Kurtlarla Koşan Kadınlar

“ Ormana gidin. Ormana gitmezseniz, hiçbir şey olmayacak ve hayatınız hiç bir zaman başlamayacak. ”

Clarissa Pinkola Estes

Kurtlarla Koşan Kadınlar kitabının yazarı Clarissa Pinkola Estes’in kendisi ile çalışan Esra Sert, her yıl Colorado’da spiritüel bir merkezde Estes ile buluşuyor ve aldığı eğitimi 3 oturumluk eğitim ile öğrencilerine aktarıyor. Estes’in inzivalarında yaptırdığı çok sayıda uygulama ve öğreti de bu eğitimlerde yer alıyor.

Çalışmaya katılmak için kitabı okumuş olmanız gerekmiyor. Bu çalışma Kurtlarla Koşan Kadınlar okuma etkinliği değildir. Estes yöntemlerine dayanan ruhsal çalışma odaklı eğitimlerdir. Eğitimde Estes’in kitapta yer almayan öğretilerine de yer verilecektir.

1.Oturum "Zor Günler İçin Bir Doz Estes"

Çalışmada kitabın yazarı Jungcu Analist Estes’in Colorado’da spiritüel bir merkezde gerçekleştirdiği inzivaları konuşacağız. Esra bizlere, Estes’in kendisini, yaşamını, öğütlerini ve verdiği mesajları aktaracak.

Estes’in inzivalarında yaptırdığı pratikler grup çalışması olarak uygulanacak. Buluşmayı kitabı okumak isteyip yol almakta zorlananlara Esra’nın tavsiyeleri ile bitireceğiz. Bu bölüm kitabı okumuş olanların kişisel deneyim ve katkılarına da açık olacak.

2.Oturum "Yaradan, Yaratıcılığa"

"Yaratıcı bir yaşam sürmek sadece mümkün değil, gereklidir”. Bu eğitim, Kurtlarla Koşan Kadınlar’ın, yazarı Estes’in yöntemleriyle kendi içimizde yaratıcılığın fitilini ateşlemek üzere hazırlandı.

Jung’çu analist Clarissa Pinkola Estes yaratıcılığı bazı kişilere ait bir nitelik olarak görmez. Yaratıcılığı sanat olarak da sınırlamaz, aktivizmi, sosyal medya projelerini, ruhsal çalışmaları, eğitimi, iyi yürekli girişimciliği yaratıcı eylemler olarak görür.

Eğitim, katılımcıların, zaten var olan yaratıcılığın fitilini ateşlemeleri, önündeki engelleri fark etmeleri ve bu engelleri ortadan kaldırmak için harekete geçmeleri yönünde tasarlandı.

3.Oturum "Kafamızın İçindeki Yalanlar"

Gerçek “ben”i bulmak

“İşine yaramayan, şeyi, düşünceyi, kimseyi bırak!” Kurtlarla Koşan Kadınlar’ın yazarı Estes kafamızın öğrenilmiş yalanlarla dolu olduğunu söylüyor. Bu yalanlar bizimle yaşam arasında duruyorlar. Bu eğitimde yalanları bir bir devirip gerçek “ben”i arıyoruz.

Clarissa Estes’e göre; yaratıcı ve doyumlu bir hayat için atılacak ilk adım kafamızın içindeki yalanları fark etmek. Besleyici bir yaşamın önündeki en büyük engelleri, bilmeden kafamızda gezdirip durduruyoruz. Bu yalanlar kendi sesimiz, kendi zihnimiz olup, kulağımıza fısıldanıyorlar.

Kafamızın içi kendimizle ilgili yalanlarla doluysa ve bu yalanlar bizim kendi sesimizle konuşuyorsa hangisi gerçek sesimiz bunu nasıl ayırt edeceğiz?

Estes sık sık sorar; “işine yarıyor mu?" Bu eğitimde doyurucu bir yaşam için işe yarayanları yaramayanlardan ayırmaya başlayacağız. Gerçekle yalanı ayırmanın yollarını öğreniyoruz.

Eğitim Zoom platformu üzerinden online olarak gerçekleşecektir.

Programlar
HEMEN İLETİŞİME GEÇ

Whatsapp iletişim hattımız ile hızlı iletişimin tadını çıkarın

WhatsApp
Remind Türkiye