fbpx

KURTLARLA KOŞAN KADINLAR

Ormana gidin. Ormana gitmezseniz, hiçbir şey olmayacak ve hayatınız hiç bir zaman başlamayacak. ”

Clarissa Pinkola Estes

Kurtlarla Koşan Kadınlar kitabının yazarı Clarissa Pinkola Estes’in kendisi ile çalışan Esra Sert, her yıl Colorado’da spiritüel bir merkezde Estes ile buluşuyor ve aldığı eğitimi öğrencilerine aktarıyor.
Estes’in inzivalarında yaptırdığı çok sayıda uygulama ve öğreti de bu eğitimlerde yer alıyor.

Bu çalışma bir okuma etkinliği değil, Estes yöntemleri ile gerçekleştirilecek bir eğitimdir. Ana hatları ile dört bölümden oluşmaktadır. Online ve yüz yüze olmak üzere iki farklı formatta açılan eğitimlerin genel çerçevesini aşağıda bulabilirsiniz:

Estes ve yöntemleriyle tanışmak

Esra, Jungcu analist Estes’in yaşamını, öğütlerini ve Colorado’da spiritüel bir merkezde gerçekleştirdiği inzivada verdiği mesajları katılımcılara aktarıyor.

Gerçek “ben”i bulma pratikleri

“İşine yaramayan şeyi, düşünceyi, kimseyi bırak!”

Estes kafamızın öğrenilmiş yalanlarla dolu olduğunu söylüyor. Bu yalanlar bizimle yaşam arasında duruyorlar. Yalanları bir bir devirip gerçek “ben”i arıyoruz.  

Yaratıcılık çalışmaları

“Yaratıcı bir yaşam sürmek sadece mümkün değil, gereklidir”.

Bu çalışmanın odağı, ruhsal bir çalışma ve keşfi teşvik ederek, katılımcıların kendi iç dünyalarına yönelmeleridir. Çalışmada, katılımcıların zaten var olan yaratıcılıklarının fitilini ateşlemeleri önündeki engelleri fark etmeleri ve bu engelleri ortadan kaldırmak için harekete geçmeleri amaçlanıyor.

Kendin ol! Peki ama hangisi?

Estes, ruhsallığımızın birbirine benzemeyen hatta birbirine ters düşer gibi gözüken parçalarını dualism/ikililik kapsamında ele alır. Çatışır gibi gözüken bu parçaların birbirini desteklediklerini, hatta biri güç kaybedip silikleştikçe diğerinin de zarar gördüğünü söyler. Kendi benliğimizin hiçbir kısmından vazgeçmek zorunda değiliz. Bu bölümde Estes’in deyimi ile bu dualistik parçaları keşfedip onları birbirleri ile evlendirip, uyuma ve huzura kavuşturuyoruz.

Kurtlarla Koşan Kadınlar nasıl okunur?

Buluşma, kitabı okumak isteyip yol almakta zorlananlara Esra’nın tavsiyeleri ile bitiyor. Bu bölüm kitabı okumuş olanların kişisel deneyim ve katkılarına da açık.   

 

Daha detaylı bilgi ve kayıt için bize yazın:

E-mail: 

info@remindturkiye.com

Tel:  05459177939

Eğitimlerden haberdar olmak için kayıt ol !
HEMEN İLETİŞİME GEÇ

Whatsapp iletişim hattımız ile hızlı iletişimin tadını çıkarın

WhatsApp