Ruhsal Çalışma Grubu

“Ormana gidin. Ormana gitmezseniz, hiçbir şey olmayacak ve hayatınız hiç bir zaman başlamayacak.”

Clarissa Pinkola Estes

Bu eğitimde katılımcılar kendi ruhsal ormanlarına giderler ve 7 ay boyunca şefkatle desteklenirler.

Kurtlarla Koşan Kadınlar kitabının yazarı Estes ile birebir çalışan Esra, Estes yaklaşımını 7 ay sürecek düzenli buluşmalarla katılımcılara aktaracak. Estes’in inzivalarında yaptırdığı çok sayıda uygulama ve öğreti çalışmada yer alacak.

Kurtlarla Koşan Kadınlar kitabı, 26 yıldır dünyada kadınlara “kadın olmanın el kitabı” olarak hizmet ediyor. Kadınlara özünde oldukları “şey”i, vahşi benliklerini hatırlatarak; yaratan, üreten, besleyen, beslenen doğal hallerine dönmeleri için yardım ediyor.

Bu çalışma bir okuma etkinliği değil, Estes yöntemleri ile gerçekleştirilecek bir psiko/spiritüel grup çalışmasıdır.

Çalışmanın en önemli özelliği kapalı bir grup çalışması olması ve 7 aya yayılmasıdır. Katıldığımız bir çok eğitim ya da okuduğumuz bir kitap bizi etkiler ama yarattıkları etki geçici olur. Kısa bir süre sonra eğitimin yarattığı etkinin yer etmeden, bir idrake dönüşmeden solup gittiğini fark ederiz. Bu tür çalışmaların bir dönüşüme ve derin bir anlayışa dönüşmesi için gerekli olan en önemli etken bir süre süreçte kalmaktır. Üç haftada bir tasarlanan bu toplantılar bizi 7 ay boyunca “üreten, yaratan, besleyen/beslenen, bilgece yaşayan” kadınlar olmamız için süreçte tutacak.

Bu çerçevede Esra’nın en büyük rolü; katılımcılara başlarını dayayabilecekleri; yumuşak, anlayışlı, saygılı ve güvenli bir alan yaratmak olacak.

Duygu ve kişisel deneyim paylaşımı tamamen spontan ve isteğe bağlıdır. Herkese sırayla duygusu ya da ne düşündüğü sorulmaz.

Çalışma içerik olarak Estes öğretilerine dayansa da, Esra grubunun genel işleyişini Organic Intelligence klinik protokolüne dayandırır. Sinir sistemi sınırlarına saygılı, iyi hissetme halinin ön planda olduğu, çözüm odaklı, katarsisi teşvik etmeyen, yumuşak bir ortam sunar.

Çalışmanın ana ekseninde Estes’in inzivalarında yer verdiği öğretiler ve pratikler vardır. Çalışmaya katılmak için kitabı okumuş olmanız gerekmez. Kitap buluşmalara konu edileceği zaman, ilgili bölüm katılımcılara bir önceki buluşmada haber verilir.

Bu yolu yürürken yanımızda yol arkadaşlarımızın olması kadar önemli bir şey yoktur. Aynı yolu yürüyen küçük bir kabilemiz olacak.

Ruhsal Çalışma Grubu, birinin bir şey öğrettiği diğerlerinin öğrendiği yukarıdan aşağıya bir model izlemez. Bu alan ortak bir yaratım alanıdır.

Grubun işleyişi nasıldır?

Sabah ve akşam grubu olmak üzere iki ayrı grup oluşturulur.

Gruplar kapalı grup şeklindedir ve her gruba minimum 5, maksimum 8 kişi kabul edilir.

Herhangi bir kişinin gelmemesi ya da ayrılması durumunda yeni biri gruba eklenmez. Grubun mahremiyetini korumak ve kalplerimizi açabilmek için şefkatli, güvenli bir alan yaratabilmek bizim için çok önemlidir.

Her grup Kasım/Haziran tarihleri arasında üç haftada bir, toplam 12 kez buluşacak.

Buluşma Yeri

Akatlar/İstanbul

Buluşma Saatleri

Gündüz grubu 11:00 -13:00

Akşam grubu 19:30 – 21:30

Daha fazla bilgi ve kayıt için: info@remindturkiye.com

Programlar
Hemen Kayıt Ol
HEMEN İLETİŞİME GEÇ

Whatsapp iletişim hattımız ile hızlı iletişimin tadını çıkarın

WhatsApp
Remind Türkiye