masabaşı Sinir Sistemi Dengeleme

Yaşamın zorlayan koşulları nedeni ile her gün biraz daha fazla strese, somurtan yüzlere ve küskün bedenlere mahkum olmak zorunda değiliz. Hepimiz ev, iş, aile arasında koşuşturuyoruz. Kendi iyilik halimizi artırmak için zaman ayıramıyoruz. İster ofiste ol, ister evde.. Kendine ayıracağın 30 dakika ile zor duygularla baş etme kapasiten artacak, yenilenmiş hissedeceksin. Hem fiziksel hem de zihinsel olarak enerji dolu ve tazelenmiş hissetmeni sağlayacak bu dersleri ofiste veya evde öğlen arası molanda oturduğun yerde kolaylıkla uygulayabilirsin. Masabaşında geçirilen uzun saatler sonucunda ortaya çıkabilecek stresi sakinleştirmek, boyun ve sırt ağrılarını hafifletmek ve çökük omuzları rahatlatmak için bu ders birebir.
Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
Gerekli malzemeler: Sandalye
Gün+Saat: Salı 12:30-13:00

3'ü 1 Arada-Yoga, Mindfulness, Nefes

3'ü 1 Arada-Yoga, Mindfulness, Nefes

Yoga - Mindfulness - Nefes, bu mükemmel üçlüyü küçük dozlar halinde hayatına eklemek çok güzel bir farkındalık rutini oluşturacak. Bu yarım saatlik dersler ile hem bedeni hareket ettirip yoga yapacak hem nefesi izleyecek hem de mindfulnessı deneyimleyeceksin. Bu pratiklerle beden farkındalığı gelişecek, sinir sistemi desteklenecek. Derste yumuşak bir tempoda hareket ederek ‘yapabilir miyim?’ kaygısından çıkıp, gevşemeye davetlisin.
Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
Gerekli malzemeler: Yoga matı, blok, yoga kemeri, battaniye
Gün+Saat: Cumartesi 11.30-12.00

Pilates

Pilates

Pilates Dersi Remind Canlı'da! Pilates sistemi vücudun her bölümünü çalıştırmaya yönelik egzersizler içerir. Temel amacı zihin-beden bütünlüğünü sağlamaktır. Verimli bir çalışma için her egzersizde nefese ve hareketlerin doğru yapılmasına odaklanılır. Pilates derslerindeki hareketler vücudun merkezini (core) güçlendirip, denge ve koordinasyonu arttırarak stresi azaltmaktadır. Pilates vücudunu daha iyi tanımanı sağlar ve faydaları günlük hayatta da hissedilir.
Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
Gerekli malzemeler: Mat
Gün+Saat: Pazartesi 19.30-20.30 - Salı 10.00-11.00 - Cuma 19.30-20.30 - Cumartesi 10.00-11.00

Yumuşak Akış Yoga

Yumuşak Akış Yoga

Yumuşak Akış Yoga Dersi Remind Canlı’da! Her kim olursan ol gel! Bu derse, daha önce yogayla ilgili hiçbir tecrübesi olmayan kişiler ve aynı zamanda uzun zamandır yoga uygulayan kişiler de katılabilir. Amaç fiziksel güçlenmeden ziyade, sinir sisteminin kapasitesini artırmaktır. Her yaşa ve beden tipine uygun olan bu yogayı deneyimlerken beden farkındalığınız gelişecek, nefes ve meditasyon çalışmaları ile de sinir sisteminizi desteklenecek. Derste yumuşak bir tempoda hareket ederek ‘yapabilir miyim?’ kaygısından çıkıp, seni gevşemeye davet ediyoruz.
Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
Gerekli malzemeler: Yoga matı, blok, yoga kemeri, battaniye
Gün+Saat: Perşembe 10.00-10.45

