fbpx

8 HAFTALIK PROGRAM

Program Hakkında

Eğitimler 3 farklı buluşma seçeneği olmak üzere yapılacaktır.

Anadolu Yakası- Gündüz Grubu
Gündüz grubunda dersler Çarşamba günü gerçekleşiyor. Bu dönem kurs 11 Aralık’ta başlayıp 12 Şubat’ta son bulacak. Buluşmalar 10.30-12.30 saatleri arasında olacaktır. Buluşma yeri; Ebe Arzu Çulha – Fenerbahçe etkinlik alanıdır.

 1. Anadolu Yakası- Akşam grubu
 2. Akşam grubunda dersler Çarşamba günü gerçekleşiyor. Bu dönem kurs 11 Aralık’ta başlayıp 12 Şubat’ta son bulacak.
 3. Buluşmalar 19.30-21.30 saatleri arasında olacaktır.
 4. Buluşma yeri; Ebe Arzu Çulha – Fenerbahçe etkinlik alanıdır.
 1. Avrupa Yakası- Gündüz grubu
 2. Gündüz grubundaki dersler Salı günü gerçekleşiyor. Bu dönem kurs 10 Aralık’ta başlayıp 11 Şubat’ta son bulacak.
 3. Buluşmalar 10.30-12.30 saatleri arasında olacaktır.
 4. Buluşma yeri; Bizim Tepe Robert Koleji Mezunları Derneği etkinlik alanıdır.
 • Dersler 45 dakikalık çember zamanı ile başlar. Bu alan teorik bilgilendirme, poz analizleri ve paylaşım alanıdır. Buluşmalar 1 saat 15 dakikalık yoga dersi ve mindfulness meditasyon uygulaması ile tamamlanır.
 • Katılmak için yoga ya da meditasyon tecrübesi gerekmiyor. Tecrübesi olan ya da olmayan farklı seviyelerdeki tüm öğrenciler katılabilir. Mindfulness Temelli Yoga’da başlangıç seviyesi ve ileri seviye yoktur. Süreçlere; yüzeyden derine, kabadan inceye diye yaklaşır. Program, bu süre sonunda öğrenciye kendi başına evde yoga ve meditasyon yapabilecek yeterliliği kazandıracak, pratiği olan öğrenciyi de derinleştirecek şekilde tasarlandı.
 • Ana hedef sinir sisteminizi dönüştürmek, esnek dayanıklılığı artırmak ve mindfulness pratiklerini gündelik yaşamımızın parçası haline getirmektir.
 • Program minimum 15 kişilik kayıt olması durumunda açılır.

Detaylı bilgi ve kayıt için lütfen bize yazın: info@remindturkiye.com

Mindfulness Temelli Programın Farkı:

 • Programda belli başlı yoga pozları ve temel mindfulness meditasyon pratiği ayrıntılı olarak öğretiliyor. Akış yumuşaktır, pozlara fiziksel egzersiz tutumu ile değil, farkındalık tutumu ile yaklaşılır.
 • Sekiz hafta boyunca küçük değişikliklerle hemen hemen aynı akış uygulanır.Burada amaç pozların meditatif niteliğinin artmasıdır. Her seferinde farklı pozlarla karşılaşan öğrenci, düşünme, anlamaya çalışma, uygulamaya çalışma durumunda takılı kalır. Pozlarla tanışıklığı arttıkça ise çaba son bulmaya başlar.
 • Öğrenci mindfulness dediğimiz; çabanın minimuma indiği, rahatlamanın ve düşünmekten çok tecrübe etme halinin ortaya çıktığı bir duruma geçer. Mindfulness temelli olmasının en önemli farkı, nörobilimsel bir çerçevede sinir sisteminin de öğretilecek olması.
 • Yapılan uygulamaların bilimsel olarak ne anlama geldiği, beyni nasıl etkilediği, ne işe yaradığı en ince ayrıntısına kadar aktarılıyor.
 • Mindfulness meditasyonu, nefes çalışmaları, farkındalık uygulamaları programın önemli bir parçasıdır.
 • Eğitim boyunca, öğrenciler için oluşturulan özel online yoga ve meditasyon içeriğine ulaşma imkanınız olacak. Her hafta işlenecek konuyla ilgili bir bilgilendirme maili alacaksınız.
 • Bu mailde; o haftanın konusuyla ilgili size özel hazırlanmış bilimsel ama kolay anlaşılır bir makale, hafta boyunca her güne özel hazırlanmış Esra’nın sesinden meditasyon kaydı ve yine Esra’nın yönlendirmeleri ile yoga pratiği videoları yer alacak.
 • Video ve ses kayıtlarının yardımıyla pratik yapmaya başlayacaksınız. Farklı yoga akışlarını, meditasyonları, nefes çalışmalarını bu videolar aracılığı ile evde uygulayabileceksiniz. Bu kayıtlar ömür boyu sizde kalacak.

Program bitince ne olacak?

 • Programın sonunda pratiklerinize evde, video ve ses kayıtları ile devam edebilirsiniz.
 • 8 Haftalık program Ekim-Haziran ayları arasında bittikçe tekrarlanan bir program. Programı yıl boyunca katılarak pratiğinizi derinleştirmeyi seçebilirsiniz.
 • Programı tekrarlayan öğrencilere ilk seferden sonra %25 indirim uygulanır.
 • Pratiğinizin temelini 8 haftalık programla attıktan sonra, Mindfulness Temelli Yoga Uzmanlık Programı’ndan mezun olan yeni uzmanların staj derslerine katılarak devam edebilirsiniz. Ödeme her derse gittiğinizde tek ders olarak alınır ve ücreti 20 TL’dir.
 • Staj dersleri; Ataşehir, Fenerbahçe ve Gayrettepe’de çeşitli merkezlerde Eylül- Haziran tarihleri arasında devam eder. Yer ve saatlerle ilgili bize mail atarak bilgi alabilirsiniz. info@remindturkiye.com
Eğitimlerden haberdar olmak için kayıt ol !
HEMEN İLETİŞİME GEÇ

Whatsapp iletişim hattımız ile hızlı iletişimin tadını çıkarın

WhatsApp