fbpx

Ekip


Esra Sert

Merhaba,


Yoga ve meditasyona 23 yıl önce, boyun ve sırt ağrılarıma çare ararken tesadüfen başladım. Aşırı stres, kaygı ve ağrı gibi yaşadığım zorluklara iyi geldiğini fark edince, çok genç yaşta yoga ve meditasyon hayatımın bir parçası haline geldi. Gençlik yıllarımda yaşadığım bu zorluklara, beni bu yola soktukları için müteşekkirim.


Kızımın dünyaya gelmesi, insan olarak yaşadığım dönüşüm, on altı yıldır sürdürdüğüm televizyon haberciliğini bırakmamla son buldu. İç huzurumu borçlu olduğum mindfulness pratikleri, mesleğim haline geldi. Bu uygulamaların hayatımdaki yeri daha da derinleşti.


Sinir sistemi üzerine üç senelik bir eğitim olan Organic Intelligence eğitimi yaklaşımımı kökünden etkiledi. Yaklaşımımı, mindfulness/farkındalık ve nörobilim üzerine inşa etmiş olmayı bu eğitime borçluyum.


Mindfulness pratiklerinin; anneliğim, arkadaşlığım, hocalığım, eş olma halimdeki yansımalarına şükran duyuyorum. Bir yağmur damlasının yaprağın üzerinden yavaşça kayışını fark edip, bundan zevk alabilecek bir sinir sistemine sahip olduğum için müteşekkirim.


EZGİ KOCAUZMAN EĞİTMEN & PROGRAM KOORDİNATÖRÜ

Şiddetli ve nedensiz omuz ağrılarım, depresyon ve metropol içinde sıkışmış halimle yoga ile tanıştım. İlk başta sadece asana pratiklerine devam ederken meditasyon ve nefes teknikleri ile yoganın ayrılmaz bir bütün ve özgürleşme alanı olduğunu keşfettim.


Kişisel pratiğimi derinleştirmek amacıyla Uzmanlık Programına katıldım ve hayatım dönüştü. Yoga, bu zamana kadar öğretilmiş tüm ezberlerimden
sıyrılıp özgürleşebildiğim, hissedebildiğim, fark edebildiğim ve bunları yapamasam bile denemem için fırsat veren bir alan.


Mühendis olarak iş yaşamıma halen devam ederken, yoga bana geniş ve bambaşka alan açıyor.
Öğrenci ve eğitmen olarak hem pratiklerimde hem de derslerimde; beden
farklılıklarını gözeterek, rahatlığı, samimiyeti ve sağlamlığı güçlü bir akışkanlıkla bedende dengelemeyi ve zihinle bağ kurmayı umuyorum.  IŞIL TONG ERBAYUZMAN EĞİTMEN & KURUMSAL PROGRAM SORUMLUSU

Yoga, 10 yıldan uzun süredir hayatımın bir parçası. Pratiğim, yoga matının hem üzerinde hem de dışında daha güçlü, daha esnek ve korkusuz bir şekilde gelişmeme yardımcı oldu ve olmaya devam ediyor. Yoga, her anı daha dikkatli yaşamam için bana ilham veriyor.
 
Zorlayıcı bir meslek olan avukatlığı uzun yıllar boyunca sürdürdüm. Çalışma hayatı konusundaki kişisel bilgi ve deneyimim, mindfulness uygulamalarını çalışma hayatına taşımak ve iş yerinde uygulanabilir şekilde sunmak konusunda bana yardımcı oluyor.
Yoga ve meditasyon pratiklerinin en çok da yoğun çalışan ve önemli sorumluluklar taşıyan insanların gündelik hayatının parçası olması gerektiğini düşünüyorum.
Derslerimde, pratiğinizi derinleştirmenize yardımcı olmak için yaratıcı bir akış ile hocalarımdan aldığım ilhamı birleştirmeyi seviyorum. Bedeni, zihni ve ruhu yoga ile besleyerek başkalarının da yaşamalarına yardım etmeye çalışıyorum. Umudum, yoga matından indiğinizde yenilenmiş, beslenmiş ve dengeli hissetmenizdir.


ELİF BEKFELAVUZMAN EĞİTMEN


Yogayla tanıştığım günden itibaren merak ve içten gelen bir açlıkla yoganın içerisinde yoğruluyorum. Bundan dolayı müteşekkir ve mutluyum.
Yoga Uzmanlık Programını tamamladıktan sonra yaşadığım dönüşüm beni bu alanda derinleştirmek konusunda daha da cesaretlendirdi. Yin Yoga uzmanlık eğitimi alırken Çi enerjisinin bedendeki akışının daha çok farkına
vardım. Durmam gereken yeri belirleyen zihnim yerine bedenimdeki Çi enerjisini dinledim. Hemen ardından Tao Vinyasa eğitimi ile dengelendim.
Anatomi aşığıyım ve sinir sistemi ile çokça flörtleşiyorum. Yolda ve akışta olmaktan heyecan duyuyorum.


ZEYNEP FİLİZ – UZMAN EĞİTMEN & ÖĞRENCİ İŞLERİ SORUMLUSU


Düzenli yoga uygulamasının yarattığı duygusal dönüşümün hayatıma olumlu anlamda neler kattığını anladıktan sonra yogada derinleşmek istedim. 2019 yılında tamamladığım Yoga Uzmanlık Programının ardından eğitmenim  Esra Sert’in Mentörlük Programı ile öğrenmeye ve derinleşmeye devam ediyorum.