Güçlü Akış Yoga

Güçlü Akış Yoga

Güçlü Akış Yoga Dersi Remind Canlı’da! Yumuşak akış yoga veya 3’ü 1 arada derslerine en az 15 ders devam etmiş olan katılımcılar için uygundur. Fiziksel eforu daha yüksek bir yoga akışı arayanlar için idealdir. Bedenin sınırlarına saygı ile, pozların içinde biraz daha tempolu bir şekilde akarak beden farkındalığı kazanmayı hedefler.
Deneyimlemek isteyen tüm katılımcılara açık olmakla birlikte halihazırda bedensel pratiğiniz olmasını veya Remind Canlı'da yumuşak akış ve 3'ü 1 Arada yoga derslerine 15 kere katılmış olmanızı öneriyoruz.
Gerekli malzemeler: Yoga matı, blok, yoga kemeri ve battaniye
Gün+Saat: Salı 19.30-20.15 - Çarşamba 10.00-11.00

Zumba

Zumba

Barış Menekay ile Zumba dersleri her pazartesi Remind Canlı'da! Bir zumba dersine katıldığınızda, müziğin ritimleri dans hareketleriyle birleşir ve bir anda kendinizi tam bir dans partisi içerisinde buluverirsiniz. Bu egzersiz sırasında kalp atışlarınız hızlanır, terlersiniz, kardiyovasküler sistem için inanılmaz faydalıdır ve en önemlisi de eğlenirsiniz. Zumba sadece bedensel sağlığınızı iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda zihinsel sağlığınıza da pozitif etkileri vardır. Dans etmek stresi azaltır, endorfin salgılar ve genel olarak kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar.
Bu ders tüm üyelere açık ve tüm seviyelere uygundur.
Gün+Saat:Pazartesi 21:30-22:15

Yerde Dans ve Hareket Teknikleri

Yerde Dans ve Hareket Teknikleri

Hazal Ekser ile Yerde Dans ve Hareket Teknikleri her Çarşamba Remind Canlı'da! 12 hafta sürecek bu derslerde hareket tekniklerini kullanarak; ayak, diz ve bacaklarımızı kullanarak bedenimizi harekete ve dansa davet edeceğiz. Zeminin yani yeryüzünün partnerimiz olmasına izin vermeyi, beden ve yerin arkadaşlığından doğan dansımızı, hem hareket teknikleri hem de doğaçlama ile araştıracağız. Bedeniyle bambaşka bir yoldan ilişki kurmak isteyen herkesi bekliyoruz!
Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
Gün+Saat: Bu ders tamamlanmıştır. 11 dersin kayıtlarına uygulama dersleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Öz Şefkat ve Mindfulness Meditasyonu

Öz Şefkat ve Mindfulness Meditasyonu

Öz-şefkat Meditasyonu Remind Canlı’da! Zorlayıcı anlar hayatımızın gerçekleri. Öz-şefkat ise bu zorlu anlarda olan biteni gözlemleme, kabul etme ve kendimize nezaketle yaklaşabilme kapasitemiz ve tıpkı bir kas gibi gelişebilir. Bu niyet ve eylem aslında hepimizin özünde var. Bazen sadece biraz hatırlamamız gerekiyor. Birlikte yapacağımız şefkat meditasyonları sayesinde bu yetimizi güçlendirecek, geliştirecek ve derinleştireceğiz.
Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
Gerekli malzemeler: Meditasyon minderi ya da yastık
Gün+Saat: Pazartesi 21.00-21.30 - Çarşamba 12.30-13.00

Canlandırıcı Yoga Akışı

Canlandırıcı Yoga Akışı

Canlandırıcı Yoga Akışı Dersi Remind Canlı’da! Sinir sistemini ve bedeni canlandırmak, tempoyu nazikçe yükseltip ısınmak için orta ritimli bu akışa davetlisin. Beden farkındalığı ve sinir sistemi dengesi odaklı ne çok yumuşak ne çok güçlü olsun diyen bedenlere, sınırlarına saygı duyan ve bununla beraber kendi temposunda bu sınırları nazikçe esnetmeye niyetli bir uygulama için Canlandırıcı Yoga Akışı biçilmiş kaftan. Bazı günler yavaşlayarak canlanmayı ve güçlenmeyi; bazı günler ise hızlanarak ve limitlerimizin nerede olduğunu farkederek canlanmayı deneyimleyeceğiz.
Deneyimlemek isteyen tüm katılımcılara açık olmakla birlikte Remind Canlı'da yumuşak akış ve 3'ü 1 Arada yoga derslerine de katılmış olmanızı öneriyoruz.
Gerekli malzemeler: Yoga matı, blok, yoga kemeri ve battaniye
Gün+Saat: Cuma 12.30-13.00

