fbpx

BİREYSEL SEANSLAR

Esra Sert, mindfulness temelli bir sistem olan OI® Organic Intelligence uygulayıcısıdır ve az sayıda danışana birebir seanslar vermektedir.

OI® seanslarında sinir sisteminin işleyişini kaotik fazdan düzenli ve kontrol edilebilir faza çekmeye yönelik ve kişinin sisteminin kapasitesinin izin verdiği hızda ve ölçüde egzersizler yapılır.


Bu egzersizler temel olarak kişinin bedensel hareketleri, verdiği tepkiler, ses tonu, konuşmayı seçtiği konular gibi farklı unsurlar üzerinden oluşturulur.

Karşılıklı oturularak sohbet edilir, egzersizler bedensel çalışma ya da dokunmayı içermez. Her bir kişide kendine özgü bir örüntüye sahip olan birbiriyle ilişkisi kopmuş (fragmanted) “anlam, duygular, duyumlar, algı, hafıza” katmanları ile çalışılır.

OI® seanslarında danışmanın görevi düzensiz çalışan sinir sistemine, dengeli işleyişine yeniden dönebilmesi için doğuştan sahip olduğu kendi kapasitesini fark edebilmesini ve bu kapasiteye izin verebilmesini sağlayan gerekli koşulları yaratmaya yönelik yardımcı olmaktır. Bir süre sonra kişi kendi sinir sistemi ile nasıl çalışabileceğini öğrenir ve danışmanın yardımına ihtiyacı kalmaz.


Enerji ve duygu boşaltımı tekniklerine başvurulmaz. Aksine bu türden uygulama ve çalışmaların asıl olarak düzensiz işleyen sinir sisteminin bu düzensizliğini desteklemekten ve güçlendirmekten başka bir amaca hizmet etmediğine vurgu yapar ve seanslarda, kişinin katartik deneyime doğru yönlendirilmesinden kaçınılır.


Alınması gereken seans sayısı kişiye ve sürece göre değişmektedir. Önceden belirli bir şey söylemek yanıltıcı olacaktır.

Nörobilim temelli üç yıllık bir eğitimin ardından OI® uygulayıcısı olan Esra Sert, İsveçli terapist Boaz Feldman ve Somatik Deneyimleme ekolünün önde gelen isimlerinden Amerikalı klinik psikolog Steven Hoskinson ile yakın çalışma imkanı bulmuştur.

Eğitimlerden haberdar olmak için kayıt ol !
HEMEN İLETİŞİME GEÇ

Whatsapp iletişim hattımız ile hızlı iletişimin tadını çıkarın

WhatsApp