Yin Yang Yoga

Yin Yang Yoga

Yin&Yang Yoga uygulaması pasif ve aktif yoga unsurlarını bir araya getirerek bedene, zihne ve sinir sistemine uyum ve denge verici bir uygulamadır. Yin yang akışındaki yin, gerginliği gidermeye ve dolaşımı artırmaya yardımcı olmak için yoga pozlarında pasif olarak kalmayı içerirken, daha aktif yang akışlar dayanıklılığı artırmaya ve güçlenmeye yardımcı olur. Yin yoga vücuttaki bağ dokuları uzatır ve uyarırken, yang pozlar kasları harekete geçirir. Böylece bedenin iç dengesi ve ritmi kalibre edilir, sağlıklı ve doğru tepkiler veren bir sinir sistemi hedeflenir.
Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
Gerekli malzemeler: Mat, minder, battaniye, blok
Gün+Saat: Cuma 10.00-11.00

Çocuk Yogası 6-9 Yaş

Çocuk Yogası 6-9 Yaş

Çocuk Yogası Dersi her Pazar Remind Canlı’da! Günümüzde dijital ortamında saatlerini geçiren çocuklar sadece hareketsiz kalmıyor, aynı zamanda hayal güçleriyle olan bağlantıları da zayıflıyor. Çocuk yogasında niyetimiz, çocuklar ile bağ kurarak nefesi fark eden, bedenindeki hisleri anlayan, ihtiyaçlarını gören ve hayal dünyalarını canlı tutan çocuklar olmalarını desteklemek. Derslerimizde yoga pozları, müzik, resim, bol bol oyun ve tabi ki masal var. İstiyoruz ki eğlensinler, güzel ve yaratıcı zaman geçirerek güç ve esneklik kazansınlar.
Bu ders 6-9 yaş aralığında olan çocuklara özeldir ve tüm seviyelere uygundur.
Gerekli malzemeler: Mat ve su matarası.
Gün+Saat: Pazar 11.30-12.15

Doğaçlama Dans Pratikleri

Doğaçlama Dans Pratikleri

Doğaçlama Dans Pratikleri dersleri Remind Canlı'da! Özgün hareketimizle yeniden tanışmak, bedenin potansiyellerine doğaçlama hareket tekniklerinin sunduğu yollarla varmak için 30 dakikalık bu derste buluşalım. Bu atölyede bedenin içinde var olan dansı farkındalıkla ortaya çıkarmayı hedefliyoruz. Dans pratikleri eşliğinde bedenin sanatsal ifadesini canlandırarak dansın şifa gücünü hatırlayacağız. Her bedenin parmak izi, anatomik yapısı, sinir sisteminin halleri eşsiz. Tıpkı bunlar gibi bedenlerde doğan hareketler de eşsiz. Özgünlüğün içindeyse özgürlük gizli.
Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
Gün + Saat: Bu ders tamamlanmıştır. 16 dersin kayıtlarına uygulama dersleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

 • Yoga Terapi

  Yoga Terapi

  Bilgisayar başında ve telefona bakarken geçirdiğimiz saatler boyun, sırt ve omurga sağlığı üzerinde ciddi etkiler oluşturuyor. Giydiğimiz ayakkabılar, çantamızı hep aynı omuzumuzda taşımamız gibi basit alışkanlıklar omurgamızı etkiliyor. Yoga Terapi beden farkındalığına odaklanır. Modifiye edilmiş hatha yoga pozlarıyla nefes ve meditasyonu birleştirir. Öğrencilerin anatomik sınırlarına saygılı bir anlayış ile uygulanır.
  Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
  Gerekli malzemeler: Yoga matı, blok, yoga minderi, battaniye
  Gün+Saat: Pazartesi 10.00-11.00

 • Yüz Yogası

  Yüz Yogası

  Yüz Yogası Dersi Remind Canlı’da! Yüz yogası, yüz kaslarını uyararak tekrarlayan bir dizi yüz egzersizidir. Bu egzersizlerle yüzdeki refleksoloji noktalarını uyararak kolajen ve hyalüronik asit üretimi tetiklenir. Günlük rutine sokulduğunda yaşlanma belirtilerini azaltır, cildi sıkılaştırır ve dolgun hale getirir. Yüz kaslarının güçlenmesi sayesinde ciltte kan dolaşımı artar.
  Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
  Gerekli malzemeler: Yüzünü rahatlıkla görebileceğin büyüklükte bir ayna ve temiz bir cilt. Cildin çok kuru değilse nemlendirici sürmeden pozları yapmamanı öneririz.
  Gün+Saat: Pazartesi ve Perşembe 12.30-13.15 - Cuma ve Pazar 21.00-21.45 - Pazar 10.00-10.45

 • Sinir Sistemi Destek Uygulamaları

  Sinir Sistemi Destek Uygulamaları

  Sinir Sistemi Destek Uygulamaları Remind Canlı’da! Hayatın karmaşasında nefessiz kalma diye sana oksijen maskesi uzatıyoruz! Her Pazar psikolog doktor uzmanlar 1 saat süreyle sinir sistemine destek oluyor. Mindfulness ve öz şefkat temelli pratik ve hayat dönüştürücü egzersizler için Sinir Sistemi Destek Uygulamaları dersini kaçırma! Bu buluşmalarda: Duygu dengeni tesis etmeyi ve korumayı öğreneceksin. Zorlayıcı duyguların altında ezilmeden deneyimleme kapasiten artacak. Kriz anında sakin kalma ve doğru kararlar alma becerin gelişecek.
  Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
  Gün + Saat: Pazar: 21.00-22.00

 • Doğru Postür

  Doğru Postür

  Doğru Postür Dersi Remind Canlı’da Kendine güvenen bir duruş gençliğin ve gücün ilk göstergesi, ne de olsa omurganın yaşı ve kapasitesi kadar genç kalabilirsin! Muazzam bir mühendislik eseri olan insan omurgası, çok sofistike hareketleri yapabilmek üzere tasarlanmış ve rutinimize bazı basit hareketleri ekleyerek omurganın ihtiyacı olan bakımı vermek mümkün. Aksi takdirde masa başı çalışmanın verdiği hasarı dengelemek zor görünüyor! Omurga ve postür farkındalığı sadece genç görünüş değil, sinir sistemi dengesi için de vazgeçilmez bir unsur. Remind Canlı'da Doğru Postür derslerine davetlisin!
  Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
  Gün + Saat: Perşembe: 19.30-20.00

 • Yin Yoga ve Mindfulness

  Yin Yoga ve Mindfulness

  Yin Yoga pozların içinde pasif kaldığımız ve bedendeki derin dokuları daha yumuşakça çalıştırıp esnettiğimiz meditatif bir uygulamadır. Eklemleri esneterek, eklem ağrılarına ve bedenin genel sağlığına iyi gelirken enerjimizi dengelemeyi hedefler. Pozların içinde uzun süreli kalmak meridyenleri uyarır. Meridyenler; her zaman sıkça duyduğumuz, ‘akupunktur’ noktalarının bir sırada bulunduğu deri altındaki enerji taşıyan hatları, yani vücudumuzun enerji ırmaklarıdır.
  Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
  Gerekli malzemeler: Yoga matı, blok, battaniye, bolster ve varsa göz yastığı
  Gün+Saat: Perşembe 21.00-22.00

 • Mindful Kardiyo Pilates

  Mindful Kardiyo Pilates

  Gonca Öztürk Tuzer ile Mindful Kardiyo Pilates dersleri her salı ve cuma Remind Canlı'da! Mayıs dönüşüm atölyesi kapsamında 4 hafta sürecek bu derslerde haftada 2 gün buluşuyoruz. Yaz gelirken bedenimizi ısıtmak, hareket kazandırmak için mindfulness odaklı kardiyo pilates dersleri harika bir başlangıç. Günlük enerjini yükseltecek ve bedenine zindelik getirecek bu egzersizle kendini yaza hazırlayabilirsin. Kardiyo pilates kalp ve solunum hızınızı yükselten; kalbinizin, akciğerlerinizin ve dolaşım sisteminizin işlevini iyileştiren bir egzersiz türüdür.
  Bu ders tüm üyelere açık ve tüm seviyelere uygundur.
  Gün+Saat:Üyelerimiz bu dersin kayıtlarına Mayıs Dönüşüm Atölyesi'den ulaşabilir.

 • Masabaşı Sinir Sistemi Dengeleme

  Masabaşı Sinir Sistemi Dengeleme

  Yaşamın zorlayan koşulları nedeni ile her gün biraz daha fazla strese, somurtan yüzlere ve küskün bedenlere mahkum olmak zorunda değiliz. Hepimiz ev, iş, aile arasında koşuşturuyoruz. Kendi iyilik halimizi artırmak için zaman ayıramıyoruz. İster ofiste ol, ister evde.. Kendine ayıracağın 30 dakika ile zor duygularla baş etme kapasiten artacak, yenilenmiş hissedeceksin. Hem fiziksel hem de zihinsel olarak enerji dolu ve tazelenmiş hissetmeni sağlayacak bu dersleri ofiste veya evde öğlen arası molanda oturduğun yerde kolaylıkla uygulayabilirsin. Masabaşında geçirilen uzun saatler sonucunda ortaya çıkabilecek stresi sakinleştirmek, boyun ve sırt ağrılarını hafifletmek ve çökük omuzları rahatlatmak için bu ders birebir.
  Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
  Gerekli malzemeler: Sandalye
  Gün+Saat: Salı 12:30-13:00

 • 3'ü 1 Arada-Yoga, Mindfulness, Nefes

  3'ü 1 Arada-Yoga, Mindfulness, Nefes

  Yoga - Mindfulness - Nefes, bu mükemmel üçlüyü küçük dozlar halinde hayatına eklemek çok güzel bir farkındalık rutini oluşturacak. Bu yarım saatlik dersler ile hem bedeni hareket ettirip yoga yapacak hem nefesi izleyecek hem de mindfulnessı deneyimleyeceksin. Bu pratiklerle beden farkındalığı gelişecek, sinir sistemi desteklenecek. Derste yumuşak bir tempoda hareket ederek ‘yapabilir miyim?’ kaygısından çıkıp, gevşemeye davetlisin.
  Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
  Gerekli malzemeler: Yoga matı, blok, yoga kemeri, battaniye
  Gün+Saat: Cumartesi 11.30-12.00

 • Pilates

  Pilates

  Pilates Dersi Remind Canlı'da! Pilates sistemi vücudun her bölümünü çalıştırmaya yönelik egzersizler içerir. Temel amacı zihin-beden bütünlüğünü sağlamaktır. Verimli bir çalışma için her egzersizde nefese ve hareketlerin doğru yapılmasına odaklanılır. Pilates derslerindeki hareketler vücudun merkezini (core) güçlendirip, denge ve koordinasyonu arttırarak stresi azaltmaktadır. Pilates vücudunu daha iyi tanımanı sağlar ve faydaları günlük hayatta da hissedilir.
  Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
  Gerekli malzemeler: Mat
  Gün+Saat: Pazartesi 19.30-20.30 - Salı 10.00-11.00 - Cuma 19.30-20.30 - Cumartesi 10.00-11.00

 • Yumuşak Akış Yoga

  Yumuşak Akış Yoga

  Yumuşak Akış Yoga Dersi Remind Canlı’da! Her kim olursan ol gel! Bu derse, daha önce yogayla ilgili hiçbir tecrübesi olmayan kişiler ve aynı zamanda uzun zamandır yoga uygulayan kişiler de katılabilir. Amaç fiziksel güçlenmeden ziyade, sinir sisteminin kapasitesini artırmaktır. Her yaşa ve beden tipine uygun olan bu yogayı deneyimlerken beden farkındalığınız gelişecek, nefes ve meditasyon çalışmaları ile de sinir sisteminizi desteklenecek. Derste yumuşak bir tempoda hareket ederek ‘yapabilir miyim?’ kaygısından çıkıp, seni gevşemeye davet ediyoruz.
  Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
  Gerekli malzemeler: Yoga matı, blok, yoga kemeri, battaniye
  Gün+Saat: Perşembe 10.00-10.45

 • Güçlü Akış Yoga

  Güçlü Akış Yoga

  Güçlü Akış Yoga Dersi Remind Canlı’da! Yumuşak akış yoga veya 3’ü 1 arada derslerine en az 15 ders devam etmiş olan katılımcılar için uygundur. Fiziksel eforu daha yüksek bir yoga akışı arayanlar için idealdir. Bedenin sınırlarına saygı ile, pozların içinde biraz daha tempolu bir şekilde akarak beden farkındalığı kazanmayı hedefler.
  Deneyimlemek isteyen tüm katılımcılara açık olmakla birlikte halihazırda bedensel pratiğiniz olmasını veya Remind Canlı'da yumuşak akış ve 3'ü 1 Arada yoga derslerine 15 kere katılmış olmanızı öneriyoruz.
  Gerekli malzemeler: Yoga matı, blok, yoga kemeri ve battaniye
  Gün+Saat: Salı 19.30-20.15 - Çarşamba 10.00-11.00

 • Zumba

  Zumba

  Barış Menekay ile Zumba dersleri her pazartesi Remind Canlı'da! Bir zumba dersine katıldığınızda, müziğin ritimleri dans hareketleriyle birleşir ve bir anda kendinizi tam bir dans partisi içerisinde buluverirsiniz. Bu egzersiz sırasında kalp atışlarınız hızlanır, terlersiniz, kardiyovasküler sistem için inanılmaz faydalıdır ve en önemlisi de eğlenirsiniz. Zumba sadece bedensel sağlığınızı iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda zihinsel sağlığınıza da pozitif etkileri vardır. Dans etmek stresi azaltır, endorfin salgılar ve genel olarak kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar.
  Bu ders tüm üyelere açık ve tüm seviyelere uygundur.
  Gün+Saat:Pazartesi 21:30-22:15

 • Yerde Dans ve Hareket Teknikleri

  Yerde Dans ve Hareket Teknikleri

  Hazal Ekser ile Yerde Dans ve Hareket Teknikleri her Çarşamba Remind Canlı'da! 12 hafta sürecek bu derslerde hareket tekniklerini kullanarak; ayak, diz ve bacaklarımızı kullanarak bedenimizi harekete ve dansa davet edeceğiz. Zeminin yani yeryüzünün partnerimiz olmasına izin vermeyi, beden ve yerin arkadaşlığından doğan dansımızı, hem hareket teknikleri hem de doğaçlama ile araştıracağız. Bedeniyle bambaşka bir yoldan ilişki kurmak isteyen herkesi bekliyoruz!
  Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
  Gün+Saat: Bu ders tamamlanmıştır. 11 dersin kayıtlarına uygulama dersleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

 • Öz Şefkat ve Mindfulness Meditasyonu

  Öz Şefkat ve Mindfulness Meditasyonu

  Öz-şefkat Meditasyonu Remind Canlı’da! Zorlayıcı anlar hayatımızın gerçekleri. Öz-şefkat ise bu zorlu anlarda olan biteni gözlemleme, kabul etme ve kendimize nezaketle yaklaşabilme kapasitemiz ve tıpkı bir kas gibi gelişebilir. Bu niyet ve eylem aslında hepimizin özünde var. Bazen sadece biraz hatırlamamız gerekiyor. Birlikte yapacağımız şefkat meditasyonları sayesinde bu yetimizi güçlendirecek, geliştirecek ve derinleştireceğiz.
  Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
  Gerekli malzemeler: Meditasyon minderi ya da yastık
  Gün+Saat: Pazartesi 21.00-21.30 - Çarşamba 12.30-13.00

 • Canlandırıcı Yoga Akışı

  Canlandırıcı Yoga Akışı

  Canlandırıcı Yoga Akışı Dersi Remind Canlı’da! Sinir sistemini ve bedeni canlandırmak, tempoyu nazikçe yükseltip ısınmak için orta ritimli bu akışa davetlisin. Beden farkındalığı ve sinir sistemi dengesi odaklı ne çok yumuşak ne çok güçlü olsun diyen bedenlere, sınırlarına saygı duyan ve bununla beraber kendi temposunda bu sınırları nazikçe esnetmeye niyetli bir uygulama için Canlandırıcı Yoga Akışı biçilmiş kaftan. Bazı günler yavaşlayarak canlanmayı ve güçlenmeyi; bazı günler ise hızlanarak ve limitlerimizin nerede olduğunu farkederek canlanmayı deneyimleyeceğiz.
  Deneyimlemek isteyen tüm katılımcılara açık olmakla birlikte Remind Canlı'da yumuşak akış ve 3'ü 1 Arada yoga derslerine de katılmış olmanızı öneriyoruz.
  Gerekli malzemeler: Yoga matı, blok, yoga kemeri ve battaniye
  Gün+Saat: Cuma 12.30-13.00

 • Yin Yang Yoga

  Yin Yang Yoga

  Yin&Yang Yoga uygulaması pasif ve aktif yoga unsurlarını bir araya getirerek bedene, zihne ve sinir sistemine uyum ve denge verici bir uygulamadır. Yin yang akışındaki yin, gerginliği gidermeye ve dolaşımı artırmaya yardımcı olmak için yoga pozlarında pasif olarak kalmayı içerirken, daha aktif yang akışlar dayanıklılığı artırmaya ve güçlenmeye yardımcı olur. Yin yoga vücuttaki bağ dokuları uzatır ve uyarırken, yang pozlar kasları harekete geçirir. Böylece bedenin iç dengesi ve ritmi kalibre edilir, sağlıklı ve doğru tepkiler veren bir sinir sistemi hedeflenir.
  Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
  Gerekli malzemeler: Mat, minder, battaniye, blok
  Gün+Saat: Cuma 10.00-11.00

 • Çocuk Yogası 6-9 Yaş

  Çocuk Yogası 6-9 Yaş

  Çocuk Yogası Dersi her Pazar Remind Canlı’da! Günümüzde dijital ortamında saatlerini geçiren çocuklar sadece hareketsiz kalmıyor, aynı zamanda hayal güçleriyle olan bağlantıları da zayıflıyor. Çocuk yogasında niyetimiz, çocuklar ile bağ kurarak nefesi fark eden, bedenindeki hisleri anlayan, ihtiyaçlarını gören ve hayal dünyalarını canlı tutan çocuklar olmalarını desteklemek. Derslerimizde yoga pozları, müzik, resim, bol bol oyun ve tabi ki masal var. İstiyoruz ki eğlensinler, güzel ve yaratıcı zaman geçirerek güç ve esneklik kazansınlar.
  Bu ders 6-9 yaş aralığında olan çocuklara özeldir ve tüm seviyelere uygundur.
  Gerekli malzemeler: Mat ve su matarası.
  Gün+Saat: Pazar 11.30-12.15

 • Doğaçlama Dans Pratikleri

  Doğaçlama Dans Pratikleri

  Doğaçlama Dans Pratikleri dersleri Remind Canlı'da! Özgün hareketimizle yeniden tanışmak, bedenin potansiyellerine doğaçlama hareket tekniklerinin sunduğu yollarla varmak için 30 dakikalık bu derste buluşalım. Bu atölyede bedenin içinde var olan dansı farkındalıkla ortaya çıkarmayı hedefliyoruz. Dans pratikleri eşliğinde bedenin sanatsal ifadesini canlandırarak dansın şifa gücünü hatırlayacağız. Her bedenin parmak izi, anatomik yapısı, sinir sisteminin halleri eşsiz. Tıpkı bunlar gibi bedenlerde doğan hareketler de eşsiz. Özgünlüğün içindeyse özgürlük gizli.
  Bu ders herkese açık ve tüm seviyelere uygundur.
  Gün + Saat: Bu ders tamamlanmıştır. 16 dersin kayıtlarına uygulama dersleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

icon

Remind Canlı Nedir?

Remind Canlı, mindfulness ve şefkat odaklı online kendine bakım okuludur. Sen her yere, herkese yetişmek için süper kahraman gibi koştururken Remind Canlı enerjini koru diye sana bakmaya geldi.
Her hafta: 24 canlı ders ve 1 atölye ile sana her yönden 360 derece bakım vermek için buradayız. Tüm derslere zoom platformu üzerinden online katılabilirsin. Kaydı alınan derslere "Ders Kayıtları" menüsünden ulaşabilirsin.

Daha Fazlasını Keşfedin
Hemen Üye Ol
Remind Türkiye